Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

La multe luni pentru Isabela, Filip, David Andrei!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Si de la noi!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/



si de la noi LA MULTI ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Bai fratele numai al meu mananca mai mult si mai des cand il doare burta? In stilul asta o sa ia 2 kg si luna asta


Ba nu numai al tau, si la noi e la fel, nu l-am mai cantarit de vreo saptamana dar parca alte doua salopete nu-l mai incap. Si cand ma gandesc ca la spital mi-au spus mai multe asisitente pediatre ca o sa am probleme si n-o sa creasca cum trebuie!

Paste fericit mamicilor deosebite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite, Filip, David Andrei si Isabela
- sarbatori fericite dragele mele, Un Paste Fericit alaturi de cei dragi si tot ce va doriti voi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

La multe lunite!!! Filip-Andrei de Alina,isabella Andreea de alik,David Andrei de Sophia!

Sara e si ea plangacioasa de o perioada, dar numai ziua. Greu o impac, nici afara la plimbare nu se linisteste. Noaptea in schimb doarme bine, ca intotdeauna, se trezeste doar sa pape de vreo 2 ori.

Va doresc sarbatori fericite, cu lumina, caldura si pace in camine si bebelusi fara colici
si papaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

la multe lunite, Filip, David Andrei si Isabela
- sarbatori fericite dragele mele, Un Paste Fericit alaturi de cei dragi si tot ce va doriti voi!!
Si de la noi la fel !!!!
fetelor bebei astia se vorbesc intre ei?al meu inceput de ieri dupa masa,tuse de ,diaree de 2 ori,am vrut sa merg cu el la spitakl direct...agitat si nu vrea sa pape mai mult de 70 la o masa...sa nu mai punem ca ieri eu am fost prin oras si mama i-a dat sticluta si san a papat doar aseara si azi noapte am crezut ca mor eu...tuse,dureri de cap,diaree,nas infundat si in plus dureri de ovare de mor si iar a primit sticluta...azi dimi m-am muls ca nu am mai putut...
si mie mi-e groaza din nou de spital,sa vedem acuma ce se intampla pana maine,ca febra nu imi face si de tusit tuseste doar cand are muci,cred ca se ineaca cu ei si pana actionez eu tuseste...
of doamne,va doresc bebei sanatosi si sa dea Dumnezeu sa isi revina toti...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

bebeii vostri chelesc? lui Raf ii cade parul rau de tot.

Altceva cand papa transpira in ultimul hal ,mai ales in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multe lunite!!! Filip-Andrei de Alina,isabella Andreea de alik,David Andrei de Sophia!

mihacor sanatate multa si tie si puiului

altesa e normal sa le cada perisorul asta cu care s-au nascut...le creste altul

as vrea si eu sa merg la Inviere diseara dar daca ploua cred ca sunt consemnata cu bb in casa

Paste Fericit!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

bebeii vostri chelesc? lui Raf ii cade parul rau de tot.

Altceva cand papa transpira in ultimul hal ,mai ales in cap

implinita de Rafael-Ioan


si al meu transpira cand mananca ..are parul ud tot
de chelit nu dar i se toceste la ceafa din cauza cum isi misca capul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Sarbatori Pascale Fericite alaturi de cei dragi si bebei sanatosi, fara colici va doresc si eu din suflet tuturor!!

Fetelor, eu i-am schimbat de 2 zile laptele Novalac simplu cu Novalac AC anti-colici adica, dar nu am intrebat-o pe pediatra, trebuia sa am recomandarea ei? Si am trecut direct pe el, ca nu mai aveam deloc din cel simplu ca sa-i fac treptat trecerea. Am sunat-o ieri dar avea tel inchis cred ca pana dupa Paste nu mai dau de ea. Daca am gresit?

Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

Sarbatori fericite tuturor!



mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput