Piersicute de iulie august (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Haine am primit o gramada de la vecine si prietene,dar tot ma mai lipesc de cite ceva.

Cind mi-am luat costumul de baie mi-am luat si o salopetica mai de vara:

http://www.bonprix.de/produkt/umstandsmoden-latzshorts-oliv-948161/?bundle=3261541&type=image

Mi-a placut mult ca e lejera si dupa ce am probat-o,am zis ca merit si eu ceva nou de Iepuras.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



24+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ce ati mai vorbit pe aici. Noi am fost in oras ca trebuia sa luam niste cadouri ptr mama ca e ziua ei in curand. Mi-am luat si eu o bluza si am gasit ceva frumos si ptr. Nectarie.O camasa ptr. o luna si o pereche de blugi scurti , doamne dar ce mici sunt, am uitat de tot.Fleur, imi pare rau ca te simti singura , dar poate dupa ce vine bebelul asa cum au zis si fetele te mai imprietenesti cu alte mamici.Egreu sa fii singur printre straini. Dar, il ai pe sot o sa vina si copilasul si poate se umple golul acesta.Am vazut ca ati avut probleme cu sefii, stiti ca asa am patit si eu. Am crezut ca mor, ultima saptamana cu nebuna de sefa a mea. Hai Dana ca esti simpatica rau cu despicatul in doua si iesitul copilului.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Frumoasa salopetica.Eu le urasc pe cele cu pantaloni lungi, dar asta e chiar frumoasa.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Alea lungi nu le suport ca te fac si mai mare decit esti.Dar asta e asa draguta si ma avantajeaza parca.Mai ales la vara o sa fiu si eu mai chic.haha.

Ada,tu trebuie sa cumperi tot la bb?Banuiesc ca nu mai ai nimic de atatia ani si oricum era alta moda atunci.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



24+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ada, macar acum esti propria ta sefa, bravo!
Ma bate gandul si pe mine, dar imi trebuie o certificare in alt domeniu.

Daconst, de-abia astept sa socializez cu mamici, sa facem playdates chiar de cand sunt bebelusi. Am vecine ce au nascut abia sau de cateva luni, majoritatea au fete, va avea al meu baiet gagici... Dar stii cum e, pana nu apare bb nu prea avem in comun nici program nici nimic. Mereu am impresia ca le deranjez, daca sun cand bb doarme/mananca, etc. Ei, la vara-toamna cu carucioarele in parc va fi altceva...
PS Sexy salopetica!

28 + X Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Seara buna burtici si piersicutze!
Am intrat o tura sa va salut si sa felicit burticile, am vazut poze noi cu super burtici

Dana super simpatica salopetica, sa ne pui poze imbracata cu ea:)

Fleur multa sanatate si tinem pumnii sa fie vesti bune la medic. Stiu ce zici cu dorul de cei dragi, big hugs si curaj! Cat despre socializat lasa ca o sa ai la play-dates si altele asemenea de o sa te saturi. Noi am inceput sa mai zicem pas ca m-am saturat deja:))

Viairo felicitari pentru rezultatele bune la amnio!

Beatrice felicitari si casa de piatra! ma inscriu si eu pe lista la o felie de tort virtual:)

Carmen felicitari si tie pentru rezultatele bune la eco si la analize!

In rest la noi toate merg inainte: mai o contractie, mai un vis urat, mai o durere de cap-spate-ligament etc:)) distractie mare.
Numai bine tuturor si o zi frumoasa!


Cami - mami de cirese de mai
21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata fetelor!
Mai primiti oaia ratacita?
Azi sunt libera,ma apuc da facut una alta prin casa...cred ca o chem pe vecina sa-mi dea jos perdelele,ca mie mi-e frica de cocotzat,ca intr-o zi mi-am pierdut echilibrul si era cat pe ce sa bag o tranta de toata frumuseatea.
In rest mare lucru nu fac,spal tot,reinprospatez casa....si cam atat,mancare nu fac multa si mai ales nu sofisticata,ca eu lucrez de sarbatori .Mi-am planificat ceva activitati cu fiica-mea,gen vopsit oua,si facut biscuiti di aia dragalasi cu diferite forme ...mai mult ma distrez eu decat ea.

