Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (8)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tebligia

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Sa ma ierte Dumnezeu, dar nu suport sa o vad cu copilul meu in brate...

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


subscriu


Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)



subscriu.. nu stiu cine le-a inventat


sa va zic eu ce am patit ieri:am fost la soacra sa ma mai 'descretesc' nitel si alegeam niste hainute iar in fata mea in curte era flavia in carucior iar soacra o mai legana din cand in cand...dar la un mom. dat nu mai vad caruciorul ,am crezut ca paralizez ,am fugit repede si erau in poarta sa iasa pe strada cu ea fara sa-mi zica nimik ....am luat caruciorul si i-am zis sa nu mai iasa cu ea de langa mine ,m-a intrebat de ce? si i-am zis ca asa vreau eu,dar tremuram toata...ea nu s-a suparat dar sper ca pe viitor sa nu mai faca de-astea....mi-a mai iesit pe la 2 luni cu ea in brate pe stada la vecini s-o vada poporul atunci l-am trimis pe sot s=-o aduca inapoi,dupa alti nervi desigur ...cred ca suntem ca niste fiare care-si apara puii ,soacrei mele i se pare normal sa faca asta ca are o nepoata de la fata ei, dar e cu totul altceva ,nu ?...bine ca macar fiu-so mi-a dat dreptate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Am intrat acum doua minute.
Adc si noi avem probleme cu un ochisor. Am pus Ciplox de doua ori cate 10 zile, totul ok dar la doua zile dupa ce opream picaturile ochisorul era din nou plin de secretii si dimineata il gaseam pe bebe cu pleoapa lipita efectiv. Acum am dat 10 zile cu Tobrex si ieri a fost prima zi fara si de dimineata iarasi avea ochisorul plin de secretii. Sa ma duc la oftalmolog si eu?
Cum ii iei temperatura lui bebe?
Noua pediatra noastra ne-a zis ca din temperatura rectala sa scadem 4 subunitati. deci daca are 37.8 de fapt are 37.4 si oricum pana la 38 grade e temperatura ok la bebelusi. Nu te speria ca fornaie, fa cu a zis Alice, pune-i suzeta in gura, daca molfaie linistit la ea inseamna ca nu e infundat. Si eu m-am panicat asa la al meu dar nu are nimic, asa fornaie ei.

Aerlilian daca mai ai nevoie de cineva sa-i faca scandal croitoresei da-mi de stire. Am capsa pua de la vreme si nimeni cu care sa ma cert, mi-ar fi de ajutor.
Tu la ce circa financiara trebuie sa te duci ca poate mergem impreuna. Doua carucioare sunt mai puternice decat unul singur ca eu chiar nu am cu cine lasa copilul.

Fetele, sper sa mai reusesc sa va mai citesc si sa mai raspund, mi-e dor de voi.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Altesa esti criminala, dar nici mie nu-mi place sa-mi tina altcineva copilul in brate, parca nu mi-l tine bine, serios.

Aerlilian iti impartasesc gandurile despre botez, noi il avem pe 5 mai acum si mi-e groaza. Nu-i place apa si o sa mi-l scufunde, nasa o sa-l tina in brate o ora si vezi ce am scris mai sus Altesei si tot asa. E puiul meu mic si nu vreau sa-l vad suparat sau cu lue calare pe el.

Danezza subscriu si la tine. Nici eu nu mai am timp de nimic si sunt obosita dar cred ca in timp ajungem din nou la zi si incepe sa scriem mai mult. Personal pe mine ma ajuta sa va citesc, imi mai bag mintile in cap.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Carpediem, ce lapte dai copilului? Si noi am avut problema asta pana am schimbat laptele si acum face zilnic de doua ori si s-au dus si colicile.

Iaura din ce spui tu e posibil sa fie tot o manifestare a colicilor. Bebe al nostru facea asa cand manca din biberoanele Avent. plangeam de frustrare ca si tine si nu intelegeam de ce. Am trecut la alt tip de biberoane si imediat copilul a inceput sa manance cum trebuie. Iar daca le alternam, la biberoanele avent tipa cum ai zis tu, de parca il frigea biberonul iar la cele Brown era o fericire.
Daca problema persista mai incearca un truc, sa-i dai de mancare afara, pe balcon sau in gradina sau in parc. Intr-un loc pe care nu-l cunoaste si care-i capteaza atentia.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Suzieq eu trag putin de putulica la baie ca o are lipita rau de tot. In varf abia de sunt 2 mm. Nici nu stiu pe unde face pipi zau...

Anangel nu ti-am mai scris de mult, un mare pupic pentru tine.

Lady ma uit mereu la pozele voastre de pe FB



Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

faith nu il cantaresc zilnic las sa treaca primele 2 zile ale sapt .si daca mi se pare ca papa prost miercuri,joi,vineri il sui pe cantar(apoi il mai cantaresc abia duminica SEARA dezbracat inainte de baie.

Nu mi se pare ca fac un efort prea mare mai ales ca am cantarul pus in fata oglinzii si el se amuza si sta cuminte.

Matza daaa mi se pare ca alte pesoane nu il tin cum trebuie ,il indoaue il cocoseaza etc.


Sara cartea se numeste alimentatia copilului de la nastere pana la 3 ani de Ruth Yaron,are si 350 de retete,te invata cum sa prepari,pastrezi,congelezi mancarea bebelusului.

Mai uitati-va si pe diversificare.ro

mady de ce crezi ca-i da dintii micutei ca si eu am niste banuieli,sta toata ziua cu mana in gura de si-a facut rana la gingie si sus i-a aparut 2 bobite albe


Matzaa zice bine cu schimbatul locatiei cum ii dau sa pape in alt loc al casei cum suge de nu stie de el ,e curios sa studieze ce-i in jur si efectiv se pierde la san si papa..


Iaura cred ca muscam din ea desii ea a iesit cu nepoata sa se mandreasca a luat=o valu asa ca trebuie sa o educi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Altesa, noi nu-l cantarim decat cand mergem la vizita lunara.

Fetele, intrebare pentru voi, va mai lasati copilasii singuri in timpul zilei?
Ca eu ma simt vinovata ca-l las singur si mai fac de mancare si mai calc si mai stau la calc iar el e treaz si daca isi zice ca maica-sa nu-l iubeste ca nu sta cu el si se simte singur si o sa creasca un copil trist??????????????

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

neata!

marisa ii fac proba suptului il cantaresc inainte si dupa supt si diferenta e ce in burtica lui.


implinita de Rafael-Ioan


Cu cantar electronic il cantaresti?

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui kraluca

... de fapt, poate n-oi fi mama denaturata, insa eu chiar ma bucur cand vine cineva si mai sta cu bebita. atat timp cat este o persoana de incredere, nu-mi fac griji si chiar ma bucur

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6


SUBSCRIU!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

LA MULTE LUNITE SEBASTIAN SI ANDREI!



mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput