Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Musette, sotul meu creste de zbor. e muuult mai complicat. probabil stii sau ai auzit de la tatal tau.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Musette, sotul meu creste de zbor. e muuult mai complicat. probabil stii sau ai auzit de la tatal tau.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


Depinde din ce pct de vedere este mai complicat. Tata e pe punct de a-si omologa rasa: Voiajor de Bucuresti. Este singurul crescator din aceasta rasa..tocmai ce-a fost la Oradea. Complicate's amandoua pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Oana mi-a spus tata ca-l asteapta pe sot sa faca schimb de experienta. Amandoi sunt pasionati de porumbei. Eu cred ca n-as putea sa stau zi-lumina sa ma uit la ei

Hai ca de la bebelusi am ajuns la porumbei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Musette, ii transmit la sot.
e mai complicat la astia de zbor cu antrenamentele,concursuri, imbarcari, mancare super diversificata (pt energie la zbor) si costisitoare implicit. la asta ma refeream.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bauu.. unde umblati ?
v-ati ascuns de ploaie sau v-a speriat ziua de ieri?

eu va multu mult pt ce mi-as scris si lov iu ol



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

HRISTOS A INVIAT! fete dragi!
Am avut perioade tensionate, grele pot spune, si da, am "uitat" de calculator, de forum, de tot....
Ma lupt sa imi gasesc calea, sa imi gasesc linistea....imi revine in gand uneori nume precum: seidana, lalicu', hayat, oana,jade, zubi, camady, andreea, smd....si IMI PARE RAU ca nu v-am mai auzit aici, pe forum, si nu v-am mai vazut splendorile....imi pare rau ca nu mai am cont de poze si nu mai postez poze cu pietricica mea mica si draga.
Mandru' meu e bine, merge undeva spre 10 kg si poarta haine de 18 luni.
Nu merge, nu se ridica SINGUR, sta in fundulet, se joaca, zice :"ta-ta, de-dea, da-da, di-di" smd...
In seara asta sunt putin mai libera si am sa citesc forumul, penultimul cap. si aceste 3 pag. din cap acesta.

NU AM FUGIT SI NU M-AM ASCUNS, valurile viatii m-au trimis pe un tarm strain mie pe care trebuie sa ma adaptez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hellena bine ai revenit ! ma bucur ca ai scris
imi e dor de Petru , tare as vrea sa l mai vad
voi ce mai papati ? lapte mai vrea ?

anca cum faci salata de ou ?

zubi ayu e un super scump
voi ce mancarici mai papati ?

camady

seidana pup iu

may , bunny ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Jade....si eu ma bucur ca am revenit. De fapt, nu plecasem niciunde, doar ca supararea mea am vrut sa o tin departe de voi.
Sunt si am fost pusa in fata unei situatii de viata pe care nu o credeam in stare sa se intample....mi-e teama sa nu fiu nevoita sa reactionez violent verbal, fizic, in toate modurile si felurile posibile daca am sa fiu obligata de lege sa ma despart de copilul meu. Mi-e teama de ceea ce as putea face, in ce monstru m-as transfoma...

Despre Peter....
lapte bea, in medie cam 700-800ml/zi in 3 mese
1 masa de legume (de toate:conopida, brocoli, ardei gras, cartof, pastarnac, telina, ceapa, morcov, smd) + carne de pui de la tara cam 250 gr/zi
1 masa de fructe (banana, mar, porto, para, nectarina) + biscuiti FARA GLUTEN cam vreo 200 gr/zi

Nu i-am dat si nu ii dau nimic altceva supliment gen: Fe,Ca, smd..
Este vesel, vioi, vorbaret si pot spune ca fiecare zi petrecuta langa el este esenta Paradisului pt mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

wow , P nu se dezminte , a ramas un mare mancacios
cum sa facem sa l mai vedem si noi ?
despre problemele tale , imi pare extrem de rau , insa sunt sigura ca nu vei ajunge niciodata in situatia respectiva


_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellena.. ma bucur sa t vad, insa imi pare f rau pt pb tale.. nu cred sa se intampl de ceea ce vb, doar un D-zeu acolo sus..
Oau ce baiat mancacios ai... si mie imi e dor de el, de voi

Jade.. iti sunt datoare cu ceva nu?
deci Orezul cu Mere.. cum i-i l-am facut gastei mele..
un mar (de preferat ceva soi dulce), il cureti si tai cat mai marunt si il pui cam cu o cana de apa si 1/2 banana la fiert,AM fiert cam 30 min, pana marul era fiert, am pus un varf de cutit de scortisoara , un paharel de tuica de orez spalat in vreo 5 ape, si am mai fiert inca vreo 20 min. am mai completat un pic cu apa si gata..
Pt noi puneam zahar, coaja de lamaie, il serveam rece cu frisca si sortisoara...
Tot pt noi se poate fierbe orezul in lapte, adaugat mere cu zahar si puse la cuptor..
Mie imi place f mult cu apa , iti zic maine impresii la cald a protagonistei


Mergi la inceput