Strugurasi de Sept-Oct 2011 *53*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Clau - servetelele de care vb se gasesc la dep cu detergenti? Clar tre sa imi iau si eu...





Nu chiar la raionul de detergenti, mai exact unde sunt cele de scos petele, niste recipiente mici,apoi vanish,sunt in cutiute de carton.
Sper sa gasesti,pentru ca chiar functioneaza :)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Eu tot imi propun sa ma tretrag din lipsa de timp si pentru ca uneori nu ma mai regasesc pe aici

Laptele praf nu e o solutie pentru trezirile de noapte. Iar am sa fiu dura.... si nediplomata.... si cred ca de data asta ma si retrag de tot dupa ce o spun:
"cred ca daca le dam niste slana cu ceapa seara dorm mai bine!!!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

A, si solutia pediatrilor e aproape totdeauna LP. Ei atat stiu! De la firmele producatoatre de LP si cereale isi iau comisioane!!! De ce mama zmeilor sa nu spuna in fata mamelor ca asta e solutia? Asa ele pleaca incantate ca pediatrul , mare as in alaptare , le-a spus ca gata... LP e solutia... si uite ce doarme pruncul, deci a avut dreptate!!! Pediatrul se delecteaza din comision si toata lumea e fericita ( bine, mai putin copilul, dar el nu stie sa spuna asa ca il ignoram...)
A, si jur ca pe pediatru nici in partea dorsala nu-l doare daca pruncul va avea de pierdut. Pai si tratamentele medicale ii aduc bani! Tot raul copilului spre binele lui!!

Crestere usoara si pup pe frunte!
daca mai aveti nevoie de mine stiti deja unde ma gasiti!!!
( repet: "lipsa de timp si energie" asta e motivul retragerii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Ionela, nu inteleg de ce va agitati atat din pricina mea Cum s-a mai spus,fiecare isi are propria parere...nu e cazul sa facem tam-tam pe cazul meu..vad ca se bate pasu'n loc cu LP. Fiecare face ce crede in privinta copilului lui.. Si daca eu am crezut de cuviinta ca trebuie sa-i dau un biberon de LP pe zi nu vad de ce atata iritare Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva cu ce am spus, pe cuvant ca nu este cu intentie! Fiecare isi creste copilul cum doreste...bine/rau...toti suportam consecintele faptelor noastre

Pupici!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

IOnela, spune'mi si mie te rog cum rezolv cu reglarea fluxului, noduli, inflamare, ragade si milk blister (ca am citit pe kellymom), plizzzzz, am mai intrebat acu' citeva zile daca vrei dau iar ca tb sa caut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

nu a fluxului a cantitatii per san, pentru ca tind sa o pun sa suga acolo ca sa goleasca sa evit mastita si cred ca mai rau fac..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

si sa fiu si eu offtopic poate ma baneaza careva: domne daca vezi ca intr'un grup dintr'o 100 de femei, 85 alapteaza, evita domne sa spui senin ca dai lapte praf, bine daca te intreaba careva n'are sens sa minti, da e o informatie care nu ajuta pe nimeni si agita spiritele sensibile pana la urma singure stim care e limita noastra, de ce am dat, considerente plus ca stim si riscurile ce ni le asumam. Adica sincer n'as vorbi de funie in casa spanzuratului. Am dat si eu la Sofia, aproape numai lapte praf, cu siguranta as fi facut parte din categoria ' ei bine in situatia asta, da, nu alapta'insa n'am spus domne ca sa nu se inflameze nimeni, daca ma intreba bine, daca nu nu. Si asta pentru ca am o reala problema cu alaptatu' lu' peste (zoe) si nu stiu ce sa mai fac ca din surse apropiate am inteles ca poate sa manance si ciorba ca la lapte nu renunta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!

Clau, bine ai venit eu branzica de vaci am combinat-o cu avocado si un pic de mar copt.

Jade, eu i-am dat lui Dimitris iaurt de la 6 luni si jumatate. L-am amestecat cu piureul de dovlecei si cu galbenusul de oua. Ca si cantitate: o lingurita.

Hayat, too

Nana, ref la stimulent asa e. Daca optezi ptr 1 an si te intorci inainte de a implini bebe 1 an beneficiezi de stimulentul de 500 ron pana implineste 2 ani cu conditia sa ai venituri supuse impozitului. Poti sa te intorci si cu 2 zile inainte si tot beneficiezi de stimulent. Si mai e ceva important : timp de 6 luni angajatorul nu te poate concedia, exceptand cazurile in care intra in faliment sau organizare judiciara.


Uf, pana ajung eu sa scriu si sa trimit mesajul, iar raman in urma!

Revin dupa ce citesc ce ati mai scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Raspund repede de pe laptopul sotului.
Rachel eu ziceam de cei alaptati cu lp ca am auzit ca e bine sa nu manance noaptea.
Evei i-am scos masa de la ora 2 noaptea ca sa vad daca e mai linistita ca ma capiase cu trezirile...........si intamplator sau nu doarme mai bine.Insa la ea ultima masa de san e la ora 10 seara, urmatoarea la 5 dimineata.
Ionela nu trebuie sa te superi .........pana la urma fiecare spune cum procedeaza cu propriul copil.De asta suntem aici ca sa impartasim experiente.Pana la urma fata a zis ca alapteaza numai san si un singur biberon seara ............ooaka nu e singura fata care a marturisit lucrul asta si nimeni nu s-a suparat.
O sa spun ceva acum si astept rosiile. Ionela ne-ai fost de un mare ajutor, insa nu te-am simtit ca epatezi cu noi.......doar ne-ai raspuns strict la intrebarile cu alaptatul.........intr-un fel cred ca si tu te-ai pregatit mai bine cu intrebarile noastre.
Daca consideri ca alaturi de noi sa ramai e o pierdere de energie, imi pare rau. Eu am inteles ca aici suntem sa spunem fiecare ce simtim, ce facem si alegem calea cea mai buna pentru bebelusul nostru,

Lali pe unde mai esti?

Mergi la inceput