Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Alice ce va scriu eu voua e o fina selectie din miile de ineptii pe care le debiteaza si mi-e absolut imposibil sa o ignor total. Ideea e ca nu e proasta si le tranteste doar asa la plezneala; le da cu bataie lunga, cu intentie..ce mai?! E versata, are scoala vietii si dupa atatia ani de munca cu oamenii si-a format instincte, dar nici eu nu ma las. La urma urmei, eu am la cine sa na plang ca sa o puna la punct, dar ea a cam ramas in plop ca nici fetele nu o vor..
Ane ce gospodina desavarsita!!!
Astazi dam noi cafelutza ca nu ne mai punem la somnic acum. Ne pregatim de plecare spre capitala pt eco de sold.

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alice, daca nu a fost Toma cu Radu, a fost sigur Tudor!. Si el s-a trezit dupa baita, tot pe la ora aceea, apoi frichineala la greu, aproape din ora in ora...
Mihaela, ajung sa cred ca le face intentionat!Bineinteles ca nu spui unei lauze asa ceva. Ar fi trebuit ca ta si Iris sa deveniti printesele ei. Bine ca e Theo cu capul pe umeri, desi mi-ar plcea sa fie un pic mai incisiv cu ea, sa-i explice ca tu si copilul sunteti cele mai importante fiinte pentru el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Alice acolo eram. Doar ca la 4.30 a facut kk vreo 4 minute in continuu si s-a cerut schimbat:-). Acum mancam iar.
Miha bafta la eco. La Nicosia o faceti? Cum e soacra ta era socrelu' meu. Eu l-am dat pe brazda acum vreo 5 ani - suntan casatoriti de 12 ani noi. De ex. cand i-am anuntatca ne casatorim, m-a ignorat total si l-a rugat pe Mihai sa ii dea un ragaz de jumate de an in care sa ii prezinte el alte 2-3 fete ca sa isi dea seama daca asta vrea cu adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

fetele, unde v-ati orientat pt tortul de botez?
stiu ca erau ceva linkuri dar nu le mai gasesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Hai neata! Noi ne-am trezit de tot. A mancat din doua in doua ore.
Eu din punctul asta de vedere am avut noroc cu soacrele. Ma iubesc amandoua si m-au vrut din prima :) mi-a facut viata mai usoara si fosta prietena a lui marius cu care nu s-au inteles deloc si eu am aparut ca o zana :)))
Socru n-am niciunu. Am un semisocru (concubinul uneia dintre soacre) care si el ne iubeste. Si pe mine si pe copii.
Danezaa eu am avut tortul facut la cofetaria Alice
Va dau si cafeaua sau ceaiul azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Alice multumesc de sfat dar tare as prefera sa nu mergem nicaieri , macar anul asta. Mihaela multumesc de compliment dar asta fac aproape zilnic, n-am incotro, ma mai ajuta uneori si sotul.
Alina imi pare rau sa aud vestile astea cu papatul , sper sa fie bine , trebuie si o sa fie ok.
A mea nu stiu cat papa ca ii dau doar san dar cred ca e ok, ca ea e cam mancacioasa si de multe ori se ineaca la san pt ca n-are rabdare sa pape incet.
Cat despre laptic matern , va spun ca si la mine nu functioneaza ceaiul pt lactatie , chimen + fenicul si anason , insa daca mananc bine si beau lichide am observat ca am LM chiar f mult, deci restul nu prea au importanta , alimentatia e baza din pct. me de vedere.
Ce mama tampita sunt, azi dimineata la 6 s-a trezit pitica ii era foame , am lkuat-o din patut si i-am dat sa manance in pat la noi si am lasat-o in pat , nu am mai pus-o in patut la ea si pe la 7,30 s-a trezit sotul si m-am trezit si eu si in spatele meu era Bianca , uitasem cpomplet ca am lasat-o in pat , am crezut ca am asezt-o la ea in patut dupa ce a papat si era si dezvelita dar in casa sunt 24 - 25 grade, deci nu avea cum sa ii fie frig dar ma simt asa vinovata sunt chiar tampita la faza asta! cred ca eram f f obiosita , ca m-am culcat la aproape 3 dimineata .
Legat de mucisori , eu ii scot cu o pompita sau cu betisor de urechi dc sunt mai in exterior , dupa baita fac de obicei acest lucru.
Nu am sa folosesc batista bebelusului ca mi-e tare frica si nu stiu oricum cum se face.
Azi ma duc sa ii cumpar Biancai ceva de imbracat, ieri i-am luat niste blugi f haiosi ... sunt asa incantat de ei , doar ca scrie pe ei ca sunt pt 3 luni si are 2 luni si ii sunt ficsi.
Danezza esti o mamica puternica , felicitari!!! si mai era cineva aici cu o poveste f trista dar cu final fericit insa nu mai stiu cine , of ce ametita sunt... o sa revin , insa ii spun felicitari pt curaj si dorinta de a aduce bebelus pe lume chiar dc i-a fost greu pana in a 5-a luna de sarcina .

