Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (45)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Legat de preturile la stat, eu atat am mai auzit ca se da la Universitar, si de aia m am pregatit asa. Vreau sa fie pregatita pt orice, de aia am pus si cei 10 lei la asistente, Sa stiti ca eu nu sunt adepta spagii, imi est eteribil de rusine sa dau spaga, insa daca o asistenta se comporta frumos cu mine, cu bebe, nu vad de ce nu as fi draguta. Asta este doar parerea mea, si placerea mea.

O sa ma adaptez oricum situatie la fata locului iar daca pt neonato si a doua mana preturile sunt mai mici, clar ma voi alinia, insa nu stiu exact cum sa ma exprim, daca eu ma simt in siguranta nu vad de ce nu as recompensa si persoana care ma ajuta sa dobandesc acesta siguranta.



Ioana, mamica lui Cristian 35 / 37 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Ioana, stai linistita! Chiar daca e cordonul in jurul gatului, cat e in burtica e ok. Eu stiu cazuri in care s-au nascut bine mersi, natural, cu circulara de cordon. O prietena l-a nascut asa pe fiul ei care a si avut 4,200g la nastere.

Diana 37+ cu Mirciulica

AMR 2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Diana si sotul s anascut cu dubla circuala, dar na, nu stiu de ce snt atat de stresata si stiu ca ii fac rau. Incerc pe cat posibil sa stau cat mai calma si a fiu ZEN:D

Ioana, mamica lui Cristian 35 / 37 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mmamita

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Ce aveti mai cu berbecii ..eu pe Eva am vrut-o LEU si am lucrat o saptamana fix cand trebuia sa iasa leu, pe al doilea il visam berbec - vreau copii tupeisti, sociabili, curajosi, leaderi, netematori si cu capul inainte..una mi-a iesit, a doua ne-a surpins sa vina in gemeni ( zodie f sociabila, glumeata si agreabila)..poate se naste mai devreme si imi iese taur..tot bun..eu am ce am cu racii si fecioarele si scorpionii..asta nu as fi vrut neam..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo




Hey,hey, ia vezi ce zici tu acolo de scorpioni!!!!!..ca eu am zis ca fetele din berbec is bune, numa' cu EI am treaba!

Cori, mami de Bubulina 1+ si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (32+)



ups..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgiL

Da,BLANCA;si eu tot de barbati berbeci ma iau,nu de fomei...desi stiu cateva...da de tine si de Anita mi-i tare drag.de exemplu nici eu nu mi-as fi dorit baiat scorkion.Tata e scorpion si i-a mancat sufletul maica-mii...a incercat si cu mine da n-a prea reusit...decat sa ma raneasca

Virginia 36+ cu ,mami de Ioana
AMR 8 zileeeeeee!


pai aia e..ca si tata e scorpion si mai stiu cativa barbati in zodia asta..toti la fel..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Citat:
citat din mesajul lui joana2672001

Diana si sotul s anascut cu dubla circuala, dar na, nu stiu de ce snt atat de stresata si stiu ca ii fac rau. Incerc pe cat posibil sa stau cat mai calma si a fiu ZEN:D

Ioana, mamica lui Cristian 35 / 37 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!



Ioana, si bebelusa mea avea circulara de cordon la 30 de saptamani si acum la 36 nu mai are. Dr mie mi-a spus ca si-l poate da jos/pune nu ramane neaparat asa. Acum stiu cum te simti ca asa eram si eu, dar atat ecografistul cat si ginecoloaga mea mi-au spus ca nu exista nici un risc atata timp cat nasterea are loc prin cezariana. Am o colega care a nascut prin cezariana in ianuarie si bebe avea dubla circulara de cordon de pe la 7 luni si totul a decurs super o.k.(Am vb astazi cu ea si se vaita ca nu mai poate. Bebe are 3 luni si ea are grija singura de bebe si era f obosita. Parca vad ca asa o sa incepem si noi peste o luna doua) Si Diana are dreptate, am auzit si eu cazuri in care s-au nascut copilasii sanatosi prin nastere normala. Linisteste-te si lasa-l sa vina cat mai aproape de DPN.

Alina cu bebelusa 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Ce aveti mai cu berbecii ..eu pe Eva am vrut-o LEU si am lucrat o saptamana fix cand trebuia sa iasa leu, pe al doilea il visam berbec - vreau copii tupeisti, sociabili, curajosi, leaderi, netematori si cu capul inainte..una mi-a iesit, a doua ne-a surpins sa vina in gemeni ( zodie f sociabila, glumeata si agreabila)..poate se naste mai devreme si imi iese taur..tot bun..eu am ce am cu racii si fecioarele si scorpionii..asta nu as fi vrut neam..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo




Si racii ce au?

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hellou again!
Am incercat sa fur un pic de somn, dar n-am prea reusita. A sunat tf intr-una.

Anitta, iarta-ma ca n-am fost pe faza.
Ma bucur ca tolerezi Gynipralul, pt mine a fost medicamentul minune care m-a ajutat sa trec de pragul ala critic de 34 sapt, cand am ajuns la urgenta cu colul aproape deschis.
Vad ca deja si tu te simti mai bine.

Stef eu nasc in Craiova, la Spitalul nr 1.

Virgi felicitari pt unghiutze! Eu am reusit sa le tai singura pe ale mele. Nu ma intreba cum, ca nu stiu. Am o manie cu pedichiura pt ca eu imi tai colturile ff adanc si unghiile ff scurte. N-am incredere in nimeni sa faca asta, doar in mine.
Cu oja mi le-a dat sora mea dupa ce le-am aranjat eu.

Maine e ultima zi de Berbec, si de sambata incepe Taurul (21 apr-21 mai). Eu Tauras il vreau pe bb, sa fie ca mamica lui. Sper sa trecem si de ziua de maine.

Astazi m-am simtit binisor si vad ca secretia incepe sa se deschida la culoare si nu mai are mucus. Stau cumintica in pat ca sa ajungem cu bine luni la dr.

Va pupacesc, scumpelor!




Elly 37+ cu Babyboom

AMR 2+ saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Am schimbat si eu AMR-ul!

Nu-mi vine sa cred!

Elly 37+ cu Babyboom

AMR 5 zilei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tigruta

Citat:
citat din mesajul lui blanca000

Ce aveti mai cu berbecii ..eu pe Eva am vrut-o LEU si am lucrat o saptamana fix cand trebuia sa iasa leu, pe al doilea il visam berbec - vreau copii tupeisti, sociabili, curajosi, leaderi, netematori si cu capul inainte..una mi-a iesit, a doua ne-a surpins sa vina in gemeni ( zodie f sociabila, glumeata si agreabila)..poate se naste mai devreme si imi iese taur..tot bun..eu am ce am cu racii si fecioarele si scorpionii..asta nu as fi vrut neam..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo




Si racii ce au?

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 36+


ce au ce nu au..fiecare cu pasarica lui acum nah! avem voie..

racii sunt asa sensibili si finuti si..eu vreau cu tupeu, sa intre pe geam daca au usa inschisa si sa de cu capul sa sparga ziduri etc...

pana la urma e o prostie si vreau un copil sanatos indiferent de zodie..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput