LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***420**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Tema:

Descrieti, caracterizati, si fizic, si psihic, ghiocelul din dotare (ca pentru cineva care nu l-a vazut niciodata).

http://www.lucamic.blogspot.com/


Nota 10 pt tema !! ma pun pe scris dupa pauza de pranz

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Tema:

Descrieti, caracterizati, si fizic, si psihic, ghiocelul din dotare (ca pentru cineva care nu l-a vazut niciodata).

http://www.lucamic.blogspot.com/


Oaaaai, ce tema mishto!! Dar as putea sa scriu vreo 10 capitole!! O sa incerc sa ma limitez

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:



http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Curea, eu am zis ieri ca folosim time-out-ul, insa eu nu-l trimit niciodata pe copil la el in camera ca pedeapsa! merge la el in camera sa se reculeaga, cand intra in criza si deja nu mai comunicam! Pana sa mearga la el in camera si pana sa fac eu legatura cu "metoda" asta, el mereu s-a izolat ca sa-si revina din criza, se baga pe sub scaune sau pe sub pat, si statea acolo minute in sir. N-as fi de acord in ruptul capului sa pedepsesc copilul pentru ca pierde controlul, din frustrare si enervare! El e primul in suferinta, cum sa-l mai si pedepsesc?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

eu fac alta propunere pentru intilneala:

cum vad ca inafara de novus toate fetele sint din bucuresti, de ce nu am face ceva pe 28 aprilie, la lacul snagov sau alte imprejurimi? Pt novus nu e un capat de tara sa vina pin-aci si cunoaste drumul si asa poate vor fi mai multe participante?

ps
ma gindisem initial sa mergem la mare, cu studentii, ca ei asa fac de 1 Mai, dar m-am uitat la meteo si e oribila, cea mai buna e la Bucuresti :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

multumesc de aprecieri, sper ca ati observat ca nu e in mov de Paste, da?
ei asa progres...........mai avem cu bobonul-sper sa reusim..la noi merge varianta"uite fetita X-care o admira ea si o copiaza, e mai mare decat Ari" asa ca tot incercam..ca si dormitul singurica...

Simpli-tema nu-i deloc simpli
eu as dori sa scriu corect, sa fiu modesta si sa spun si punctele minus:-Ari nu e atrasa de puzzle,
- nu numara corect,
- nu a renuntat la biberon si
- nu mananca singura, doar ce-i place desigur.
sunt asa rea? sau realista?

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

hahaha, bebe, ce m-ai distrat :)

nici dragoana mea nu scoate (inca) flacari pe gura , nu rezolva integrale si nu-si face patul dimineata ... si n-a invatat nici cele sapte limbi ca sa fie poligloata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

eu fac alta propunere pentru intilneala:

cum vad ca inafara de novus toate fetele sint din bucuresti, de ce nu am face ceva pe la lacul snagov sau alte imprejurimi? Pt novus nu e un capat de tara sa vina pin-aci si cunoaste drumul si asa poate vor fi mai multe participante?

ps
ma gindisem initial sa mergem la mare, cu studentii, ca ei asa fac de 1 Mai, dar m-am uitat la meteo si e oribila, cea mai buna e la Bucuresti :)

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Pana la Bucuresti in acel wkd sigur nu venim pt ca Pisi se intoarca pe 10 de acolo, plus ca venim si wkd urmator la botez dar va puteti intalni voi si noi ne intalnim cu tine la Sibiu

Si eu ma gandeam sa mutam intalneala in wkd 01-03 iunie poate pot mai multe fete sa vina , tu te intalnesti cu fetele din Bucuresti la botez si prin parcuri

Nu stiu, sunt mai multe variante dar as vrea pareri si propuneri de la cine are de gand sa participe

Edit ca am vazut ca e vorba de wkd-ul cu 28-29 aprilie, noi nu putem nici atunci pt ca lui Pisi ii vin partenerii nemti in vizita



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

hahaha, bebe, ce m-ai distrat :)

nici dragoana mea nu scoate (inca) flacari pe gura , nu rezolva integrale si nu-si face patul dimineata ... si n-a invatat nici cele sapte limbi ca sa fie poligloata

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

ok ok nu aruncati cu rosii


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

sigur, sa sara propunerile... eu oricum va "bifez" :)

Mergi la inceput