Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mersic Dbunny !
Cate bentite aveti

Oana, uitasei sa te felicit. Trebuie sa fii mandra de tine. Ce pomi ai pus? Meri? Peri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Am mancat hulubel si ne a placut!

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Dbunny , pai auzi ca la varsta asta ei trebe sa bea 400-500 ml lpte pe zi????si el daca bea doar dim si seara???

astuia mic nu ii plac cerealele de nici un fel, nu situ ce sa ma mai fac cu el, nu ii mai dau si gata. a papat mititelul toate verizturile, spanac, stevie, si alte cele, dar cereale nu vrea neam, i-am luat vreo doua feluri pana acumq fara gluten, cu orez si piersica,si orez si fructe de padure..nimik nu vrea

Au venti ai mei acasa ieri in sfarsit,dyupa doua luni de spital, sunt asa fericita ca ii stiu acasa linistiti

Hayat, cum ai zis, asta e probl, ca na, si eu am facut tot posibilul meu sa ii dau laptic de la mine, dar dupa cateva sapt in care urla continuuuuu de fiecare data cand il puneam la san ca sanul meu nu producea lapte..asta a fost..regret tot am ca paote mai trebuia s aincerc na...dar si eu m-am simtit mereu aiurea cand se vb de lp si copiii care ies prosti tembeli si asa mai departe...eeeeeeeeeee dar nu-i nimika; pe de o parte, mie- asa un pic cu emotii,dar pe de alta, d'abia astpet sa vina operatie lui Razvi, pt ca o sa treaca cu bine peste si o sa scapati,sa nu mai fiti stresati si ingrjorati din cauza acestui lucru

Sei, te mai intrebai bre o data, ti-ai facut analizele,ca ziceai acu ceva zile

fetelor, gatesc iar azi...maine implinim 5 ani de la casat..de aiz noapte ma tto gandesc la surprize surprize....

io azi ma risc si ii dau ficat lui ayan, sa vedem

poooooop fetele mele dragi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, 1 prun si 2 goldani.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:


Mikka setul contine 3 periute din cauciuc as zice eu, unul e ca un buzdugan si restul uite asa arata http://buburuza.allshops.ro/produs/434394/Set+periute+dinti+-+Primii+Pasi.html

Lena multa bafta cu BLW, asa am inceput si eu, dar din pacate m-am speriat asa de tare cand s-a innecat incat nu am reusit sa-l scot din scaun si l-am intors cu tot cu scaun, stiu bad and crazy mum asa ca am renuntat. Am ajuns sa ma sperii si cand isi face greata
Pastarnacul e si foarte aromat, la noi nu a avut deloc succes, cum l-am eliminat cum a inceput sa pape.

Am luat avogado, as face un pireuas cu LM, sper sa am succes

Eu pap mar in fata lui si el baleste, ii dau marul isi infinge dintoci ,rade marul apoi face niste mutre acre si se cutremura tot, deci nici o sansa.

Oanaiasi felicitari pentru flori si pomi

O dupa masa frumoasa!

PS. Lena ai luat scaun de masa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunny sa stii ca l am controlat pe T pe la urechi si nu pare sa l deranjeze ceva
azi noapte la 3.30 s a trezit si a mancat , de atunci abia acum la ora 16 am reusit sa i dau cand a adormit profund
chiar nu stiu ce i cu el de face faze din astea
zici ca vb spanioleste ? ha ha e precoc

zubi daca consideri ca Ayu papa putin lapte , de ce vrei sa i scoti o masa ?
eu nu i am scos nici o masa din proprie initiativa , si a scos el singur cand a fost cazul

anca ce simpatic trebuie sa fi fost Flavius cu lipa lipa

andreea ma bucur sa te revad

pinky

hayat

may cum stati cu diversificarea ? ce papati ?

rach m ai amuzat tare cu faza cu Anastasia

mikka eu nu cred ca ai deranjat pe cineva ca ti ai expus punctele de vedere

alayna

oana ce copacei ai plantat ?

bunny eu stiam ca trebuie sa plantam un copac , sa facem un copil si sa construim o casa







_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

Dbunny , pai auzi ca la varsta asta ei trebe sa bea 400-500 ml lpte pe zi????si el daca bea doar dim si seara???

astuia mic nu ii plac cerealele de nici un fel, nu situ ce sa ma mai fac cu el, nu ii mai dau si gata. a papat mititelul toate verizturile, spanac, stevie, si alte cele, dar cereale nu vrea neam, i-am luat vreo doua feluri pana acumq fara gluten, cu orez si piersica,si orez si fructe de padure..nimik nu vrea



da, pana pe la 2-3 ani ar trebui sa bea 5OOml/zi. Din 5 mese pe zi, una e de fructe, una de legume cu carne, iar celalate 3 ar trebui sa fie lapte, sau lactate.

atata bai sa fie la voi...cerealele! lasa ca la 3 ani sa vezi cum devoreaza macaroanele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

salut fete dragi..

noi fost la shopiing, curat, mancare ,am succes mareee la ambele mese, 120 gr la fiecare, si ar mai fi vrut dar nu i-am facut mai mult ..azi am introdus mazarea, i-am mai dat intr-o zi cateva boab si nu a avut nimik, adik basinucil obisnuit.. ca ea o tromptica mica

Bunny.. 30 bentite.. ioiiiii , noi avem vreo 10 dar ii dau doar una, acu m-m apucat sa iau esarfe

ZUbi inca nu le-am facut, nu am avut masina sa ajung
LA MULTI MULTI ANI FERICITI IMPREUNA

MIKKA.. zi cin te-a supat .. eu crec ca ti-i se pare ca te ignora cineva, o sa merg sa o vad pe Maria dupa c termin curatul

OAna .. ce is copacii aia gol....?
sa va fie d bine porumbu

JADE.. la multi ani cuscra pt printisor

LENA.. frumos zis..

ALA...

ANdreea ma bucur sa t vad, l-am vazut p ANdrei pe FB.. e superb, imi plac de numa ultimle poz cu iubiril tale

Noi BLW .. ceapa verde, portocala, para moale, biscuit, painica coaja,ii mai dau sa rontai covrigi de buzau ca nu au amelioratori,morcovel...

revin..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, goldanul e o specie de prun cu prunele mari, rotunde, zemoase si dulci, cu coaja subtire si f aromate.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Sei, goldanul e o specie de prun cu prunele mari, rotunde, zemoase si dulci, cu coaja subtire si f aromate.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!


aaa eu credeam ca i mar
hulubelul ce i ?


cuscra multumim

_


de T 7+


Mergi la inceput