Strugurasi de Sept-Oct 2011 *53*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Bravo T cica urmatorul bb va fii fata

O sa scriu reteta, insa trebuie sa o scriu dupa cum ii voi face Elei, si acu imi e lene.. promit ca diseara.. am mai cautat pe net retta insa e f coafata pe net, eu merg pe basic things

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Da, asa am auzit si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

La pranz piureul de legume cu carnita.Maine cu ou.
Vita cand avem voie sa le dam?
Dbunny scrumbia este peste



vita poti sa-i dai deja, de la 7 luni.

am dedus ca-i peste insa nu stiu ce peste si bag sama ca aici nu se gaseste, doar in Marea Neagra

intrebare: acu ca suntem in forta cu carnea(eu nu dau ou) nu facem nici o zi pauza de Proteineż adica doar verdeturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

rach ai facut branzica cu suc de portocala sau ai pus portocala in amestecul de banana cu branza ?
vita eu stiam ca deja putem sa le dam

bunny scrumbia este un peste de Marea Neagra care primavara migreaza pe Dunare ca sa si depuna icrele , ajunge de nebuna pe la Portile de Fier
este un peste spada lunguiet dar ff gras , se mananca cu moderatie
numai primavara se mananca
eu ii dau lui T sa pape asa : luni ou , marti miercuri carne , joi ou , vineri sambata carne , duminica doar legume
cand o sa i bag pestele o sa i scot o masa de carne

eu as vrea sa stiu , de cand le putem da iaurt ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Bravo T cica urmatorul bb va fii fata

O sa scriu reteta, insa trebuie sa o scriu dupa cum ii voi face Elei, si acu imi e lene.. promit ca diseara.. am mai cautat pe net retta insa e f coafata pe net, eu merg pe basic things

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Da, asa am auzit si eu


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





eu as vrea tot baiat

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caty2585 spune:



Hristos a Inviat!!!

Ce faceti fetelor?

Cu scuzele de rigoare,am si eu o intrebare daca se poate din ce lapte faceti branzica pt strugurasii vostri?Daca nu avem voie sa le dam lapte de vaca pana la 1 an....putem prepara branzica din lapte de vaca cumparat?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri

May ma intrebai de unde cumpart radacina de patrunjel si telina...scuze de intarzierea raspunsului...mi le aduce mama din Londra...ea le cumpara de la poloni...Telina poti cauta la Aldi sau Lidl daca ai prin apropiere

Acum cate ceva despre Loriana mea...creste frumos,e o vorbareata,nu ii place mancarea,sta si vrea numai in picioruse,rade toata ziua la catel si vrea sa il prinda/traga de blanae asa de comica cum se enerveaza ca nu il poate prinde....inca suntem stirbe,in rest nu mai avem noutati.

Va pupam si va dorim o seara placuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, am pus sucul de portocala in banana si branza.Branzica am facut-o cu Ca.Eu ii dau suc portocala in fiecare zi.Il pun in fructe.

Caty branza cu lapte cumprat la cutie 3,5 %grasime.Se cam bat cap in cap ai dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Toata lumea priveste Masterchef?

iuuuuuuhuuuuuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

RACH am adormit cupila si ma uit la MC... eu nu am zis canu o sa o pun in premrgator, fa cum crezi , nu te lasa influentata, tanti vorbind de premergator zicea ca dzavantajl ar fi accidentarea, ca , strambarea picioruslor folclor.. acum nush..
DE und stii sa ii dai 170 gr? u auzisem de 120 si i-am limitat cantatea la atat, insa oricum rar ajung la 120..

Jade eu i-am facut branza din porto si lamaie, am stors porto intr-un pahar (cam 4 felii) , 1/3 d lamaie, si in 500 ml lapte an pus mai intai porto si apoi lamaie cat a trbuit sa se faca boroboatele ..
l-ai mai cantarit p T? cum ii merge cu divrsificarea...
u ii dada zilnic ou sau carne, o sa fac pauza si eu

Caty de c asa rar p la noi? Loriana dulce foc


OANA unde esti?
Bunny e f dulc tricoul.. de ce ultimul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Bravo T cica urmatorul bb va fii fata

O sa scriu reteta, insa trebuie sa o scriu dupa cum ii voi face Elei, si acu imi e lene.. promit ca diseara.. am mai cautat pe net retta insa e f coafata pe net, eu merg pe basic things




Da, asa am auzit si eu


Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)





eu as vrea tot baiat

_


de T 7+





eu as vrea tot fata, sunt curioasa mamle cu cuplu ce ar vrea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Sei, 170 ml nu g.

Mergi la inceput