Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {7}

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Lady - DD iti va da putere si vei trece si peste asta

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

anca, poate ca nu erai tu in largul tau. Oricum, daca alatezi, sa stii ca secretiile sunt mult mai ... uscate, asa ca fara extralubrifiere e greut.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Anca, petrecere frumoasa la botez si te asteptam cu poze. Si noi avem botezul sambata viitoare, iar tinuta mea nu e gata inca iar cardurile de masa ma grabesc sa le fac maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

buna seara

a facut febra aseara pana la urma dar i-am pus un supozitor si a fost ok dupa doar ca a marait asa pana pe la 6 dimineata, pe urma masa de o ora jumate si pe urma iar somn miorlait pana la 9 dimineata...

am facut si echo la sold si e ok si acum iar suntem miorlaiti

alice nici gand sa il sperie...iar a revenit la 90 ml...si aia cantati, cu feonul etc

gianina si al noi tot asa dureaza o ora jumate spre doua cateodata o masa si eu calculez 3 ore de cand termina dar daca incepe sa planga mai devreme ii dau atunci

offf lady esti sigura?

izish eu il pun sa suga la san si nu stiu daca si cat suge caci eu nu simt ca am lapte deci e pe lapte praf si cu toate astea dr mi-a zis sa nu ii dam ceai

mady sanatate multa

anca offf stiu cum e cu mutatul asta si eu mai am cosmaruri cu diverse chestii neterminate prin curte ...petrecere frumoasa la botez!


mihacor sanatate multa si voua!

aerelian unde ti-ai facut rochia?

va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Lady te imbratisez.Sper sa fie bine piticuta cat mai repede.
Dr_Anca eu zic sa optezi pt varianta cu oameni de incredere. Eu am dat apt meu din Ro in chirie la o fam cu copii si e distrus complet. Ultima oara cand am fost acasa dl chirias mi-a cerut sa-i schimb vasul de toaleta. Am fost f nedumerita si am mers sa vad ce naiba au putut face unui vas de wc. Pai era RUPTA o bucata din vas, in lateral, si cand i-am intrebat cum fac kk mi-au raspuns nonsalant:"CU GRIJA!". Agentia prin care am gasit chiriasi nu vrea sa ma ajute sa-i oblig sa plateasca daunele, asa ca ii chem in instanta si pe chiriasi (carora le dau termen sa renoveze si ii evacuez daca nu se supun clauzelor contractuale), dar si pe repr. ag. imobiliare.
Cristina ziceai ca au scazut chiriile in Cj? In 2009 cand am plecat eu din Cj plateam pe o garsoniera confort 2 din Groapa (granita cu Someseni, pe linia de cale ferata) 250€. Era ok, renovata, echipata, dar scumpa. Cand am mers in Cj in 2004 plateam pe un gunoi de apt cu 2 camere, in Manastur, la naiba-n praznic pe Clabucet, 250 €. Acelasi apt era inchiriat in 2009 cu 350€ si nu se modificase nimik in el. Era din ala super vechi cu tot felu de boarfe comuniste in el,
dar am trait cel mai tare an din viata mea acolo. Vai dor mi de Cluj! Cris tu esti clujeanca get beget?

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Anca_cls nu vreau sa fac haz de necaz, dar te-ai intrebat daca au cusut aia la spital "randunica" prea mica? :D Eu am fost azi la spital ca tot sangerez de vreo 2 sapt, dar tot cate o zi da, una ba si dl sot nu se atinge de mine pana nu iau aprobare de la dr. Si vroiam sa subliniez si eu ce zicea Adriana k tre extra "gelu"..ne-au informat, dar ok-ul nu ni l-au dat inca. Cica sa treaca MENSTRA (da, s-au intors rusii) si discutam .
Aaa, sa va zic o intamplare dulce, simpatica. In lift, la spital am dat nas in nas cu fosta mare iubire a sotului (noi nu suntem nici unul la prima dragoste. Fiecare ne-am consumat pasiunile si acum ne iubim responsabil, calm si cu intelepciune, pasiunea a eamas doar in dormitor). Si da, e adevarat mitul prwcum barbatii urmeaza o anumita tipologie in alegerea partenerelor, intrucat noi doua chiar semanam. Ne-a felicitat pt bebe, am mai discutat generalitati si ne-am despartit, eu ramanand cu o impresie buna despre ea. E chiar simpatica si, c.m.important, vorbeste franceza. E satena ca si mine, cu gropite si ochi migdalati. Va spun! Chiar semanam :)
Si acum va spun ca minunea noastra a crwscut 700 gr in 20 zile si 3,5 cm. Sunt f fericita si multumita de ingerasul nostru

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu

Anca_cls nu vreau sa fac haz de necaz, dar te-ai intrebat daca au cusut aia la spital "randunica" prea mica? :D

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mihaela, pai io in perioada prenatala cand faceam "planuri" ref la nastere chiar asa ziceam lumii, ca o sa-i rog sa coasa mai strans si uite ca avui gura "aurita"

Felicitari pt evolutia piticii!
Ca ziceai de CJ... si io am petrecut 5 ani minunati de studentie acolo, in caminele din Marasti, langa "groapa" in perioada 2000-2005...

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Chiar ma gandeam Anca daca am stat in acelasi camin, eu am stat in observator in 4 vreo 5 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu nu seman cu fostele lui marius. si le stiu aproape pe toate, ca ne cunoastem de ani buuuni dar suntem impreuna doar de 3



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

mihaela, mie mi se pare o porcarie sa ceri proprietarului sa schimbe wc-ul. costa 1-2 milioane, ce mare scofala...
nu stiu, dar noi pe unde am stat in chirie am facut imbunatatiri, fara sa cerem sa ne scada din chirie sau ceva. dar pt comfortul nostru.
cand stateam in cta, am pus tapet in dormitor :))) fara sa ii spunem doamnei dar cand a vazut i-a placut mult si s-a bucurat. a zis ca niciodata nu a fost asa frumos ap ei.
cand ne-am mutat la bucuresti, era mocheta pe jos si eu am zis ca nu imi convine. proprietarii erau niste tineri, asa ca le-am propus sa punem parchet, pe banii nostri. a cumparat marius parchet, unul ieftin. cel mai ieftin cred, si l-a montat el. am vopsit usile, am luat o mobila, tot asa ieftina, in bucatarie. si am lasat-o acolo.


Mergi la inceput