Strugurasi de Sept-Oct 2011 *53*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Multumesc de raspunsul cu cruciulitele! E clar, eu tre' sa le cumpar . Noi nu am avut la botez, defapt am si uitat de ele, nici nasa nu a zis nimic; si m-am trezit acum cu fina ca ma intreaba daca am luat cruciulite

Anca - bine ati revenit!
Si eu as prefera sa nu se trezeasca Inez noaptea, mai ales cand voi incepe munca, dar parca nici nu ma lasa inima sa ii dau doar suzi sau bibe cu apa . Mai mult, trebuie sa o pazesc si de sot, care unori o aude mai repede decat mine si se ridica el si ii da suzi, ea mititica adoarme la loc vreo ora, doua, dupa care ii da iar suzi si tot asa. Eu tre' sa fiu de paza sa o aud cand trebuie sa ma duc sa ii fac laptic

Tocmai ce am stricat si rochia pe care mi-o luasem pentru botez . Nou-noutza, frumoasa de ea, draga de ea! Imi vine sa mor!! Am bagat-o in lighean cu detergent sa o spal putin si partea neagra de jos s-a decolorat peste parte bej de sus! Ce mi se intampla azi??? E clar, nu trebuie s amai fac nimic

mamica de 2 fetite iubite!




Felicitari pentru nasit! Si mie mi-ar placea sa botez, cunun...
Chiar..ce au hainele cu tine astazi? Incearca cu Vanish..poate reusesti sa mai salvezi rochita. Mie mi s-a intamplat asa cu perdelele..am reusit sa scot negreala doar cu Vanish

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:

Tocmai ce am stricat si rochia pe care mi-o luasem pentru botez . Nou-noutza, frumoasa de ea, draga de ea! Imi vine sa mor!! Am bagat-o in lighean cu detergent sa o spal putin si partea neagra de jos s-a decolorat peste parte bej de sus! Ce mi se intampla azi??? E clar, nu trebuie s amai fac nimic

mamica de 2 fetite iubite!


vai, nanna, imi pare rau.... ; poate o rezolvi pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

anca, poate e agitat noaptea de la dintisori; nu se vede nimic pe-acolo? adiel se trezeste asa des cand mai iese un dintisor sau cand e bolnavior; daca nu sunt dintisorii incearca si cu ceva supliment seara, cum zicea musette (cereale); sau a doua masa solida las-o pentru mai tarziu - 19-19.30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am frecat rokita cu un sapunel pe care l-am luat de pe Elemental si se pare ca s-au mai dus petele, Astept sa se mai usuce si o sa pun si Vanish. Multumesc Mussette!
Si eu sunt foarte bucuroasa ca botezam, sper din suflet sa avem in continuare o relatie f buna cu finii!

Simmo - chiar nu stiu ce aliniere nebuna de planete o fi fost azi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Nu cred ca e bine sa suprasolicitam stomacelul copilasului doar ca sa dormim noi bine (apropo de bagat cereale sau orice alta mancare seara).
Dar asta e parerea mea si imi iau pietrele cu zambetul pe buze

Lali pe unde esti? Pinky ?

Nanna imi pare rau de rochie, daca actionezi repede s-ar putea sa rezolvi ceva cu vanish.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

lena, nici eu nu sunt de acord sa indop copilul ca sa am eu somnul dulce , nici vorba, doar incerc sa-i descopar nevoile sau necazurile si sa-l ajut cum pot; dar un somn de noapte intrerupt la fiecare ora, jumatate de ora sau si mai putin nu se incadreaza in normal; cel putin asa stiu eu din experienta mea
imi place ca punctezi bine! si-ti sustii parerile... care nu sunt deloc gresite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

se vede ca sunt si eu intr-o pauza de lucru, nu?! am reusit sa scriu cateva mesaje; dar intre timp am mancat si am pregatit niste mere pentru placinta ; si am vazut si noile poze.... e frumoasa tare Ela! ; si fetele "de cluj" m-au amuzat cum puneau ele tara la cale...

s-a trezit mady; treb sa-i pregatesc ceva de papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC


Nu cred ca e bine sa suprasolicitam stomacelul copilasului doar ca sa dormim noi bine (apropo de bagat cereale sau orice alta mancare seara).
Dar asta e parerea mea si imi iau pietrele cu zambetul pe buze

Lali pe unde esti? Pinky ?

Nanna imi pare rau de rochie, daca actionezi repede s-ar putea sa rezolvi ceva cu vanish.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Da, adevarat! Parerile sunt impartie. Dar nu era vb sa dorm eu mai bine sau mai mult, daca am de dormit dorm ziua impreuna cu el. Deci nu e cazul! Doar ca nu se satura, am facut proba suptului iar pe noi cerealele ne-au ajutat. In plus au fost recomandate si de dr pediatru, am consultat parerea ei inainte de a ma apuca sa-i dau copilului ceva. Si asa cum spui si tu...asta este parerea mea! Fiecare ia decizii proprii in ceea ce priveste alimentatia copilului sau

Mami de Luca Stefan - 21.09.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Fetele si eu fac parte din gasca celor al caror copil se trezeste noaptea din ora in ora, motiv ptr care pe la 3luni jumate l-am luat in pat cu noi ca nu mai reuseam sa dorm...

Nici eu nu cred ca rezolva ceva LP si cerealele la masa de seara, cel putin asa au povestit alte mamici..

Vorbiti de haine patate... si eu eram campioana..pana am gasit solutia de a nu le mai pata...sunt in Carefour niste servetele care absorb culoarea...cat despre a scote deja de pe hainele patate nu stiu nici un remediu.Vanish la mine nu scoate petele de piureuas de pe body-uri.

Imi cer scuze ca nu scriu si numele voastre dar imi ceva timp pana va memorez

daca nu am mai dat nici branza nici avogado pot sa le combin sau nu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Clau - servetelele de care vb se gasesc la dep cu detergenti? Clar tre sa imi iau si eu...
Daca nu ai dat nici avocado nici branza - nu amandoua din prima!

Sei- frumoasa fetita mai ai! Si ce privire strengara are!

Mergi la inceput