Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

ica, eu am depus actele in februarie ,iar de vreo sapt mi-a venit decizia de aprobare in care zice ca din data de, pana la ...ale lunii vor intra banii ,dar nu am verificat inca cardul ,dar azi o fac si iti spun...iar alocatia, acum mi-am amintit ,ca am avut vreo 2 mil pe card in plus luna trecuta dar ma gandeam ca nu am calculat eu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

noi il luam de la centro- howard johnson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Bulinuta nu, nu m-am obisnuit cu tara asta
Mereu ma apuca nebunia si nervii.

Noi raportam a doua noapte dormita cap-coada.
Bebe a facut cojite pe cap dar nu ma agit. L-am dat cu crema de la Avene dar nici un rezultat, il las deci asa.

Azi vreau sa fac sufle de cartofi in rest. Si ne pregatim de botez, am asa emotii.

Alina ce frumoasa e mica strumfita. Unde ai gasit rochita asa frumoasa?

fetele, va pup pe toate in rest, imi cer din nou scuze ca intru atat de rar si ca pana sa va raspund incepe conasul sa planga...

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Uf, ca tot nu am inteles. In ziua in care depun actele de alocatie imi las consortul fara buletin in original???? Ca nu pot sa-l las acolo.
Pe langa asta trebuie sa-mi fac viza de flotant in Bucuresti ca sa depun actele acolo..... O adevarata alergatura. Nu inteleg de ce atata nesimtire sa pui niste mame cu copii la san pe drumuri. Eu nu am cu cine sa-mi las copilul si trebuie sa-l trambalez dupa mine pentru toate hartiile. Nu mi se pare normal. Sigur se putea gasi o varianta simplificata.

Mamica de grasunel Alexandru


da, trebuie sa ai si buletinul lui original la tine. de ce nu depui unde ai adresa de domiciliu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

gata a fost doamna dr...a plans rau de tot la primul vaccin ...e bien omulet asa cum stam prost cu mancatul...a luat 920 gr in luna a doua deci bine...a zis sa insist tot asa sa trag de el pana la 90 ml la fiecare masa macar si asta e pana ii trec colicii...
revin ca iesim afara acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

La multe luni Rafael, Eduard si Filip!! pentru ieri

Am fost la pediatru azi, se pare ca Nataliei i-a trecut rosu din gat, deci ne-am vaccinat. Acum stau cu emotii. Si se pare ca o sa aiba dinti in curand - ca si Rebeca care are dintisori de la 2 luni.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Ligia, mie mi-au imbracat tortul in ciocolata alba, ca nici mie nu imi place martipanul ala.
Matza, poate merge sotul tau sa depuna actele. Nu e obligatoriu sa fi tu in carne si oase, dar sa aiba actele. Cele in original sunt ca sa le confrunte cu copiile. Pleci cu ele de acolo, nu ti le opreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Raportam pe scurt din Constanta .Andrei s-a comportat f bine pe drum a fost vesel a gangurit a a mai si dormit ..Noi am zburat pana in Buc.si de acolo ne-a preluat sora mea cu masina.
La aeroprt i-am rugat ca peAndrei sa nu il treaca prin poarta de scanare ca nu am chef sa il supun radiatiilor asa de mic.A incercat unul sa imi spuna ca nu este nimic nociv bla bla bla ,eu am tinut-o pe a mea si l-au trcut pe langa si l-au pipait.....noroc ca unul dintre lucratori era si el tatic de bb mic cu 2sapt mai micut decat Andrei si l-a luat in beatw a vb cu el ......
Suzi -eu am depus dosarul marti si mi -a trebuit adeverinta de la CAS .acum cine stie sapt viitoare ce o mai trebui....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, chiar sunt curioasa daca ii vor iesi dintii devreme. Ma gandesc numai la tine cand il vad pe R ca isi roade mainile. Marei i-au iesit primii pe la 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Lali, bravo tie ca te-ai tinut pe pozitii si nu l-ai trecut pe Andrei printre portile magnetice. Si zici ca a fost cuminte pe perioada zborului. Un sejur fain sa ai "acasa", sper sa ne mai vedem cand revii.

Noi am ratat vaccinul, dr de familie se pregatea azi de concediu si era cam pe fuga la cabinet, in plus Cristi a cam fornait azi-noapte si i-am scos un muculet verzui ceea ce nu cred ca e chiar ok. Sora-sa e o colectie de microbi pt el, a fost si ea putin racita, asa ca o lasam pe saptamana viitoare, sa nu-mi tzatzaie toate cele de Paste si sa-l tot verific ca nebuna daca are sau nu reactii. Voiam sa ma scap de vaccinul asta dar n-a fost chip, vom depasi binisor varsta de 2 luni.

Si al meu isi roade mainile dar nu cred ca e vorba de dinti, inca. Of, maraie si o trezeste si pe sora-sa, am fugit!

Mergi la inceput