Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

si noi trebuie sa mergem maine la o cumatrie si sunt curioasa sa vad cum ma descurca cu bebelina, deoarece adoarme tot mai greu. aseara la 23.30 a adormit si acum bineinteles ca doarme



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Ligia esti simpatica cu soacrele ,sti cine le-au inventat NOOOIII,asa cum ne vor inventa si pe noi copii nostri si atunci sa te tiiii

implinita de Rafael-Ioan


Haaaa, adevarat!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Ligia esti simpatica cu soacrele ,sti cine le-au inventat NOOOIII,asa cum ne vor inventa si pe noi copii nostri si atunci sa te tiiii

implinita de Rafael-Ioan


Haaaa, adevarat!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)



eu o sa fiu o soacra buna..glumeam:)):))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

la multi ani SEBASTIAN sa fi sanatos si fericit
la multi ani GRASUTUL meu mic si iubit
Noi suntem fericiti ieri am fost la controlul de 3 luni sa vedem cum a evoluat rinichiul stang ..dr a zis k a inceput sa se adapteze la viata extrauterina si k ne vedem la 6 luni..s-a mirat atat de mult de Andrei k ce bine arata si ce vioi este k mi-a dormit puiul de la 20.30 la 7 dimineata cu pauza de masa la 2 noaptea..a mancat dormind.. Sunt ff fericit a k este bine piticul incep sa ma linistesc azi mergem la pediatru pt controlul de 3 luni sunt curioasa cat a crescut in lungime (nu sta sa-l masor).
Petrecere frumoasa maine la botezuri sa va simtiti bine si bebeii sa fie cuminti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, nu te supara, dar sa stabilesti un target de greutate pt un copil de 3 luni mi se pare o porcarie. 600 gr intr-o luna nu e de speriat. Mara a luat de la 2 la 3 luni 700 gr, apoi de la 3 la 4 500 gr. Si de atunci tot asa. Cate 500, 250, 300.. Niciodata nu si-a pus nimeni problema ca ar avea ceva. Nici n-a avut
Sa nu te apuci sa bagi lp in copil degeaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

La multe lunite Sebastian si Andrei!

Iaura, Mady Eu spun ca daca bebelinele sunt sanatoase..nu ar trebui sa va ingrijorati. Iaura..pai as vrea eu sa aiba a mea 6.500 g Dar a mea, ca si Ilinca a lui Mady are ~5100 g la 3 luni si 5 zile. Nu mai zic, ca atunci cand a implinit 3 luni avea 5.170 g, apoi peste 4 zile cand am cantarit-o avea 5.020 g..mi-a scazut in greutate! Dar ni s-a mai intamplat asta o datacand tot asa a avut niste zile de isterie in care nu a mancat cum trebuie. oricum, cand mananca "cat trebuie" tot nu mananca prea mult.
Altesa pai si ii faci proba suptului DUPA FIECARE SUPT, ZILNIC? Te felicit pentru rabdare! Dar eu zic ca te stresezi prea tare totusi...

Ah, si apropo de cresterea in greutate si alaptatul. Mady, pai doctorita ta chiar ca e ciudata sa iti ceara sa ia copilul 1 kg intr-o luna (mai ales in a patra luna!) Doctorita noastra de familie mi-a povestit cum fetita ei, care are 1 an acum, in prima luna de viata a luat 300g?!? Si in urmatoarele si-a mai revenit, apoi iar a luat mai putin..si tot asa, dar fara ca fetita sa aiba vreo problema de sanatate. Si cum bine zice Lady, nu toti copiii trebuie sa fie grasi. Vreau sa spun ca cealalta doctorita (pediatra care ne vine acasa) ne-a zis ca e ok asa slabuta, ca cele mai multe cazuri de copii cu probleme sunt culmea, grasuti, nu slabuti. Si ea e la urgente la Alexandrescu, cred ca a vazut destule. Eu am de gand sa o sun azi sa ii zic de greutatea lui Beatrice si de scaderea aceea, iar de vizitat cred ca ne va vedea peste vreo sapt.


Am si eu o intrebare, voi la ce pret ati gasit dj-ul? Mie mi-a recomandat cineva unul cu 850 RON. E mult, putin? Ca nu prea ma pricep.

ADC - multa sanatate puitului
Ligia - ma bucur ca bebe e bine!
Mihaela sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Kraluca, eu zic ca nu esti mama denaturata. Si eu fac la fel uneori, vreau sa ma relaxez - si chiar o fac - atunci cand stiu ca bebe e pe maini bune (Sebi al meu sau mama).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata si de la noi!
La multi ani Sebastian si Andrei!!
Ileana, imi pare rau pentru treba cu rochita, si eu m-as fi enervat la fel de tare. Nu poti sa-l trimiti pe al tau sa-ti ia foaia de la circa financiara? Eu asa am facut.
Va urez de pe acum petrecere frumoasa tuturor care aveti botezul maine, abia astept sa vad pozici frumoase, ca nu o sa apuc sa mai intru, noi azi plecam in Delta . Sper sa am noroc de vreme cit de cit frumoasa.
Pupici tuturor!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

ghiulten... in delta? super! sa aveti parte de vreme frumoasa si distractie pe masura!
faith - noi dam 1000 lei la DJ. mi se pare ok pretul cerut, mai ales pt bucuresti!



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Ela tu glumesti nu-i asa?

Mie mi se pare ca Flavia e cea mai barosana fetita de aici pe bune ai vazut ca ti-am scris si pe FB zilele trecute

implinita de Rafael-Ioan


esti draguta dar contrar aparentelor ,flavia chiar arata bine ,de aceea ma si contrariez ,de ex. ieri a mancat la 2 mese cate 60 ml si restul cate 10-110 deci in total 600 ml pe zi ,ceea ce e mult prea putin pt varsta ei iar sapt. trecute manca si 750 pe zi ,so ,care-i baiul??tre neaparat pt linistea mea ca consult pediatra ,care de cate ori ne vede zice ca vai ce mare e si bla bla...

mihaela esti tu draguta ca de obicei

Mergi la inceput