Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Bulinutza, nu-mi fac rochie ci o bluza care e aproape rochie. O chestie lunga pana aproape de genucnhi in doua nuante de vernil, cu colturi inegale si pantalon negru. Toti trei vom fi imbracati in vernil, aranjamentele la restaurant sunt vernil. Si o fac la o croitoreasa in cartier, ca n-am avut timp de alergat prin alte parti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Chiar ma gandeam Anca daca am stat in acelasi camin, eu am stat in observator in 4 vreo 5 ani.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot



Trebuie sa fi fost frumos si acolo ...Eu am stat, cum spuneam in Marasti! si tu ai facut Poli?

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Alice am un apt cu 4 camere, in vara asta il renovez, nu vreti sa va mutati in el? Asa oameni ca voi nu gasesti usor.. Si eu cand am stat cu chirie in Cj am avut grija sa nu stric lucrurile omului ca nimeni nu stie cu cata munca au fost obtinute, dar...

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

poftim discutii:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156162&whichpage=6


deci unele femei is clar cu capul....si ma fac si pe mine sa fiu cu capul!


maine mergem la doc. chirurg-pediatru!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonneL spune:

Buna fetelor!

Poate sunt dusa cu capul si nu am vazut , dar ati discutat deja despre propunerea de revenire la vechea forma a indemnizatiei de maternitate ?
Aveti idee , se refera doar la suma , sau si la durata si oare noi , daca am nascut deja, mai obtinem ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:


As dori sa va urez din suflet sa aveti parte de sarbatori linistite, sa va bucurati de fiecare moment alaturi de copilasi, soti si toti cei dragi! Sarbatoarea Pastelui sa va umple casele de bucurie si sanatate si sufletele de lumina si caldura !
Paste fericit impreuna cu familia si toti cei apropiati voua!




Dragele mele, eu sunt cu amandoi puii acasa astazi si nu cred ca voi mai reusi sa intru, asa ca va transmit urarile noastre.

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Lady bafta la medic!
Cati e minunata paturica! Felicitari!
Deci, eu de maine intr-o saptamana am botezul si inca nu mi-am luat nimic de imbracat . Am fost weekendul trecut sa caut si m-am deprimat ingrozitor . De la XS/ S am ajuns la L din cauza de burta si sani si arat ca un tractor. Mai incerc maine sa vad ce gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Revin si eu dupa doua zile de curatenie si aranjat prin casa, ne-am pregatit de Paste si sper sa fie si pt botezul de saptamana viitoare, sa nu mai trebuiasca alta curatenie.

Anca, am facut poli la Cluj, eu am venit in TImisoara acum vreo 6 ani, dupa terminarea studiilor.

Adc, despre vaccin, eu i-am facut infanrixul si a fost ok, fara niciun pic de febra, atat ca in seara aceea a fost putin mai miorlait.

Simonnel, chiar daca se revin nu cred ca se aplica si din urma, ma gandesc ca se aplica numai la cele care nasc dupa.

Lady, tinem pumnii sa fie bine la medic.

Pentru stimularea lactatie am inteles ca sunt niste pastilute homeopate Lac Caninum CH9, cica ar functiona, pentru fetele care sunt interesate, ma gandesc ca pretul nu e cel de la galactogil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

lady multa bafta cu cea mica! sa treaceti usor peste asta! eu nu inteleg de ce-ti bati capul cu alte forumuri...al nostru e super decent...eu nu intru pe la alte subiecte...

ligia mersi inca o data. sa stii ca si robert gesticuleaza toata ziua. da din maine si din picioare tot timpul.

izish ii dau ceai de la humana fenicul si chimen cam 100 ml/zi.

anda si eu am mai fost la o tura de cautat rochite ieri si nimic....in schimb am reusit sa-i cumpar lui robert costumatia de botez. macar atat.
mie imi plac rochitele de la nissa, dar nu-mi vin. sunt intre masuri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Buna dimi! Noi am avut o noapte destul de linistita si ieri dupa-amiaza bebe a baut 100 ml ceiut humana. Eu l-am lasat pe tati cu bebe, cea mare dormea si am plecat la shopping. Eram tare deprimata k nu imi gasesc ceva frumos de imbracat. Ieri in sfarsit mi-am gasit si eu niste pantofi si 2 perechi de blugi care imi ascumd suncile.
Carina-si eu am ajuns tot asa-de la S la L. Imca mai am de dat jos 10 kg si ma oftic k nu pot tine regim deoarece inca mai alaptez. Dar de sapt viit ma apuc de masaj anticelulitic si de abia astept. Si noi ne-am planuit sa plecam in vacanta cu amandoi copii in Grecia prin august si pana atunci vreau sa reusesc sa dau jos tot ce am luat in plus.

Mergi la inceput