La multi ani! Fluturasi de mar-apr 2011 (145)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

off viss..probabil ca asteapta ceva...si daca dai si tot asa face zi i de la obraz..pai ce te duci ca nu ai ce face acasa...
fetele eu nu mai pot pune poze pe picasa..decand cu parola mea..m-am deconectat si acum nu mai stiu cum era mailul..parca ceva cu bebe...irinuk ca tot t l-ai schimba zi repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-yvyana-pai vezi,tocmai aici e greseala,ca el merge sustinut,si aici a si fost greseala,pozitia in picioare e gresita,si-o mentine gresita accentueaza deformarea talpii.ne-a si zis ieri-ceea ce eu gandeam deja-i-am atras atentia soacrei sa-l lase mai moale pe sergiu cu mersul-mi-a zis dr. in fata-o perioada sa nu mearga in picioare,sa o ia in 4 labe,ca strica tot ce face ea prin masaj si exercitii-modeleaza forma talpii-deformarea congenitala talpii s-a accentuat prin pozitie proasta cand sta in picioare,mama ei de situatie-el se remediase dupa masajul de la nastere,eu verificam talpicile,mai faceam nitel masaj rareori,dupa ce-dupa craciun am inceput sa-l plimbam..s-a accentuat.iar el sta ridicat la pat,la scaun de la 8 luni,deci in 4 luni,s-a accentuat deformarea talpii,cu articulatie cu tot..nu doar mersul..
-partea misto e ca acum sergiu vrea sa meargama trage de deget sa-l plimb,mi se tanguie,boceste,ca vrea si el plimbat,mai ales cand o vede pe sonia care vine la mine singura,sau se plimba prin casa cu mine de deget.el saracul ma ia de deget,se sustine,se ridica si ma trage dupa el,iar eu ma fac ca ploua-el se tanguie,iar mie mi se rupe sufletulasta-i viatapoate va fi mai frumoasa ptr el,mai incolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-irina,ma bucur ca ti-am fost de folossi ca daria a papat mai multti-am dat si pm!
-roxy-ma bucur ca ti-au placut vechile poze.pun azi unele noi,de la pastisi anastasia e o dulce
-deea-da,si eu i-am dat soniei luni la tara cozonac,oua,friptura de pui-cand am ajuns acasa si a simtit gust de legume,le-a dat afaraa mancat iaurtul in schimb,si ieri a revenit la legume,de-abea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-lalely-pai asa faci?pui poze doar pe facebook cu motul lui david?ma supar si nu-ti mai arat piticiochiul meu vrea sa-l vaza!cum mai esti?eu am carcei in stomac cand ma gandesc ca peste 2 sapt treb sa sun la profesor ptr urografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA! MULTUMIM DELIA!Vad ca au avut loc intalniri intre fluturasi, ce frumos! vreau si eu, ce pacat ca stau in celalalt capat de tara!Marti am fost si noi in vizita la o prietena, care a nascut de curand si eram ca Viss rusinata de cate facea Anda, mizerie si firimituridar asa sunt copii au si ei o fetita de 3 ani si stiu cum e!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA adresa e fluturasi2011@yahoo.com eu cu asta intru!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-yvyana-pai vezi,tocmai aici e greseala,ca el merge sustinut,si aici a si fost greseala,pozitia in picioare e gresita,si-o mentine gresita accentueaza deformarea talpii.ne-a si zis ieri-ceea ce eu gandeam deja-i-am atras atentia soacrei sa-l lase mai moale pe sergiu cu mersul-mi-a zis dr. in fata-o perioada sa nu mearga in picioare,sa o ia in 4 labe,ca strica tot ce face ea prin masaj si exercitii-modeleaza forma talpii-deformarea congenitala talpii s-a accentuat prin pozitie proasta cand sta in picioare,mama ei de situatie-el se remediase dupa masajul de la nastere,eu verificam talpicile,mai faceam nitel masaj rareori,dupa ce-dupa craciun am inceput sa-l plimbam..s-a accentuat.iar el sta ridicat la pat,la scaun de la 8 luni,deci in 4 luni,s-a accentuat deformarea talpii,cu articulatie cu tot..nu doar mersul..
-partea misto e ca acum sergiu vrea sa meargama trage de deget sa-l plimb,mi se tanguie,boceste,ca vrea si el plimbat,mai ales cand o vede pe sonia care vine la mine singura,sau se plimba prin casa cu mine de deget.el saracul ma ia de deget,se sustine,se ridica si ma trage dupa el,iar eu ma fac ca ploua-el se tanguie,iar mie mi se rupe sufletulasta-i viatapoate va fi mai frumoasa ptr el,mai incolo

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



Offf!!! Nici nu-mi imaginez cat de greu trebuie sa-ti fie!!!
Capul sus, mami, ca treceti voi si peste asta si o sa fie numai soare!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI REBECA STEFANIA! IOANNA SA ITI TRAIASCA DOLOFANA MICA SI FRUMOASA!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Deaa, nu s-a schimbat nimic la contul nostru. e aceeasi parola si email (fluturasi2011@gmail.com).
Eu am schimbat doar cum apare numele acolo, dar nu are legatura cu modul de logare. Inainte aparea "Fluturasi 2011" adica nume: Fluturasi, Prenume: 2011, lucru cu care Google nu era de acord (cum prenume "2011"? ). Si am schimbat in Nume: Bebe, Prenume: Fluturas

Ce draguta cred ca era Anna asa "doborata", incat ai schimbat-o in somn

Ce domnisoara moderna ai! Blugi galbeni?! Trebuie sa ma duc la shopping

Ti-am trimis pm cu parola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ms fetelor
off greu e cand esti nepriceput...am tot umblat eu atunci sa-mi fac cont pe picasa si apoi am incercat cu mailul de fluturasi si m-a respins ...si am zis sa va intreb ca e sigur legat de ce vb voi ca schimbase Irina...dar uite tot de la mine era buba..cred ca am batut ceva gresit si de aceea nu ma lasa sa intru...incerc acum...
ms Irina dar parola o aveam

o da esti in urma cu moda...bani sa fi avut la mine ca vroia toate culorile din magazin..albastru -cerneala,rosii,mov ,verzi, galbeni....dar i-am zis sa isi aleaga o culoare ca nu am de unde 5x99lei....i-a mai luat soramea o bluza ..cadou de iepuras ,ca mai mult ea a zis sa mergem in afi, stiind ca S deja a devenit''fitzoasa'' sa -i cumpere ceva ce ii place.si eu un tricou..lui A un bolerou si o caciula
ma duc in picasa

Mergi la inceput