Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

puiutz,pt ambii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Dupa cate vad, Vlad si Matei sunt cei mai intelegatori.

Trebuie sa recunosc ca am mai gresit si noi, nu am fost suficient de fermi in interzicerea unor actiuni ale lui Raducu ba mai rau, o data i-am interzis, altadata i-am permis (me refer la acelasi lucru/activitate). Ce mai...e clar ca ne-am lasat condusi de micul smecheras, care a speculat tot si acum incepe sa-si arate cornitele

Gata, de acum vom fi hotarati, sper sa nu fie cam tarziu... Poate o chemam pe Supernanny in ajutor

Azi a rezistat fara TV vreo 2 ore , dupa care l-am lasat 10 minute pana i-am dat homeopatele (si la astea face mofturi mai nou).

Azi a facut kk buuuuuun

Ma intorc la lucru, sper sa termin azi actele, ca maine plecam la Barlad. Sper sa mai intru mai tarziu un pic.

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna ziua, fete dragi!

De luni ne luptam cu o rinita acuta. N-am vazut in viata mea atatea secretii... umpleam jumate de rezervor de la aspirator la o singura aspirare. Fara febra, fara rosu in gat, putin rosu in urechea dreapta si multu, multi muci.
Marti am fost la pediatru. Suntem pe un tratament mai usor, cu homeopate si naturiste si parca, parca de azi e un pic mai bine cu secretiile (adica nu-i curg non-stop).
Dupa ce ii trece raceala mergem si noi la ORL sa vedem daca are polipii mariti.

Racusor, voi la cine ati fost? Noua ne-a recomandat-o pe dr. Manuela Rizescu. Am citit numai de bine de ea pe net... Ati fost careva din mamici la ea???




de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

krys, multu...draguta ca intotdeauna...daca te muti la Cluj, o sa ai unde veni la gratar, de la primavara cealalta incolo... oferta valabila pt toate, da?

abia astept sa ma apuc de cautat una alta pt finisaje...si mi-am jurat ca nu ma mai mut (atunci cand ne-am mutat aici, la bloc)...dar uite ca...never say never...

rodi, ma bucur ca sunteti mai bine... sunteti pe drumul cel bun..

elenaaa...ma bucur si pt kk lui Raducu!!! iuhuuuuuu... doamne ajuta sa va mearga bine tratamentul...(ca sa vezi ce bucurii avem noi, mamele...)

oana, geox??? mama, da au aia niste preeeetuuuuuri...

anca, de ce n-ai voie tocuri?

mai, nici eu nu ma mai simt ok pe tocuri, dar eu zic ca un calapod bun face minuni...plus ca daca mergi la o nunta, eveniment, ceva...ar fi mai frumos pe tocuri...asta e parerea mea, valabil strict pt mine, da?

va tzuc! Filip doarme, ar trebui sa merg dupa Eric...dar o sa mearga tati, ca n-am ce face...

revin..sper...



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

puiutz,pt ambii

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Pt. Raducu - daca e cazul sa-l operam pentru coborarea testiculelor sigur venim la Bucuresti. Pt. colonul iritabil am sentimentul ca de va face bine cu homeopatele, numai sa am rabdare. Dureaza 3 luni tratamentul.

Pt. mine - am mare incredere in ginecologul meu, v-am mai povestit despre el (Dr. Fawaz Chazli). Astept si ecografia urmatoare si vedem ce e de facut. Am si un fibrom micut, de numai 9 mm...pe ala il lasam in pace deocamdata.

Krys, Mycya, Michelle

Ooana multmesc pentru pret Guban

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Rodi, Crispro, multa sanatate la puiuti!
Ma bucur ca Isa e mai bine. Vladut cum mai e?

Saddie, imi pare rau pentru pisicuta!

Puiut, ma bucur pt Raducu. Sper sa-si revina de tot! Si pt tine sper sa nu fie nevoie de chiuretaj.

Alice, sa te faci bine repede, Raducu are nevoie de lapticul tau.

Mysya,
Incearca hamburgerii de post tot reteta de la Crissy, sunt dfeliciosi.




de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005
anca, de ce n-ai voie tocuri?



*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



Din pacate fara tocuri pentru ca am un singur ligament intreg si cam 60-70% din meniscul genunchiului drept!

E ff mare presiune pentru solduri, iar seara dupa o zi de tocuri am niste dureri ff mari!

In nov 2010 am ramas cu genunchiul blocat si a trebuit sa ma operez de urgenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Crissy am facut ieri chiftelute de post de pe blog-ul tau au iesit f bune cele prajite in ulei (pentru sot) s-a lins pe degete la urma
am facut si pentru mine si Andra in cuptor dar nu sunt bune deloc...nici nu spui ca is din acelasi aluat


nu stiu de care chiftele vorbiti dar am facut si eu cu naut
la cuptor
calde sa zicem ca mai mergeau dar reci erau nasoale tare...si erau atatea persoane care ziceau ca le-au iesit super gustoase
acum imi pica fisa..poate pentru ca erau prajite!!!

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic
Azi a rezistat fara TV vreo 2 ore , dupa care l-am lasat 10 minute pana i-am dat homeopatele (si la astea face mofturi mai nou).

Azi a facut kk buuuuuun
Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!





la noi tv-ul e interzis, il deschidem la 20.30 dupa ce adoarme Matei
dar ne uitam si la Ducktv sau Disney Junior mai nou, clubul lui Mikey Mouse dar maxim 30min - 1 ora de 2-3ori/sapt
adika la nevoie...cand ne taiem unghiile sau cand prinde el telecomenzile puse pe canapea, si nu am cum sa il cert ca tot noi suntem de vina ca le-am lasat la indemana lui

insa...la noi e atat de scurt timpul petrecut impreuna incat vreau sa ne jucam, sa desenam, sa construim...sa interactionam, ca la tv il pierd acolo in fata imaginilor


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Si mie imi plac tocurile ma simteam ff natural pe un calapod comod, dar din pacate doar la evenimente si pentru scurt timp, musai sa am ceva de schimb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Cris2010 of mititica Solnuska! Cel putin bine ca nu a mai facut febra si rosu in gat! Dar rinita trebuie tratata bine, ca sa nu se sensibilizeze. Si noua ne-au fost bune homeopatele la rinita de la 7 luni. Si saru'mana pentru urari!

Andreea, da, exact asta ii spuneam si eu sotului, ce bucurie imensa simtim pentru fiecare kk bun . Doamne ajuta sa il punem pe picioare. Abia astept sa-i dau si Colostrum cu probiotice. Mi-a spus homeopata ca reface si flora intestinala (cred ca mi-ai mai spus si tu asta, daca nu ma insel ).



Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput