Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Offf, adc, te rog eu frumos, incearca sa nu mai pui la suflet actiunile rudelor. Nu lasa pe nimeni sa-ti strice sarbatorile. Bucura-te de copiii tai minunati, ei sunt cea mai amre comoara a noastra! Apropo, oare ce-o mai face Ana, cea mai bogata mamica din Odiseea noastra?
kraluca, uneori mai face si Johanna asa cum spui tu, a mea se chinuie sa traga parturi in astfel de momente.
Mady, exact asa e si a mea, trebuie s-o plimbi cand o tii in brate, ca sa vada ea totul. Curiosi foc copiii astia.
Haideti sa va destind un pic:
Cea mai noua perluta a Mariei: de Sfintele Pasti am dat de pomana. Eu eram la bucatarie, pregateam pomana, fii-mea din pragul usii:
- Ce faci acolo, fara mine?
- Uite, pregatesc sa impart. (si ii explic ce inseamna sa dai de pomana pentru cei dragi care nu mai sunt cu noi).
Fii-mea asculta atenta apoi intreaba:
- Mami, dar daca tu imparti mancare la alta lume, eu ce mai mananc?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

mady, adc, carpediem, lexi - tind sa cred ca a fost o durere puternica de burtica... oricum, are zile in care o supara burta si parturile foarte tare si zile in care deabia se resimt colicii (ca as fi crezut ca i-a trecut). apropo, si noi tot bonnisan folosim de vreo saptamana. la infacol am renuntat deoarece contine medicament




mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Revenim si noi dupa un week-end linistit petrecut in trei, nu am avut musafiri si nici nu am mers in vizita nicaieri. Desi citesc zilnic nu prea mai apuc sa scriu.
Aseara am avut si noi o seara mai agitata, cred ca am mancat eu ceva ce nu i-a placut lui Vladut, dar l-am pus intre noi in pat si a adormit acolo pana pe la 3 cand l-am mutat la el in patut.

Pe mine ma enerveaza ca nu se mai stabilizeaza lactatia asta, cum Vladut nu suge eu mulg in continuare si cred ca asta e cauza. Imi curg sanii din 2 in 2 ore, tot timpul am tricoul ud pe mine si periodic mi se mai infunda si cate un canal galactofor. Mi-e si groaza ca sambata avem botezul si eu mulg tot la 3 ore, sper macar sa nu-mi muradresc rochia.

Cu pregatirile de botez stam foarte bine, facem ceva restrans in familie si cativa prieteni apropiati, asadar fara prea mari pretentii, atat m-am pacalit cu tinuta lui Vladut ca i-am "conceput-o" la h&m si nu aveau totul pe stoc marimea lui si au zis ca sigur mai primesc, dar se pare ca nu a fost asa si am ramas decoperiti un pic, trebuie sa o refacem acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

adc..imi pare tare rau pt ca ai fost necajita de paste...dupa ce sambata a fost totul frumos..am petrecut toata ziua la curte cu ai mei si ai sotului...si a fost super...ieri, knd a fost o maaaare cearta intre fratimiu si mine si prietena lui...fratimiu s-a mutat in Bucuresti de vreun an juma..si vezi doamne ai mei vin numa la mine stau mai mult cu mine..si ma rog tot felu de prostii....si aseara pana pe la 11 juma tot asa am tinut-o cu nervi, plansete, certuri....cu fratimiu si prietena lui...m-a umilit in ultimul hal....fratele meu mi-a aruncat niste vorbe la care nici nu visam vreodata....vorbe grele, dure care nu se uita..raman undeva acolo...ajunsesem sa ma simt intr-adevar vinovata ca exist....ca din cauza mea se intampla totul...ca de cate ori am fost bolnava ai mei au venit imediat..etc etc etc....si el se razbuna pe mine pt tot....arunca cu de toate..incerc sa trec peste asta...si mi-e tare greu....am zis ca gata..de-acu inainte o sa fac in asa fel incat sa nu mai stie nimeni de mine..sa nu mai stie prea multe despre mine..sa ma lase in pace...am trecut prin multe perioade grele ...sa nu mai stie toti ca eu ma simt naspa....si ca mai am momente grele....vreau sa ma intereseze doar de fetotza si de sotu meu..atat...nu mai vreau sa plang la orice rahat care mi se arunca in fatza....off...scuze fetelor ca ma plang....dar simteam nevoia....am impresia ca nimeni nu ma mai intelege..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Hristos a inviat..
la multi ani bulgarasilor acum recuperez din urma..
Lexi bine ai revenit
Alina s-ar putea sa aibe o infectie urinara..dak face kk mai diareic neaparat sa-i faci un sumar de urina si o urocultura
Ileana nici mie nu-mi plac lucrurile luate de nasa si ea este mai mik k mine de varsta ..dar nici ea nu se imbraca ok asa k nu am pretentii....
eu l-as fi imbracat pe pitic in rocker i-am luat niste lucruri frumoase de paste de la H&M ..si dak ma supar ii zic k lucrurile care le-a luat sunt mari si o sa-l imbracam in ce i-am cumparat eu:)):)) aici sunt o mik scorpie...dar imi place doar paturica..atat
Cat despre certurile in familie eu dau ignore si sunt si o fire nesimtita k ii dau si pe usa afara..casa e a mea usa e a lor..
Am avut un Paste minunat in 3 cu plimbari prin parc.. am scapat nu am fost la soacra:))..cik e frig:)) si raceste baiatul ..
Va pup pe toate si numai de bine sa auzim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Hristos a inviat!

of fetelor ,imi pare rau sa aud ca unele nu v-ati bucurat pe deplin de sarbatoarea de paste,din cauza rudelor ,incercati sa va ganditi doar la familia voastra si sa lasati pe altii sa vb. ce vor ( sunt tare la dat sfaturi dar probabil asa as reactiona si eu in situatii de genul...)
noi am petrecut la socrii ,cu cumnatii , cu mama ,apoi cu prietenii ,am fost la udat si am primit si udatori ,la noi asa se face ...a fost fain ,dar fata s-a resimtit putin,a fost cam obosita si nu a mancat bine dar tre' sa ne-nvatam si cu d-astea

ligia sa nu-mi spui ca i-ai luat lui andrei tricoul cu AC/DC de la h&m...am luat si eu pt. un baietel de-al prietenilor nostri,pacat ca nu era si pt fetite

iar despre costumatia de botez ,eu i-am sugerat subtil(sau nu ) nasei ca imi place o anumita culoare si model de costumas si l-am primit intocmai ...eu zic ca trebuie sa ne placa in primul rand noua ce poarta copilul la botez ,daca nu-mi placea eu personal ii luam altceva si o dadeam cumva la intors ...acum fiecare cum simte ,dar important e sa va simtiti cu totii impacati si sa va bucurati de primul moment important din viata unui copil.

lady, ma bucur ca ati rezolvat cu bine problemuta la fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

ba da si cu AC DC si cu Roling stones sunt mortale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Revenim si noi dupa un week-end linistit petrecut in trei, nu am avut musafiri si nici nu am mers in vizita nicaieri. Desi citesc zilnic nu prea mai apuc sa scriu.
Aseara am avut si noi o seara mai agitata, cred ca am mancat eu ceva ce nu i-a placut lui Vladut, dar l-am pus intre noi in pat si a adormit acolo pana pe la 3 cand l-am mutat la el in patut.

Pe mine ma enerveaza ca nu se mai stabilizeaza lactatia asta, cum Vladut nu suge eu mulg in continuare si cred ca asta e cauza. Imi curg sanii din 2 in 2 ore, tot timpul am tricoul ud pe mine si periodic mi se mai infunda si cate un canal galactofor. Mi-e si groaza ca sambata avem botezul si eu mulg tot la 3 ore, sper macar sa nu-mi muradresc rochia.

Cu pregatirile de botez stam foarte bine, facem ceva restrans in familie si cativa prieteni apropiati, asadar fara prea mari pretentii, atat m-am pacalit cu tinuta lui Vladut ca i-am "conceput-o" la h&m si nu aveau totul pe stoc marimea lui si au zis ca sigur mai primesc, dar se pare ca nu a fost asa si am ramas decoperiti un pic, trebuie sa o refacem acum.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot




Suzieq, si mie imi curg sanii mereu insa nu mai patez bluzele pentru ca de vreo 2 luni si ceva stau non-stop cu sutien de alaptat pe mine in care imi pun comprese (tampoame) speciale pt sani de la chicco. Incearca asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

mady. nu mai fi suparata. Unele persoane pur si simplu nu stiu sa ii aprecieze pe ceilalti.

suzieq, normal ca, daca tu golesti sanii la fiecare 2 ore, ei se umplu la loc. Nu mai mulge sau daca sunt prea plini, scoate doar o parte din lapte. In cateva zile se regleaza si lapticul. Sutienele de alaptat si tampoanele sunt o solutie.


La multe lunite pentru sarbatoritii acestor zile! Eu sunt tare aglomerata zilele astea. Uf!


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

adc..imi pare tare rau pt ca ai fost necajita de paste...dupa ce sambata a fost totul frumos..am petrecut toata ziua la curte cu ai mei si ai sotului...si a fost super...ieri, knd a fost o maaaare cearta intre fratimiu si mine si prietena lui...fratimiu s-a mutat in Bucuresti de vreun an juma..si vezi doamne ai mei vin numa la mine stau mai mult cu mine..si ma rog tot felu de prostii....si aseara pana pe la 11 juma tot asa am tinut-o cu nervi, plansete, certuri....cu fratimiu si prietena lui...m-a umilit in ultimul hal....fratele meu mi-a aruncat niste vorbe la care nici nu visam vreodata....vorbe grele, dure care nu se uita..raman undeva acolo...ajunsesem sa ma simt intr-adevar vinovata ca exist....ca din cauza mea se intampla totul...ca de cate ori am fost bolnava ai mei au venit imediat..etc etc etc....si el se razbuna pe mine pt tot....arunca cu de toate..incerc sa trec peste asta...si mi-e tare greu....am zis ca gata..de-acu inainte o sa fac in asa fel incat sa nu mai stie nimeni de mine..sa nu mai stie prea multe despre mine..sa ma lase in pace...am trecut prin multe perioade grele ...sa nu mai stie toti ca eu ma simt naspa....si ca mai am momente grele....vreau sa ma intereseze doar de fetotza si de sotu meu..atat...nu mai vreau sa plang la orice rahat care mi se arunca in fatza....off...scuze fetelor ca ma plang....dar simteam nevoia....am impresia ca nimeni nu ma mai intelege..


Hristos a Inviat!!!

Stai linistita Mady ca o sa fie bine, nu esti nici prima nici ultima care trece prin perioade de-astea , dar toate trec la un moment dat , concentreza-te pe familia ta .


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput