La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ama, rhynna, sotul a spus ca vb intai cu soacra sa-i povesteasca exact ce s-a intamplat si apoi va vorbi si cu socrul. Eu voi vorbi cu soacra sa-si stapanesca barbatul, pe socru acum nici nu l-as putea privi in ochi ..si mai e si saptamana patimilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

te cred madutza :( si imi pare rau daca mesajul meu a fost cam negativist, dar eu ma ingrozesc pur si simplu cand aud asa ceva. poate si pentru ca situatia este si asa de delicata, fiind in familie :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza pe la pranz!
andrei ii dau caninii, acum stiu dc ma tine de 2 nopti in


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ama22

te cred madutza :( si imi pare rau daca mesajul meu a fost cam negativist, dar eu ma ingrozesc pur si simplu cand aud asa ceva. poate si pentru ca situatia este si asa de delicata, fiind in familie :(

mami de Natalia - 11.04.2011





ama, de cand s-a nascut cristi m-am temut de comportamentul asta din partea socrilor, si pana acum de ex nu le-am lasat niciodata copilul peste noapte, decat cateva ore in timpul zilei, si abia imi castigasera increderea ca sa zic asa...si acum asta...

tata e un om fff baland cu copii mei, exagerat de bland ca fac astia mici ce vor cu el si nu s-a suparat niciodata pe ei..ultima oara cristi i-a spart geamul de la rasadnita si tot nu s-a suparat, dar cu mine a fost ff dur, tin si acum minte 2 batai..una in coplarie si una in adolescenta (aia a fost ultima) Avandu-l pe tata exemplu, am crezut ca si socrul se poate schimba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

off mai fetelor....cand aud asa povesti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sa fac si eu cra-cra:
andra ieri cand faceam mancare a zis : mama a papa
si am intrebat-o cum e papa
si ea a zis niam-niam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna fetelor
-am fost azi la budimex, prima sedinta-luni a lipsit dr.miki-consultul l-a facut dr.eftimie,si kineto-dr.ghita, in policlinica, nu la centrul din spate la care ai facut tu.am fost incatata maxim.
-i-au facut lui sergiu masaj,la talpa, articulatie,gamba,apoi pus pe suluri mici,mari,rotit astfel incat sa vina cu picioarele pe pat,sa-si intareasca muschii,apoi cu mingi mici,medii,mari,pe spate si burta..am fost tare incantata,se vedeau muschii cum incerca sa se sprijine in talpimin timp ce ea/sau eu susutineam picioarele in pozitie corecta
-am plecat cu sergiu pe jos,u carut imprumutat de copil unic,am ajuns in 12 min.la budimex printre stradute,eu mergand in pas alert,crezand ca fac cam 30minla intoarcere m-am intors pe sosea cum s-ar zice,batea soarele,la 10,ciripeau pasarelele,carutul usor mergea ca uns,eu parca zburamam putut sa intru si intr-un magazin,de carut ingust-dar uitasem banii acasa-data viitoare nu mai fac asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-rhynaa-eu am carut primii pasi-rabatabil,l-am luat mai ieftin de la cineva,se da pe spate-tip scoica,dorm bine ai mei si 2 ore..dc sunt in programul de somn,off course.si noi ne-am inscris la cresaptr la anul in ian.
-am lasat-o pe sonia cu soacra-s-a aratat dornica.bineteles ca copii sunt incantati,sa mai stea cu altcineva,am ajuns la concluzia ca treb sa renunt la mandrie,sau disperarea de a ma stradui sa le fac pe toate singura,si sa apelez la ea,cat se ofera macar.sa vedem cat o tine-vb lui laurtrisaptamanl nu aveam cu cine o lasa pe sonia ptr a face sergiu kineto,si sergiu musai treb sa faca.asa ca,ieri suradea cand am scos copiii afara,dar credea ca-i las in curte,eu vroiam in parc-asa ca am invitat-o in parc.i-am dat copilul mai lent-pe sergiu si eu am plimbat-o pe soniuta peste tor unde a vrut..ma doare sufletul ca nu pot fi egala cu amandoi in acelas timp,dar treb sa ma cizelez in privinta asta..macar pana cresc.chiar am o durere in piept cand vad ca unul ma urmareste cu privirea si nu poate ajunge la mine,dar..asta e.sanatatea lor e pe primul loc,terminam kineto,il operam pe sergiulica,apoi poate isi dau drumul si la mers..cu sonia in casa facem lectii de mers singura intre mine si pat,face cam 50 pasi pe tura,cam de 3 ori pe zi..nu are insa siguranta de a pleca singura..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-este si ciudata senzatia.pe de o parte sunt relaxata ca ma ajuta,chiar ca imi dezbraca copilul dupa ce venim din parc,pe de alta-ma simt ba neputincioasa,si geloasa,ca as vrea sa-i dezbrac eu pe amandoi,sa-i ating,sa-i simt,sa-i miros,sa-mi plimb nasul prin parul lor.ptr noi si dezbracarea/imbracarea e un dezmierd,o intimitate intre mine si ei-cred ca am ajuns cum sa zic-copilo-dependenta?ma gandesc ca-sunt ai mei,nu mi-i ia nimeni,ca..dar chiar ma controlez sa nu ma gandesc ca..i-as zice ca,gata de aici ma descurc,nu o pot respinge pe soacra,adica s-o folosesc cand vreau eu,nu?asa ca,ma stradui..sa ..dar ii am in sange frate.dc vad ca i-a pus totosii invers,adica cu stg la dr,10min,nu vad decat totosii aia in fata ochilor..apoi prind un moment sa-i scimb,ca-mi sta pe creier.e nebunie asta,stiu.ii vreau perfecti,asa m-am obisnuit,stiu ca nu moare nimeni dc are totosul cu floricica in interior
-ca vb de bataie,nu o sa accept in veci ca nimeni sa le dea o palma,lui laur i-am spus ca divortez in secunda 2,dc da in mine sau ei,asa ca nici soacramea nu are acest drept off-course.eu am mancat bataie cu furtunul de la masina spalat,cu curea,sau cu alte obicecte,ex.tocul unui pantof.am avut sechele gen-teama,furie,ura pe parinti,si acum sechela de a-mi feri copii sa nu suporte asa ceva.inclusiv am atentionat-o pe soacra-sa nu e mai spuna rautaciosi,obraznici.eu din fruosi,destepti nui scot,si vine altul si-i darama?i-am spus ca ma doare sufletul s-o aud vb asa cu ei,justificarea ei a fost ca -ei nu inteleg nimic inca.vax!dar vad ca se straduie sa vb mieros,chiar se joaca cu ei un pic..nu i-o fi placut sugarii???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-rhynna-medic familie am in zona in care am stat inainte de a naste,adica stefan cel mare,e aproape de serviciul sotului,ia el trimiterile cand scapa,avantaje-il primeste fara programare anterioara-ma stie pe mine mare medic,scula de bascula-ii sunt draga asta e adevarul,si e pediatru la origini,de-aia m-am si inscris la ea.dezvantaj-distanta.-da,eu te astept in parcul tineretului someday
-multumim ca ati intrebat de noi,laur mi-a luat noua tastatura alba-asa visasem eu la una caum cativa ani,dar m-a pacalit el ca e pretentioasa,se murdareste repede..bla,am luat gri atunci.acum,ca sa ma binedispuna,mi-a adus una alba,cu taste mici,care nu fac zgomot-tastez in timp ce piticii dorm acumnu eram obisnuita cu taste mici,am scris ieri 3 mesaje,am apasat pe langa si au zburat

Mergi la inceput