Ma duc la Bia sa vad ce face , ca ar fi trebuit sa se trezeasca sa pape.





ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

m'neata zanici
bei ma lesi ca ma doare operatia..barbat care sa fie asa carcotas..asta e deghizat..bleah,ce naspa..de femei afurisite hai ca am mai auzit dar de barbati ..
mihaela,stiu ca ai mai auzit de milioane de ori ce-ti voi spune eu,dar tot iti zic..sunt oameni pe lumea asta , rai,care din asta traiesc,se hranesc si "cresc",din a face rau altora,au satisfactia asta tampita ,pe care o au numai oamenii rai ..asa ca draga mea ,daca stim ca ei ii face o deosebita placere sa te intepe,si stie cum bine ziceai ca suferi, nu mai bine schimbati voi rolurile , tu ii dai un ignore total,ba condimentat si cu o usoara ironie in glas ,mereu dandu-i dreptate cand ea te inteapa ,dar asa ironic..sa vezi tu cum o sa se umple de bubite , nu ca nu le-ar merita,vazand ca tu nu te mai oparesti toata la ce zice ea

anto, asteptam vesti despre dl dr filip ,care de mic are inclinatii spre seringa..acum papaceste cu ea

alice..semisocru

danezza si io tot la alice am comandat tortul ;au mai pus fetele un link cu torturi super ,dar eu n-am papacit niciodata de la ei ,deci nu m-am riscat
http://www.cofetariaalice.ro/
http://www.sweetela.ro/

altesa, nu-i bai ca n-ai pus poza ,mai nou inventam si noi fel de fel de pozitii..o "tucahara" mai am sa fac ca in rest , i-am dat sa suga in toate pozitiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

ligia, demult vreau sa te rog, daca nu te deranjeaza si daca poti sa ne pui un filmulet cum faci tu gimnastica cu andrei si cum ii faci masaj..multumim

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)

trebuie sa-l pun pe sotz sa ma filmeze k nu am un film facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

fetelor neatza va servesc cu cafea cu scortisoara
noi avem nopti linistite cu o singura trezire de papa pe la 2 sau 3 apoi somn ..azinoapte nu am mai vrut in patuz ci pe masa de infasat asa k a dormit cu noi.. acum doarme de la 7.30 dupa ce a mancat
Alina imi pare rau k te chinui sa-i dai sa pape lui Filip...nu stiu ce sa zic sa schimbi laptele sau biberoanele ..nu ma pricep dar iti tin pumnii sa treci peste
De cojite in cap noua ne-au trecut cu exomega de la A-derma era gelul pt fata dar l-am spalat pe tot corpul k sa termin tubul k este ff mare ..
Aly-k sa nu-i dai sa guste copilului k el nu are pofte si nici nu vede la distanta mai mare de 40-50 cm deci nu stie ce faci tu acolo

Aerlilian ma bucur de Tudor k nu mai are colici sa poarte hainutele cu placere si cele din SUA si cele cumparate de tine...

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Danezza noi am fost la Alice pentru tort ..si am optat pt tortul Alice mie nu-mi place torul cu martipan pt k pelteau aia nu este martipan nici macar gust de martipan nu are e un fondant .., poti intra pe site sau sa te duci la cofetaria TOSCA si acolo au torturi ff bune

Mergi la inceput