Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Anca mi-ai facut pofta de varza cu afumatura..o faci din varza murata sau?Mmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

alex Teodora a avut dermatita si am reusit sa o tinem sub control cu Trixera. puseele cele mai urate erau la schimbarea anotimpurilor si, intradevar, orice aliment neprielnic se vedea pe piele. treptat, dupa 3 ani au fost din ce in ce mai rare si usoare aparitiile.
in apa de baie a lui Stefan picur zilnic un strop de ulei de masline. la el nu am avut nici un semn de DA pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

o fac din varza proaspata, pe eticheta scria varza romaneasca.Nu imi place varza murata gatita.Fiecare cu pasarelele ei.

Si noi vrem in parc, dar am fost o putoare azi si deabea acum m-am apucat de treaba deci sper sa iesim pe la vreo cinci macar putin.

Azi am pus masina la vanzare, imi pare asa de rau o iubesc, dar ne trebuie una mai mare.M-am saturat sa merg cu bagajele pe bancheta din fata cand plecam undeva.

Ma duc la treaba ca altfel cinciu devine sapte, sau nu mai iesim deloc, mai grav.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

o fac din varza proaspata, pe eticheta scria varza romaneasca.Nu imi place varza murata gatita.Fiecare cu pasarelele ei.

Si noi vrem in parc, dar am fost o putoare azi si deabea acum m-am apucat de treaba deci sper sa iesim pe la vreo cinci macar putin.

Azi am pus masina la vanzare, imi pare asa de rau o iubesc, dar ne trebuie una mai mare.M-am saturat sa merg cu bagajele pe bancheta din fata cand plecam undeva.

Ma duc la treaba ca altfel cinciu devine sapte, sau nu mai iesim deloc, mai grav.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Ahh, e buna si varza proaspata..eu pun si marar in cea proaspata. Astazi nici eu nu stiu ce sa mai gatesc..mai am ceva de zilele trecute, dar parca m-am saturat de atatea uscaturi..parca as face o ciorbita mai acra, de porumbel...sa ne revenim Plimbare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

da normal ca punem si marar, dupa mine as folosi marar in tot, dar leusteanul ramane febletea mea.De unde tot luati voi porumbel?Eu nu am mancat niciodata.

De ce se fierbe ficatelul in doua ape?eu i l-am prajit la gratar, ca fiert l-a vomitat.Sa inteleg ca nu e bine, m-ati pus pe ganduri.

Acum e frumos afara si eu tre sa astept sa fiarba varza.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

da normal ca punem si marar, dupa mine as folosi marar in tot, dar leusteanul ramane febletea mea.De unde tot luati voi porumbel?Eu nu am mancat niciodata.

De ce se fierbe ficatelul in doua ape?eu i l-am prajit la gratar, ca fiert l-a vomitat.Sa inteleg ca nu e bine, m-ati pus pe ganduri.

Acum e frumos afara si eu tre sa astept sa fiarba varza.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Tatal meu este columbofil. Avem din productie proprie, asa stiu sigur ca-i dau ceva natural. Dar trebuie sa astept, nu se taie oricand Si cand taie...sa te tii...un val de 20-30 Si Luca mananca in supa piept de porumbel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Gata fug afara si e de apreciat ca nu e cinci, dar nici la spalat nu am pus

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Musette si al meu sot e columbofil. la ce te referi ca nu taie tot timpul? la per de iarna ?

noi mai avem congelati sau lasam pui si ii taiem iarna. in general pe cei de la socri. ca si ei cresc.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Musette si al meu sot e columbofil. la ce te referi ca nu taie tot timpul? la per de iarna ?

noi mai avem congelati sau lasam pui si ii taiem iarna. in general pe cei de la socri. ca si ei cresc.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

He he..poate sotul si tata se cunosc. Intreaba-l pe sot daca il cunoaste pe Pinzariu Ionel Sau cel putin cred ca a auzit, al tau participa la expozitii? Tata mi-a spus ca s-ar putea ca sotul sa aiba sport..el are standard de frumusete.
Nu taie oricand ma refer ca asteapta sa aiba cam 6-8 luni un pui. Apoi mai e perioada imperecherilor, perioada cand scot oua si fac pui...asteapta sa vada puii daca's ceva de ei ori ba..si abia mai tarzior, toamna. Asa si noi, ii punem la congelat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Ahh..Oana! Tata e din Suceava, deci si eu sunt jumatate moldoveanca..din partea mamei, un sfert evreica, tatal ei era evreu..deci o combinatie dubioasa

Mergi la inceput