Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aoleu, Cristina, Altesa, ce nasol, nu credeam ca pot reveni colicii. Johannei i-au trecut cam de vreo 10 zile, am inceput chiar sa mananc cateva alimente "interzise", sper sa nu-i revina si ei...
Eu mai stau putin si ma apuc de cozonaci.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Neata!

L multe lunite Filip-Andrei de Alina,isabella Andreea de alik,David Andrei de Sophia!



offf ce usurare am avut si noi o noapte buna dupa ce l-am indopat cu ceai de colici de la humana mi-a adormit pe mana cu biberonu de ceai in gura 60 ml care i-au tinut de foame de la 21 la 1 dimi.apoi a dormit iar pana la 4.20 si de pe la 5 a inceput frichineala dar oricum mai bine fata de noptile trecute.


Vaaaai Cristina da chiar k te gandeai la toate nenorocirile.


ADRIANAAAA spunemi si mie cum se manifestA CAND LE IES DINTII ca Rafael roade tot ce prinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Altesa - imi vine sa rad, dar acelasi lucru suspectam si eu zilele astea, ca poate-i ies dintii si-l tot cautam in gura. Cum am mers noi mana-n mana in sarcina, asa vad ca merg si pruncii astia ai nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

eeee draga mea capricornii astia au personalitate nu gluma.

Acum doarme pe mana mea cu feonul aprins


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multe luni pentru Isabela, Filip, David Andrei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Mamici si bebei,
daca nu apuc sa mai intru azi sau maine, va urez un Paste fericit alaturi de cine vreti voi, lumina in casa si in suflete si bebei sanatosi, fara colici si papaciosi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

asa a fost si la noi vreo 4 nopti la rand, plimbari cu copilul, foenul nici nu mai actiona, treziri in urlete la fiecare juma' de ora.


Ce naiba, si la noi la fel azi noapte . Fetelor, dar la mine nu s-a mai intamplat asta, eu eram nemultumita ca imi facea kk noaptea si se frichinea...

Azi noapte s-a trezit de nenemarate ori urland de parca il taia cineva, nici nu mai stiu la ce intervale, chestia asta a tinut vreo 7-8 ore, mult prea mult pt o criza de colici. A fost iarasi cald cald la frunte in toiul agitatiei, cand se linistea se racorea instant. Chiar mi-e teama sa nu fie altceva, of si cine stie cine o fi la urgente de Paste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Bai fratele numai al meu mananca mai mult si mai des cand il doare burta? In stilul asta o sa ia 2 kg si luna asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaGoji

La multe luni pentru Isabela, Filip, David Andrei!

Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria
Mihai

Blog

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Si de la noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Anda, pai al tau recupereaza ce nu a avut carina

lady, sper ca sunteti bine dupa vizita la chirurg si o sa se rezolve si problemuta asta ,of si voi parca le aveti pe toate necazurile ...

Cristinuca draga,eu ma gandeam ca flavia mananca putin dar mishu tau si mai putin ,of oare trecem de perioada asta cu mancatul putin...a mea din maternitate papa f. putin si vad ca se mentine asa ,dar chiar m-am speriat de 2 zile cand a scazut putin in greutete ,n-am avut de lucru si am cantarit-o la 2 zile ,dar parca a mai pus putin de atunci ...
si eu ma gandeam la urgenta de pasti(doamne fereste) daca nu mananca si scade mult ,ba chiar am amenintat-o ca o duc la dr. sa o intepe si sa-i faca analize de sange ,daca nu manaca ,dar nu m-a bagat in seama
am mare noroc totusi ca nu avem colici ca vad ca e tare greu sa si planga si sa nu ai ce-i face .

la multe lunite sarbatoritilor zilei

vreau sa va urez la toate sarbatori luminate si paste fericit alaturi de familie si sa ne auzim cu bine si mai mancaciosi(unde e cazul) si necoliciosi dupa sarbatori

Mergi la inceput