Licurici de ianuarie-februarie 2012 (165)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Mai sunt licurici care se culca f. tarziu (dupa 23) si care se trezesc de 3-4 ori pe noapte, si nu numai ca se trezesc, dar se dau jos din pat, incep sa povesteasca, sa isi caute jucariile, sa ceara apa si altele, in special sa vina calare peste voi (nu e loc suficient, in cazul nostru)?

Daca da, exista vreo solutie pentru a remedia problema?



Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

selene asa era Ioana, de mica si pana anul asta, cand a inceput scoala, s-a culcat numai pe la 11,30. Nopatea se trezea de n-spe ori, sa bea apa, sa faca pipi, sa se joace, sa se uite pe geam, etc. I-a trecut dupa 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, mi-am luat balerinii din linkul de mai jos, culoarea portocalie, sunt superbi dar imi sunt mici, sunt 38 si eu port 39. Vreau sa ii vand, ii vrea cineva?M-au costat 50 lei cu tot cu transport din Anglia

http://www. hm.com/gb/product/95861?article=95861-A#article=95861-B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Selene noi dam stingerea pe la 22:30 dupa Micile Genii , cred ca adoarme in jur de 23:00 daca e odihnit. Trezirea pe la 7:30 - 8:00 ca ne aude pe noi ca misunam prin casa, plus Andra care la ora aia e fresh si cu chef de tipat .

Patri iti scriu pe mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Selene, Ale se culca foarte tarziu, pe la 23:30-24:00, chiar in conditiile in care nu dormea ziua, insa nu se trezea niciodata noaptea.

In momentul in care a inceput sa doarma la dradi, situatia s-a schimbat si o adorm la 22:00, dupa ce ii citesc o carte de poezii si ii spun o poveste.

Cate ore doarme Daria la pranz? Daca doarme mai mult de 1,5 ore, poate ar trebui sa ii reorganizezi putin orele de somn.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

2 doarme in general, bee. Daca nu isi face somnul, e maraita de pe la 7 seara nu te mai intelegi cu ea. Da' nici ca sa puna capul jos si sa doarma.

Chiar acum e aici, langa mine, se foieste de numa'... Cica "ma aranjez", "ma zoc"... Am stat afara aproape 3 ore...

Naty, exact asa si ea, ma trezeste pe la 2-3 noaptea sa-i cant diverse cantecele... Pana sa ii luam patutul de acum, dormea cu mine, mai mult ea decat eu, ca are nevoie de tot atata spatiu cat un adult, se foieste si se cracaneaza si te impinge si se suie peste tine de te face pachet intr-un colt, eu numai cu dureri de oase ma sculam...

4 ani, zici? Nu mai e mult...

crisspy, azi-noapte s-a culcat la 24 si s-a trezit de dimineata, la 7.30 era fresh, tragea de mine sa ma scol, sa-i fac laptele... Dupa ce la 2.30 tzipa la mine ca ea nu mai doarme... Azi-noapte m-a frecat de vreo 5 ori in 5 minute, ba ca nu-si gaseste o jucarie, ba ca n-am pupat-o pe toate partile, numai pe o parte, ba ca nu vede coltul de la patura...

Zapacenii...



Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Hello,

Ilinca cred ca are scarlatina. Dimineata in drum spre cresa a vomitat, asa ca a facut cale intoarsa cu ta-su acasa. Si acum am primit mail de la cresa cum ca au fost 2 cazuri de scarlatina. Mama ei de treaba. Nici nu stiu cu ce se mananca boala asta.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

selene se culca prea tarziu de amiaza

in mod normal si la gradi se doarme la 12.30 pana la ora 3 maxim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Aidan daca l-am lasa si el s-ar culca la 23 chiar daca nu doarme de pranz, dar la noi treaba asta e nenegociabila:)). Acum se culca mai tarziu - pe la 9 - 9.30 dar are si zile in care il bag la culcare la 8.30. Se trezeste in general pe la 5 dimineata si vine la noi in pat, mai dormim cu totii pana pe la 7 - 7.30. cand o sa incep serviciul va trebui sa ne trezim pe la 6.30 (copiii) pt ca la 7.15 iesim pe usa. La gradi doarme de la 12.30 la 2.30. Dar, da...vine si el in pat peste noi aproape in fiecare noapte, e foarte grijuliu sa nu se culce peste Nadia, de fapt ma trezeste pe mine ca sa ii fac loc.

Azi a avut operatia la urechi, un nou set de tuburi, a fost ok si anestezia si recuperarea. a plans un pic cand l-au luat in sala si cand s-a trezit din anestezie pt ca nu ne-au lasat cu el la terapie intensiva dar am plecat in 15 minute dupa ce s-a trezit acasa.



www.youtube.com/watch?v=qJXut4el9pQ" target="_blank">Nadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

selene se culca prea tarziu de amiaza

in mod normal si la gradi se doarme la 12.30 pana la ora 3 maxim


La gradi cu program lung unde a fost ea se culcau la 13.30, la 13 de-abia ieseau de la masa.

In fine, azi am picat si eu lata langa ea, m-am resimtit dupa atatea nopti fragmentate, mai ales ca eu ma culc pe la 2 noaptea, ca lucrez la ceva.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput