Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Am sosit si noi in Bucuresti pentru botez, care va fi de maine intr-o saptamana. Vad ca multi bulgarasi se vor boteza in acea zi. Dupa cum vedeti, am reusit sa ne bagam si net.
Lady, nu stiu de ce trebuie sa ajungi la chirig pediatru, nu am apucat sa citesc nimic din urma, dar sper sa fie totul bine.
Vreau sa va urez tuturor un Pasti fericit, cu multa lumina si caldura in suflete!


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

fetelor eu vreau sa va urez PAste Fericit! cu sanatate si liniste si multe bucurii!!!
bebelusi papaciosi si necolicosi!

noi suntem in formatie de 2 parinti si 3 cupiii si e usor haos asa ca nu stiu daca mai am timp sa intru sa va pup si sa va urez toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Sarbatori fericite alaturi de bulgarasi cumintei si linistiti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

vorbareteleeee n-ar trebuii sa fiti in bucatarie? nu e nimeni pe aceeasi unda cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am scapat!!! Mi-a plecat socrelaaaaa!!!

Mihaela - nu sunt clujeanca get-beget.

Mishulica al meu e tare rau cu burtica. Noapte aproape ca nu mai doarme, mananca foarte putin, cam 300-350 ml/zi. Is ingrijorata mai ales ca dureaza deja chestia asta cam demult si e din ce in ce mai rau. Daca continua asa, dupa Paste sun pediatra. Evident ca am dat-o si eu in paranoia si imi8 fac tot felul de griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

Cristina si la noi aceeasi problema cu burtica ,dupa 3 saptamani de liniste au revvenit colicii.

Am inceput sa ma plimb noaptea cu el si sa dau drumul la feon cum faceam la incaput,ziua doarme maxim 2 ore adunat,

De papat papa mai outin dar nu chiar ca mishu,nu stiu ce sa mai zic cred ca astea sunt de-ale bebelusiei si nu avem ce face.

Acum mi-a adormit pe mana cu biberonul de ceai de colici in gura,nici nu-mi vine sa-l mai scol pentru baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

pai nu-l scula
lasa-l sa se odihneasca micutzul. Dupa crizele de colici sunt sfasiti.
si noi am avut cateva zile fara si acum ... bum o criza
mai scapam odata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Aoleu...si eu care ma bucuram ca de o saptamana incoace nici urma de colici...Deci pot reveni???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

mie imi plac rochitele de la nissa, dar nu-mi vin. sunt intre masuri...

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


Ica - si eu tot la nissa ma gandesc pt botez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

No, am avut o noapte mai linistita comparativ cu cele de dinainte. Dar ieri eram disperata si am chemat terapeuta de Bowen sa-i faca o sedinta ca nu mai puteam sa-l vad cum se chinuie si cum nu mananca. Mai merg peste o saptamana iar la Bowen si sper sa nu mai revina nesuferitii astia de colici.

Altesa - asa a fost si la noi vreo 4 nopti la rand, plimbari cu copilul, foenul nici nu mai actiona, treziri in urlete la fiecare juma' de ora. Ce sa mai, exact ca la inceput. Bine ca ai scris ca si voi sunteti suferinzi, ca deja ma gandeam la toate bolile posibile pe rand, otita, infectie urinara, infectie enteropatologica, etc.

Mergi la inceput