Strugurasi de Sept-Oct 2011 *53*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

CLAU... branza am citit ca se poate combina cu succs cu avocado, u i-am dat-o cu banana ..

KLAU.. pai tot in chfuri o tinti.. BRAVO Raducu pt ca papi tot....

OANA.. stiu chestiuta din nasuc, la noi a durat cam 10 zile.. era totala...Ce bine ia in greutate..

NAnna.. sorry pt parania cu hainle.. am patit=o si eu si nu am rusit sa le decolorez...

Musstte noi doar 2 mese, dupa 9 luni , poate 10 incerma si cu a 3-a ..CE precoc muschetar ai

Ingeras.. asa se pare ca depinde de la copil la copil, a ma lua 1 kg pana la 6 luni , doar cu LM, acum diversificata ciu ciu ..

LeNA.. Blatul de pandispn nu ti-l mai zic, daca ai nevoie ti-l zic..
Blatul il insiropez cu zahar ars stins cu apa
CREMA de mascarpone pe care o fac eu : (sau ma rog d vanilie)
5-8 galbenusuri se freaca bine cu zahar, se fierb pe aburi impreuna cu vreo 200 ml lapte pana se ingroasa, se amesteca cu mascarpone( 1 cutie ), si apoi cu frisca..u pun si 1/2 plic de gelatina pt siguranta, in compozitie pun stafide inmuiate in apa cu zahar si esenta rom, pralinez nuci ( fie in cuptor -tavalindu-le prin pasta de apa cu zahar praf, - fi p foc caramlizandu-le in zahar)..
Blatul il tai in 2 sau 3 , umplu cu crema, ornz si gata ..
Crema ganache e cu ciocolata (poate fi si alba) cu frisca , dar ai zis ca nu vrei cioco



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Mussette - multumesc de raspuns. Ar fi bine sa fie asa...practic poti sa te intorci cu 2 sapt mai devreme si pt asta sa primesti 500 ron in plus 1 an?
La ce te ref ca tu nu ai proceda asa?

mamica de 2 fetite iubite!



NANNA.. daca ai optat pt 1 an, poti sa te intorci inaint sa faca bb 1 an, adica si cu 3 zil inainte (inteleg eu).. si pana face bb 2 ani primsti 500 lei de la stat..
Eu am inteles ca Mussette nu s-ar intoarce la job pt cei 500 lei si duce bb la cresa ..

LA mine pb se pune din multe pt d vedere pt a ma intoarce la 1 an... relatia cu sefi care m-au rugat sa ma intorc chiar la 6 lunii, faptu ca Ela sta cu mama, ratele care atrna greu.. insa sunt f furioasa ca am optat pt un an , si cu toat astea as fac cumva sa stau 2 ani acasa,,,.... si apoi inca 2..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Nu, nu era vb de mine cu cresa, ci de nasa mea. Eu raman 2 ani.

Ce norocoasa esti ca o ai pe mama pentru Ela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Hristos a-nviat!

ma bucur sa va regasesc cu bine... am fost ocupata pana peste cap; abia de-acum incep sa se puna toate la locul lor...

mie mi-au racit baietii ; madalina a fost inainte de pasti, acum feciorii...; dar trecem noi si peste asta!
musette, adiel are 2 mese solide pe zi (pe langa LM), si de multe ori chiar una singura - nu mai are loc a doua - el e nascut pe 2 sept., are acum cam 7 luni jumate - asa ca de o a treia masa nici nu poate fi vorba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingeras26a

Vezi ca exista niste huse pt scaunele auto, special sa nu mai transpire. Chiar saptamana trecuta m-am intalnit cu un furnizor care mi le-a prezentat. Uite aici (vezi ca sunt masuri diferite pt diverse tipuri de scaune si de asemenea diverse tipuri de texturi...)

www.temanovelart.ro/marca_aerosleep.htm" target="_blank">http://www.temanovelart.ro/marca_aerosleep.htm

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Ahh, am uitat sa va intreb...am cumparat un scaun de masina de la chicco...si transpira ft tare cand sta in el. Voi ati patit asa?





Cea mai fericita mami de Maya si Sasha


Multumesc frumos! Chiar acum intru sa vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

dar ati auzit ultima bomba ?
nu mai primesti indemnizatia daca nu mergi la vot !

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Musette01

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Mussette - multumesc de raspuns. Ar fi bine sa fie asa...practic poti sa te intorci cu 2 sapt mai devreme si pt asta sa primesti 500 ron in plus 1 an?
La ce te ref ca tu nu ai proceda asa?

mamica de 2 fetite iubite!



NANNA.. daca ai optat pt 1 an, poti sa te intorci inaint sa faca bb 1 an, adica si cu 3 zil inainte (inteleg eu).. si pana face bb 2 ani primsti 500 lei de la stat..
Eu am inteles ca Mussette nu s-ar intoarce la job pt cei 500 lei si duce bb la cresa ..

LA mine pb se pune din multe pt d vedere pt a ma intoarce la 1 an... relatia cu sefi care m-au rugat sa ma intorc chiar la 6 lunii, faptu ca Ela sta cu mama, ratele care atrna greu.. insa sunt f furioasa ca am optat pt un an , si cu toat astea as fac cumva sa stau 2 ani acasa,,,.... si apoi inca 2..




Nu, nu era vb de mine cu cresa, ci de nasa mea. Eu raman 2 ani.

Ce norocoasa esti ca o ai pe mama pentru Ela!

_
Mami de Luca Stefan - 21.09.2011


Mussette am intels ca e vb de nasa...
fie chiar si mama nu sunt eu, si tampesc la gandul ca voi sta doar 4 h cu ea.. ma gandesc sa fac cumva fie sa stau 6 h, fie 4 h dar pe cartea d munca sa apara sal full

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Mussette - tu si Luca sunteti 2 norocosi! Sa il poti lua cu tine printre copilasi este minunat, ideal! Din pacate sunt prea putine mamici in situatia ta.
Dar si in invatamant poti face cariera, nu?

Lena - in cazul in care diferenta este f mica si mie mi se pare firesc sa optezi pentru 2 ani.
Oricum, fiecare are "socotelile" proprii

Sei - este adevarat, uneori si presiunea patronilor te poate determina sa alegi sa te intorci mai repede la munca. Tu oricum daca il planifici si pe BB2 te poti intoarce repejor acasa la Ela.

Una peste alta, mi zse pare f tare ca da statul 500 ron timp de un an. Cel putin in cazul in care eu optasem pt 1 an, fara sa am habar ca pot sa mai iau si bani in plus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

CLAU... branza am citit ca se poate combina cu succs cu avocado, u i-am dat-o cu banana ..

KLAU.. pai tot in chfuri o tinti.. BRAVO Raducu pt ca papi tot....

OANA.. stiu chestiuta din nasuc, la noi a durat cam 10 zile.. era totala...Ce bine ia in greutate..

NAnna.. sorry pt parania cu hainle.. am patit=o si eu si nu am rusit sa le decolorez...

Musstte noi doar 2 mese, dupa 9 luni , poate 10 incerma si cu a 3-a ..CE precoc muschetar ai

Ingeras.. asa se pare ca depinde de la copil la copil, a ma lua 1 kg pana la 6 luni , doar cu LM, acum diversificata ciu ciu ..

LeNA.. Blatul de pandispn nu ti-l mai zic, daca ai nevoie ti-l zic..
Blatul il insiropez cu zahar ars stins cu apa
CREMA de mascarpone pe care o fac eu : (sau ma rog d vanilie)
5-8 galbenusuri se freaca bine cu zahar, se fierb pe aburi impreuna cu vreo 200 ml lapte pana se ingroasa, se amesteca cu mascarpone( 1 cutie ), si apoi cu frisca..u pun si 1/2 plic de gelatina pt siguranta, in compozitie pun stafide inmuiate in apa cu zahar si esenta rom, pralinez nuci ( fie in cuptor -tavalindu-le prin pasta de apa cu zahar praf, - fi p foc caramlizandu-le in zahar)..
Blatul il tai in 2 sau 3 , umplu cu crema, ornz si gata ..
Crema ganache e cu ciocolata (poate fi si alba) cu frisca , dar ai zis ca nu vrei cioco



Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Muschetar..hi hi! Imi pare rau ca nu pot pune si eu poze sau filmulete acolo unde puneti voi, pe yahoo parca. Oare cate mesaje trebuie sa am sa pot "inspira" incredere? Uff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Musette01 spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

dar ati auzit ultima bomba ?
nu mai primesti indemnizatia daca nu mergi la vot !

_


de T 7+





Ce tampenie! Nu stiu ce legi sa mai scoata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

dar ati auzit ultima bomba ?
nu mai primesti indemnizatia daca nu mergi la vot !

_


de T 7+





Jade - hehheheh asta chiar e tare!!!!!

Mergi la inceput