Strugurasi de Sept-Oct 2011 *53*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Fetelor - aveti idee cine trebuie sa cumpere cruciulitele ce se pun in piept invitatilor la botez? Nasa sau mama copilului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Nanna, eu le-am cumparat si cand mi-am botezat copiii si cand am fost nasa :))
Deci cred ca depinde cum te intelegi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Fetelor - aveti idee cine trebuie sa cumpere cruciulitele ce se pun in piept invitatilor la botez? Nasa sau mama copilului?

mamica de 2 fetite iubite!




nasa

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

dar ati auzit ultima bomba ?
nu mai primesti indemnizatia daca nu mergi la vot !

_


de T 7+





serios?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

gata, intr-un mare final am recuperat si eu din urma, dar acum am o mare varza in cap.
Hayat dulce, ma bucur ca Razvanel si-a revenit cat de cat.Incearca sa te mai destini cat de cat,chiar daca e fff greu.Si poate sa iei si niste vitamine, poate ajuta.

May super tare printesa ta, ma bucur ca e asa precoce.Deci tinutul in brate afara i-a ajutat.

Pinky sper ca e ok Danut.
Nanna imi pare tare rau de haine, stiu cum e , eu le-am facut rosii odata.

Mai am o gramada de zis dar uit, zici ca sunt baba.

Noi am fost la Piatra de Paste, a fost dragut pacat ca a plouat, dar gata a trecut si asta , asteptam Craciunul.
Acum va inteleg pe cele care au si copii mai mari ca va topiti cand ii vedeti cum interactioneaza intre ei.NBepotica mea e topita dupa Iancu si asta mic la fel.Nu imi imaginam niciodata cat de frumos se pot juca .Deci gata mai fac unul clar cat de curand.Ma gandeam din octombrie sa ma apuc, sa fie mai varatec.

De azi vreau sa incep sa ii dau si iaurt, ca tot intrebai Jadeo sa cumpar unul din comert si o sa adaug banana, sau cereale, vad eu.
Iancu e un mancacios, papa de toate si daca ma vede ca mananc ceva zici ca ii ploua in gura.Normal ca il las cu pofta, mama denaturata ce sunt.Nu l-am mai cantarit ca sigur o sa fiu dezamagita, ca la cat mananca dupa mine ar trebui sa fie obez si el sigur a luat doar vreo 100g, dar fiecare cu ritmul lui.
Eu ii cantaresc mancarea doar de forma , ii dau cat ii trebuie, nu il limitez(momentan), si mananca mult zic eu.Cam 250g fructe, si 150 legume.
Cereale eu ii dau dar am terminat o cutie de 250g intr-o luna, nu stiu de e mult sau putin.Dar dupa cum spuneam nu s-a ingrasat.

In rest nimic nou sub soare: tot fara dinti, nu ne intoarcem de pe spate pe burta , defapt mint s-a intors odata acum ceva timp de atunci pauza.
Dar avem si cu ce ne lauda: facem precum calutul cu limba si bineinteles motocicleta.Si ieri in drum spre casa l-am luat putin in brate in masina si s-a ridicat singur in picioare tinandu-se de umerasul de la tetiera.Asta m-a lasat masca , el care nici in fund nu sta.Deci clar nu ii zic degeaba maimmuta.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Nana la noi nasa a cumparat cruciulitele.

Anca Luca mananca iaurt cu placere, pot sa spun ca-i place mai mult simplu decat in supa sau cu banana. Eu cumpar de la Napolact "Numa' bun". Ne-am inteles ft bine cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mama cat am scris, se vede ca sunt nevorbita.

Eu una sunt disperata cu trezirile lui Iancu noaptea.Se trezeste din ora in ora aproape, si de fiecare data mananca bine, si nu stiu ce sa ma mai fac zici ca sunt un zombie.Aseara a fost foarte dragut s-a trezit doar odata, dar asta e o raritate.Refuz sa ii dau lapte praf, dar...oare pot sa fac ceva sa nu mai pape asa de des? Suzeta nu o vrea noaptea, e tare smecher, si ori ca ma trezesc sa ii dau suzi ori tzitzi tot ma trezesc deci.
Acasa am fost la o prietena care are un bebe de un an jumate, si eu fff entuziasmata am intrebat-o daca se mai trezeste noaptea si mi-a raspuns fff calm ca da de doua ori pe noapte , si papa LP, deci fff triste sperante.

Pup ma duc in piata sa umplu si eu frigiderul ca am doar cozonac si oua rosii.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

mama cat am scris, se vede ca sunt nevorbita.

Eu una sunt disperata cu trezirile lui Iancu noaptea.Se trezeste din ora in ora aproape, si de fiecare data mananca bine, si nu stiu ce sa ma mai fac zici ca sunt un zombie.Aseara a fost foarte dragut s-a trezit doar odata, dar asta e o raritate.Refuz sa ii dau lapte praf, dar...oare pot sa fac ceva sa nu mai pape asa de des? Suzeta nu o vrea noaptea, e tare smecher, si ori ca ma trezesc sa ii dau suzi ori tzitzi tot ma trezesc deci.
Acasa am fost la o prietena care are un bebe de un an jumate, si eu fff entuziasmata am intrebat-o daca se mai trezeste noaptea si mi-a raspuns fff calm ca da de doua ori pe noapte , si papa LP, deci fff triste sperante.

Pup ma duc in piata sa umplu si eu frigiderul ca am doar cozonac si oua rosii.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Luca era la fel acum 1-2 luni, se trezea la 1 ora! Si eu faceam "alergie" cand auzeam de lapte praf...dar ajunsesem la un moment dat cand nu reuseam sa ma mai odihnesc, aveam cearcane serioase. Asa ca inainte de culcare ii dau 150 ml lapte cu 2 masuri de cereale. Asa am ajuns doar la 1 singura trezire pe noapte..la ora 2 sau 3..apoi nani pana dimineata la 7.
In rest mancam doar lapte de la san si cele 2 mese: de fructe si supa de la 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Multumesc de raspunsul cu cruciulitele! E clar, eu tre' sa le cumpar . Noi nu am avut la botez, defapt am si uitat de ele, nici nasa nu a zis nimic; si m-am trezit acum cu fina ca ma intreaba daca am luat cruciulite

Anca - bine ati revenit!
Si eu as prefera sa nu se trezeasca Inez noaptea, mai ales cand voi incepe munca, dar parca nici nu ma lasa inima sa ii dau doar suzi sau bibe cu apa . Mai mult, trebuie sa o pazesc si de sot, care unori o aude mai repede decat mine si se ridica el si ii da suzi, ea mititica adoarme la loc vreo ora, doua, dupa care ii da iar suzi si tot asa. Eu tre' sa fiu de paza sa o aud cand trebuie sa ma duc sa ii fac laptic

Tocmai ce am stricat si rochia pe care mi-o luasem pentru botez . Nou-noutza, frumoasa de ea, draga de ea! Imi vine sa mor!! Am bagat-o in lighean cu detergent sa o spal putin si partea neagra de jos s-a decolorat peste parte bej de sus! Ce mi se intampla azi??? E clar, nu trebuie s amai fac nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Hristos a inviat!
Nu am mai intrat de un secol si de vreo 2 zile tot ma chinui sa imi fac timp sa intru sa ii dau si lu Dbunny ca intr-o zi cand nu vroia sa pape Amalia mi-am adus aminte ca i-a pus un pic de lamaie in piure si de atunci ii pun mereu cateva picaturi si papa tot. Sper ca nu am incurcat borcanele , oricum mai las si in caz ca alcineva zicea de lamaie
Eu acum incerc sa ma odihnesc dupa sarbatori, f obositoare au mai fost, prima zi la mama, a doua zi am pus masa pt fini iar ieri am fost la nasi. Am gatit de mi s-a acrit nu mai fac nimic o saptamana, iar prajituri cred ca o luna nu mai fac nimic, am prajiturit o zi intreaga iar seara faceam socoteala am facut prajituri din 54 oua, 6 pachete de unt, etc etc.
Lali nu am mai apucat sa iti raspund - la Tomis Plus e terenul.
Sei eu am intrebat-o pe dr cam cat ar trebui sa manance si mi-a zis intre 150-200 ml. Mi s-a parut f mult dar amobservat ca daca am rabdare cu ea si o mai las un pic ii mai dau un pic de apa mai papa.
De paste i-am facut si ei piureul cu un sfert de galbenus si i-a placut, saptamana viitoare o sa ii dau si carnita (de gaina).
Mai vroiam sa intreb ceva da...
O zi buna sa aveti!




Mergi la inceput