Ce sa mai spun?Tot mai mare si grea si eu,azi am facut 23 de saptamani,am luat 10,5 kg .Foarte foarte mult.Referitor la haine de gravi,eu acuma mi-am luat doar o pereche de blugi,si mai am doua bluzite de data vtrecuta.Restul tot am dat,si nu am mai primit inapoi.Acuma inca port bluzite normale,eventual imi cumpar M sau L,ca astea o sa-mi prinda bine si dupa ce nasc.

In curand o sa ma duc la mama,ca toate hainutele le-am depozitat la ea,ca are mai mult spatiu,si ma apuc de triat.Abia astept sa fie toate pregatite.Nu stiu cand va o sa fie gata,mai ales ca noi vrem sa ne apucam sa renovam complet camera fetelor.Deocamdata e dormitor comun,dar inca un patut nu incape nicicum acolo,asa ca noi iesim din ecuatie .Probabil ramane pe cand intru in concediu,ca eu sunt genul care vreau sa supraveghez tot.Daca totul merge conform planului,mai merg la servici o luna si gata...asta daca e de acord dr mea de familie sa-mi dea 2 saptamani de concediu.Deocamadata nu mi-am luat nici o zi,desi am avut recomandare de la dr gineco .
Trebuie sa-mi recuperez si caruciorul,ca de cand nu a stat Timea in el,deja l-au folosit 2 bebei .Sper sa-l gasesc in stare buna,ca nu as vrea sa iau altul nou.Eu am un Hauck,intreba cineva de el mai demult,e tip umbrela,foarte mic si usor,cu scoica ce se poate monta pe el.Eu am fost foarte multumita.Si vecinele astea a mele si-au cumparat carucioare mari si mai sofisticalte,si au ajuns sa mi-l ceara pe al meu,ca nu se descurcau.
Asta e modelul,nu am rabdare acuma sa caut poza si cu scoica
http://i.testfreaks.com/images/products/600x400/205/hauck-speed-sun-plus-213820.14865613.jpg
_

Mamica mandra 21+

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Neatza fetele.
Multumesc de urariri si sigur ca o sa va trimit tort si sampanie (de copii).
Eu ma simt de parca mi-am rupt toate osciorele din corp dupa curatenia de ieri. Offf azi noapte simteam cum tremura carnea pe mine de obosita ce eram sia cum bineinteles ca am ramas cu o febra musculara de toata frumusetea.
Ma bucur enorm ca macar nu am acut contractii ca la cat am tras si impins mobila si m-am aplecat ma asteptam sa nu ma simt perfect dar se pare ca rezistenta mea e bine.
Gata cu vaicareala. Acu am o mie de acte de facut. Ma apuc de treaba
O zi minunata
Las cafea aburinda.



Beatrice 24 + cu Maya Elizabeta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, Salutare si multam de cafeaua aburi da. Kimmy stai linistita, vad ca toat#259; lumea e cu treaba. Eu am de alergat azi in toate directiile. Cred ca renun#539; la toace. Trebuie sa o programez pe a mea soacra la coafor, sa fac bagajele si sa ajung si la uniune la mine. Dana , eu trebuie sa cumpar tot. Nu mai am nimic de la Tudor. Iar Tudor creste super repede nu ne mai ajung hainele de la un sezon la altul.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor ati auzit ca e posibil sa creasca indemnizatia pt cresterea copilului?
http://www.libertatea.ro/detalii/articol/indemnizatie-bebelus-crestere-conditii-388808.html

Oare cat ar insemna asta?

24+

Mergi la inceput