Strugurasi de Sept-Oct 2011 *54*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Clau , Oana multumesc,am sa-i transmit surioarei mele recomandarile voastre

Mussette, multumesc sa de-a Domnul sa fie totul bine pana la sfarsit

May ,naspa cu bona ,nu te supara dar aveam un feeling ca asa se va termina ,cand iti pui sperante intr-un om si-i faci pe plac ,ii sufli in fund mai romaneste ,iar la sfarsit te asteapta cateva dezagiri
Felicitari pentru promovare ,tre sa dai de baut
Acu cateva zile am vazut filmuletele cu Bia ,cele cu diversificarea,cat e de dulceimi facuse ziua frumoasa si cum refuza ea papica ,iar bona mai avea un pic si-i turna pe gat babyrice-ul ala !!! Apropo, ea are copii ?
Ar cam trebui sa urmaresti cumva ce face ea cu Bea cand nu esti tu acasa ,daca n-o forteaza cu papa ,nu tipa la ea etc etc
Cred ca ea nu realizeaza INCA ce noroc a dat peste ea c-ai luat-o in Anglia si-i oferi toate astea !!!!!

Jade,imi pare rau de bulanosul ala dulce ca e in greva ,am tras si eu destul cu Noura ,o tinea cate 4 saptamani si nu manca nimic ,nimic . Acum sunt mai calma si nu ma mai stresez
Incearca sa-i dai laptic cu canita cu cioc ,poate-l pacalesti intr-un final
Sau poate ca mancarica ii umfla stomacelul si nu mai poate bea laptic

Sei si eu vreau bebe 2 la anul ma apuc ,cand face fata 2 anisori ,am vorbit deja s-o dau la cresa sa prinda ceva din limba germana si sa socializeze cu copii de varsta ei

Anca , Flavius e minuuunnaaataaaaaaaaaaa !!!!!! pe langa faptul ca e precoce e si frumos foc

Lena ,ce i-ai dat Maiei sa pape pana acum ? Cum va merge ?



Cand se da brocoli la copii ? I-am dat doar cartof si morcov pana acum si nu stiu ce sa-i mai dau




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Alayna, nimic

Marti ii fierb radacina de pastarnac patrunjel si un morcov si i le pun in fata. Presupun k o sa ia morcovul dar mai vedem.

Nu am o sursa, deci o sa ii dau din piata [:((], asta e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, vezi ca pastarnacul daca e fiert bine se fleoscaieste iar daca nu e fiert e atos. sa ai grija cu el:).succes cu blw. eu am incercat la inceput si am renuntat cand am vazut ce bucatimusca din mar. bucati pe care nu le putea mesteca.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



hmmm, mersic Oana, dar radacina de patrunjel la fel?

Ma gandeam ca un mar mai ferm care nu se rupe usor ar fi mai ok, pentru ca l-ar suge... vedem ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Chiar nu ti-e frica sa nu se inece ? Ca poate musca bucatele mici din legume ,fiind fierte sunt moi

Mie pastarnacul mi l-a refuzat nu stiu ce sa-i dau azi ,nu i-am nika de 2 zile






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, daca ai mere din acelea mai tari eu cred ca sunt ok si ii poti da sa linga la el. eu i-am dat morcov la aburi insa lua bucata mare din el iar pastarnacul e mult prea moale.la mere important e sa nu fie din aelea sfaramicioase. Maria le linge cumva, o sa incerc sa incarc un filmulet pe fb sa vezi cum papa ea mar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Daca se ineaca, o intorci cu picioarele in sus si o scuturi putin...eu asa am procedat si a fost ok. Oricum Maria s-a inecat mai rau cu mancarea pasata la blender (si isi mai face si greata) decat cu bucatelele de mar. ideea e sa nu intri in panica, de cele mai multe ori se rezolva daca o bati usor pe spate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, mai de graba e ok blw cu alimente crude sau undeva cand e bb un pic mai mare. cat despre inecat ...daca se ineaca iti trece si de blw si de tot.

la noi a venit ploaia. gata. am reusit sa imi pun floricelele in pamant azi si sa plantez 3 pomi. sunt tare mandra!

ma duc sa ii dau fetei o molecula de carnita sa vad daca ii place.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Alayna, mi-e frica putin, dar am incredere in instinc si in copilul meu.

Mikka, mersic. Am vazut filmuletul este super cute Maria.
Probabil o sa ii dau si piure ca sa incerce, sa testeze.

Oana, incerc si vad cum e :)
Da, sper sa nu ajungem sa se innece. O sa o urmaresc atent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

la noi a venit ploaia. gata. am reusit sa imi pun floricelele in pamant azi si sa plantez 3 pomi. sunt tare mandra!



pai sa fii mandra! ca zice-se ca-n viata femeia trebe sa faca un copil, sa planteze un pom si sa scrie o carte.Mai avem de scris o carte...

mikka super dulce cum papa micuta marul!! si ce bucati mari i se vad in gurita! gata, ai fata mare! cum adica mananca sotul papadie¿ e buna la ceva¿ sau doar asa ii plac buruienile

zubi tu vrei bataie¿ unde vrei sa treaca peste 18O la nici 9 luni¿ a mea bea 12o per portie. dani(bebe mare tot timpul) niciodata n.a trecut de 21O, nici la 18 luni

intreba cineva de brocoli, eu personal nu v-oi da primul an, din motive de balonare la stomac, daca ma baloneaza pe mine, n-o s-o baloneze pe ea¿ dar nu va luati dupa mine, fiecare face cum crede...

nanna tiramisu light¿ c-as manca si eu, dar asa-s de plinuta

lena succes cu diversificarea!

Noa a primit azi o coaja de paine(tare, de ieri) mama ce-a mai supt la ea, cand a inmoiat-o i-am luat-o de frica ca va rupe bucati mai mari. A moflait-o cu o placereeee, nu cred ca i-au ajuns sfarmaturi in gurita, c-au ramas toate in carut, pe pijama si pe la gat. Oricum am stat cu ochii pe ea ca pe butelie

Si-am plecat noi fetele la piata, eu de vreo 2 ani n-am mai fost si chiar mi-a placut sa aleg verdeturi pline de pamant, sa ne uitam la bentite pt Noa(nu cred c-am mentionat dar are fata vreo 3O de bentite, si eu prin piata la ce ma uit: la bentite!!!) i-am luat o agrafa de par pt noi nascuti, si ii e mare, cand ne creste si noua parul¿¿¿¿¿¿

pilda cu porumbeii imi place s-o dau mai ales fetelor de 15-16 ani care-s parasite de boyfriend, deh, mai vin ei altii, d´aia buni buni, care merita ´investitia´ facuta...


Mergi la inceput