Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Azinoapte m-am imprietenit cu wc-ul. Plus cat a mancat radu, cred ca am slabit 2 kile.
L-am trimis pe marius sa imi ia lapte praf, sa fie p-aici in caz ca nu reusesc sa acopar nevoile copilului.
Nu reusesc sa mananc mare lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Neata!!

vreau sa cumpar CHEF are careva de vanzare? chef de gatit, de facut curat, chef de viata

nu mi sa intamplat niciodata ca inainte de Paste sa nu imi doresc a face nimic ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

morning girls!

coffee? tea? juice?

alice, uf, mami...stiu cum e...si eu am slabit 2 kile in 2 zile...eram ca batuta, ametita, fara vlaga...nasol rau...sanatate...sper sa-ti revii rapid...

bianca, cand am citit ca vrei sa cumperi CHEF, ma gandeam ca o fi vreun produs, marca, ceva...apoi mi-am dat seama ce zici...

Filip sta cumintel in cosul de cumparaturi, alaturi de Eric...n-am pb cu el deloc...si nici show-uri n-am avut cu el la cumparaturi...de fapt nici cu Eric nu-mi aduc aminte sa fi avut... asta inseamna ca am noroc?

mi-e sooomn...

aaa...deja au adus caramizile la teren...asa ca incep constructia casei...iupiiii!!!!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

vreau sa cumpar CHEF are careva de vanzare? chef de gatit, de facut curat, chef de viata


n-am la vanzare CHEF, dar dau la schimb cu TIMP, daca tu ai . chef as avea de facut multe, dar nu stiu cum nici jumatate nu apuc sa le fac. si m-am invatat de le incep pe toate si unele e musai sa le termin, asa ca ma apuca ora 1-2 noaptea si la 6.30 is sus (adica trebuie sa fiu, ca azi de ex m-am trezit la 8.30!!). ce n-am chef sa fac e sa spal geamurile, la mine is cat un perete intreg si de-alea impartite in dreptunghiuri muulteee. no, n-am chef sa le spal ca e inorat si arata ploaie pana duminica, asa ca... le-oi spala de Craciun

astept sa vina un instalator sa vada ce e cu incalzitorul meu de apa, ca abia acum 3 sapt l-a verificat si... reparat. Isa inca doarme , aseara a papat mamaliguta cu lapte dupa indelungi cautari prin bucatarie si frigider "mniam mniam... neee... ata!" adica altceva . n-a mai cerut apa (doar lapte) si a dormit relativ bine, nu mai are febra, deci reduc din siropele. m-a "consemnat" si pe mine Florin la domiciliu sa fie sigur ca si azi isi ia Isa cum trebuie tratamentul. ca educatoarea de la gradi m-a dezamagit profund si-s tare suparata desi, pana la urma, cum zicea mama: fiecare are o buba . Isa nu a mai mancat acasa de duminica nimic, doar apa si lapte! dar la gradi i-am pus si mic dejun si pranz. luni a zis ca a fost cam apatica, a si dormit la gradinita. marti insa a zis ca a mancat bine tot, desi eu ii pusesem si biscuiti si o banana care stiam ca nu se atinge de ele dar no, sa nu zica aia ca nu i-am pus nimic . iar pastele... cu durerea de gat ce o avea, cum sa le fi mancat?!?! cand acasa doar daca pomeneam de mancare fugea sa se ascunda, nici nu se uita sa vada ce e! azi cred ca va mai manca ceva, n-am cantarit-o sa vad cum s-a cunoscut asta la greutatea ei dar, din 15 kile bune, nu-mi fac griji nici daca a scazut un kil!

acuma daca v-am innebunit cu Isa si amigdalita ei, . am scris si pe fb ca citeam mai repede si primeam mai repede raspunsurile, stiu ca e Vali mereu pe acolo si asa-mi da o senzatie de calm tot ce povesteste ea . mi-au prins bine sfaturile vostre, Paula si Ooana m-au speriat cu diagnosticele lor si de aia am fugit la urgenta, plus ca deja erau si simptome la care nu stiam ce sa le fac. si urarile voastre de sanatate m-au uns la suflet, parca va aveam cu mine si in sala de asteptare la urgenta, si cand ii dadeam siropelele Isei, si cand o ademeneam cu frigiderul deschis sa pofteasca la ceva . va pup cu drag pe toate si va invit la o , daca nu a dat nimeni. daca da, pai la inca una


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

aseara nu a adormit pana nu i-a dat apa sa bea lui ham si lui pogo, din canuta lui cu pai.
era asa haios.

acum se duce mautsa maia la el.
asta inseaman ca ii va sufla in fundulet , il va pupa non stop, pana vin.
matusa maia nu ii poate spune nu,ceea ce NU e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

bianca, cand am citit ca vrei sa cumperi CHEF, ma gandeam ca o fi vreun produs, marca, ceva...apoi mi-am dat seama ce zici...casei...iupiiii!!!!


eu ma gandeam la un masterCHEF, adica un bucatar de-ala tare . asta poate pentru ca imi place emisiunea aia...

nici eu nu am probleme la cumparaturi daca e in carucior Isa, daca e jos fuge printre rafturi cautand tot ce e rotund "giuuuaaa". pana si o varza a fost minge, de portocale nu mai zic . "nana" o arata doar, painea musai sa cumpar sa-i dau un colt . la bazaruri e insa dezastru, nu pot merge doar eu cu ea ca fuge pe-acolo, ii trebuie creioane sa deseneze, baloane, mingi, carti. culmea ca papusile n-o atrag prin magazine . si de raioanele cu chestii de spart nici nu ma apropii . dar cum de obicei mergem toti sa cascam ochii si eu mereu ies cu cate ceva prostioare, pai tati o duce in brate si-i mai da cate ceva de pe raft. de obicei iesim si cu cate o chestie de aia de facut baloane de sapun care oricum e ieftina si uneori ne-o face cadou chinezul


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

aseara nu a adormit pana nu i-a dat apa sa bea lui ham si lui pogo, din canuta lui cu pai.
era asa haios.


Isa ii da pufuleti ratustii de la tricicleta, sa prinda putere


Isa = parfum de fericire - 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Neata mai la pranz fete frumoase...

Eu scriam aseara si ma minunam cum s-a culcat toata lumea, si azi dimi la fel... zic unde au disparut fetele??? Si cand colo, scriam la capitolul trecut, care nu era inchis, iar voi scriati aici de zor.... mmmmm.... ce bafta pe mine!!!

Rody, ma bucur ca Isa e mai vioaie. Tineti-o tot asa!!! Si e o frumoasa, dar deja is depasita cu complimentul ca ati primit o gramada de laude !!!

Oana, super faini pantofii. Sa-i porti sanatoasa! Si eu recunosc ca nu-mi spunea nimic numele, dar am intrat si eu pe site, si am vazut modele foarte dragute, am vazut ca au magazine si la noi. Si zici ca-s comozi???

Saddie, la noi poti sa zici de pisicutza… Suntem alaturi de tine. Imi pare tare rau pentru pierderea voastra. O imbratisare calduroasa de la noi.

Adriana, te pupik si te admir. Din cate stiu eu nu te ajuta nimeni cu fetele. Cum reusesti sa te descurci cu 2 puiuti asa mici???

Eladeea, spor la treburi. Eu una nu cred ca voi mai putea merge pe tocuri vreodata… De cand am fost insarcinata am stat numai in incaltaminte cu toc jos, balerini sau adidas, si cand am avut cate o nunta parca nu mergeam pe picioarele mele, asa stangace mai eram. Si eu mi-as dori o incaltaminte cu toc, dar supeer comoda, si daca se poate nu foarte scumpa…hahahahah…vreau cam multe nu??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Eladea, m-am gandit eu ca se va intelege altceva

Rody dau timp cum sa nu, mai ales ca il pierd degeaba
in loc sa ma bucur de fiecare moment din viata .... cred ca nu realizez ca timpul nu se mai intoarce nici macar pentru cei mocaiti
ma bucur ca Isa e mai bine, sanatate multa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ciristina_serban
Adriana, te pupik si te admir. Din cate stiu eu nu te ajuta nimeni cu fetele. Cum reusesti sa te descurci cu 2 puiuti asa mici???

Krys, fericita mamica de bubulina RIANA MARIA (28.07.2010) si scumpetea RAZVAN (23.11.2004)


Ajutor am de la bona, care se ocupa de Rebeca ziua, o duce afara, ii da sa manance, mai face ordine cand doarme Rebe, dar in rest sunt eu cu ele, ca al meu barbat vine ca la hotel in ultimul timp.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput