La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani David! SA cresti mare, sanatos , voios si norocos! Mami sa va traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii! Abia astept sa vad poze! Si eu vreau o sedinta foto profi neaparat! Mi-ai facut pofta rau! Ca tot zicea sotul sa mergem de 1 mai la munte, poate vb cu fotograful nostru, ca el e din Brasov!Hai ca m-ai pus pe ganduri!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Bine v-am regasit mamici!

Dupa zile, si zile....inca sunt in Moldova, ACASA!!!!!!!!!!! A fost, inca mai este(pana maine)superb!Da! Maine ne indreptam spre casa...

Doresc sa urez LA MULTI ANI!!! ...fluturasilor care au implinit un anisor in perioada in care eu nu am intrat
SA CRESTETI MARI SI SANATOSI!

Ioana este rasfatata neamului aici, ''intin'' toti aici de ea, drept ptr care avem programul usor modificat, adica trezit la 9 in loc de sapte, somn de pranz la 15 in loc de 13, si seara orele 22.30-23.00 uneori in lic de 21...Alimentatia e ok, papa cat de cat,(papa cam 100 fructe, la ompletica imi da pas, uneori painica cu unt, supita cam 200 si la 18 cam 120 gris, orez, papanasi, bababa cu branza....din astea, dar nu f mult asa cum spuneam, si imediat titi obligatoriu, plus titi la orele 21) dar ca tot vb de de titi..EA sa traiasca!
La voi ce?cat?mai papa fluturasii???

Daca ati mai vb imi cer scuze, recunosc ca nu am recuperat nimic din urma, mi-a fost imposibil...

Asa cum spuneam maine mergem spre casa...sigur ne prinde noaptea, nu plecam fff de dimineata, un week ce vine e Sf.Gh. si il sarbatorim pe al meu sot...deja suntem asteptati, si imediat urmatorul week, nasica de botez ptr fetita finilor... Dupa, usor-usor imi revin si sper sa fiu activa in limita posibilitatilor...asa, cat de cat...

Ziua I a decurs f frumos, in ciuda faptului ca invitatii au sosit la ora 14, si ea abia atunci a adormit, asa ca noi am servit aperitiv, sarmalute, fripturica cat timp a facut nani, (pana la orele 17-chiar, amintea cineva ca nu vrea sa se trezeasca de frica, ...ca i de va taia motu) S-a trezit ok, dar cand a dat nas cu invitatii sa te tii...somnoroasa, rusinoasa...etc... Ce sa serveasca fetita de pe tava?! Ghici!!!??? NIMIC!!!!!!!!!! Am incercat toate metodele posibile, nu a vrut si pace....oricum au avut musafirii rabdare...dar pana cand? Ideea este ca dupa ce s-a imprietenit cu ei a fost in elementul ei ... Pe la finele petrecerii i-am mai aratat tavita inca o data, si cu mare greutate s-a infipt intr-o bacnota de 100 ron..atat

Toate preparatele au fot gatite acasa, inclusiv tortul....mie personal mi-a placut... L-am facut pe cel egiptean...nu am dat gres, s-au lins pe botic toti...

Incerc sa incarc cateva foto ....Va anunt!

Pana una alta va pupic, mi-a fost dor de voi si revin negresit!

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Hristos a inviat !!!

Am ajuns si noi acasa dupa un weekend prelungit in care ne-am simtit de minune.
Felicitari Daria si Rares pentru marele succes de a pleca singurei la plimbare.

La multi ani David !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Am atasat cateva foto, ....am un modem dar tare se mai lasa rugat sa-mi incarce ceva foto mai repede...

p.s. Foto de la ziua I lasa de dorit, m-am lasat pe mana nepotilor si ...vreti sa ma credeti ca nu am o foto in care suntem toti 3 ok, ori eu cu ochii inchisi...ori....I ..ori soata nu stiu cum.... in fine...Important este ca nu am vazut aceasta aniversare prin obiectivul foto (in general cam asta fac)...si am trait intens fiecare moment plin de emotie, bucurie...

Revin cu foto din Moldova cand ajung acasa....

Pupici la toate fara exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Hristos A Inviat!

La multi ani sarbatoritilor din ultimile zile sa cresteti mari, sanatosi si mumosi

Sper ca ati avut parte de un Paste frumos si relaxant...ca eu nu am mai apucat sa mai intru si pe aici

Ally zilele trecute ma intreba-i ce mai facem. Multumesc de intrebare..Suntem bine, am tras-o cu vaccinul de la 1 an, dar acum e bine, insa vrea mai multa atentie si nu mai are la nimic rabdare..plus ca a devenit si mofturoasa..voi cum sunteti?

Catank a mea mezina e mai mofturoasa la mancare( la fel pot spune si de sora ei cea mare..) si nu prea mai papa. Sigura mancare care o papa e supa crema si de aceea le fac cat de des pot, din diferite legume cu sau fara carnita si cate un iaurtel ..in schimb nici fructe nu vrea, nici apa, nici biscuiti..doar san.

Felicitari micilor mergareti si sanatate bebeilor bolnaviori(daca sunt pe aici)




Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

AM PUS POZE!!!! Felicitari Dariei pentru pasi Irinuca iti faceai griji degeaba.CATANK ASA PUTINE POZE!!! Ioana e o frumoasa si o scumpa!

STRUMPY HAI LA APEL CE S-A INTAMPLAT SPER CA NU AI PATIT CEVA???


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Am avut o tentativa nereusita de iesit afara (ne-a prins o ploaie cu tunete si fulgere).

Catanka L astazi a papat musaca de legume (cartofi, morcovi, dovlecei cu ceapa verde si marar din belsug) cu carnita de vita si ma bucur ca am gasit o metoda sa pape carnita ca nu prea a mai mancat de vreo luna (nu gaseam metoda prin care s-o fac sa pape ca nu prea e fan carnita); in rest dimineata ea papa ou fiert sau omletica in care pun fie smantana, branza sau carne de vita/pasare pasata (asta ca s-o fac cumva sa manance si carne), iaurt din canita cu painica cu unt sau pate de casa (mai rar, mai mult o scuipa ca-i place painea goala), apoi o gustarica de fructe taiate feliute(banana, care e preferata ei, cu para, mar sau portocala); la pranz ii place mult supa cu galuste in care mai puneam eu carnita pasata (altceva nu prea i-a placut din tot ce am gatit: budinci cu legume si branzica/iaurt, paste etc...) si mai nou vad ca e fac musaca si seara papa ori gris cu lapte (e topita dupa el), ori branzica cu smantana si mamaliguta (nu prea e incantata) sau iaurt simplu ori cu cereale (iaurtul seara e BLEAH! acum, mananca cel mai bine iaurt de baut din canita ei la micul dejun) si bineinteles tzitzi dimineata, la pranz la "nana" si seara. Nu mananca mult cantitativ, vreo 120-150g.
Astept si eu sa vad ce mai mananca fluturasii poate ma inspir si mai gasesc ceva pe placul buburuzei mele.

Yasmi ce faceti voi? L ce mai mananca, poate ma inspir si eu si incerc alte retete pentru pitica.

Strumphy lipsesti cam mult de la apel! Vino sa ne spui ce prostioare mai face piscoata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

vad ca ari reaparut pe aici, eu mi-am bagat nasul pe net si serile trecute dar parca nu am avut chef de scris

Tb sa va spun ca a mea printesa are 3 maselute nu stiu cand i-au aparut ca nu ma lasa deloc sa ma uit sau pun degetul, dar sunt mari si banuiesc ca sunt iesite de ceva timp..stiti ca va spuneam eu ca a inceput sa manance bucati mai mari de carnita, cred ca iesisera de atunci maselutele de avea asa spor la rontait Acum tot o supara dintisorii, nu stiu daca este a patra maseluta sau caninii...toti 4 caninii sunt f umflati
In schib nu i-a pirit delos pofta de mancare (ptiu, ptiu sa nu o deochi ) mananca de toate, orice mancarica ii dau ii place , la fel si fructe, si iaurt, ca sa nu mai spun ca daca i-as da ar rontai in continuu cate ceva

catank, ma bucur ca v-ati simtit asa bine acasa . Tortul a aratat f bine, iar la gust sunt sigura ca a fost f bun ca tu faci mereu torturi . pup o pitica rusinoasa

yvy, nu te supara pe soacra, nu cred ca vrea sa opresti tu alaptatul, mai degraba cre dca vrea sa o lasi pe L la ea

roxy, da dupa 1 an putem da miere copilasilor. Eu ii pun din cand in cand catalinei in iaurt, e asa buuun

cami, sanatate fetelor. Cum mai sunteti?

irinuka, mandreeac, felicitari voinicilor pentru mers!!!

viss, ma bucur ca ati petrecut frumos si ca ati avut si ajutoare la copilasi

lalely, nu ai pus poze? oricum v-am vizionat pe PB

ioanna, gogoshica doctoritza

mary, f frumos totul la turta Alexandrei, se vede ca ai muncit o gramada

ally, bine ai revenit

picky, si Cata cere mai multa atentie, mai ales dupa zilele astea in care a stat mai mereu in brate la cineva, si acum se smiorcaie si la mine sa o tot tin in brate, dar pe mine ma lasa spatele....

miki, voi cum ati petrecut?

pishko, vezi ca ai sa-i di un miel lui Miki, baietelul ei este vlad, Cristi e al meu . Asa ma amuza cand ne incurcati baietii

strumph, yasmi, la atatea absente nemotivate, cred ca trecem la scaderea notei la purtare !!!
Haideti fetelor la raport ca incep sa-mi fac griji !

eu azi m-am simtit ff bine, au venit socrii sa stea cu copii, iar eu am fost cu viitoare fina la probat rochii de mireasa, ne-am plimbat, am papat si ceva in centru vechi, am haladuit cu orele , m-am simtit ca-n facultate . Vineri face sotul meu 30 de ani si am ternimat de cumparat si cadoul, dar nu va zic ce am luat ca poate citeste pe aici , si nu vreau sa stric surpriza, dar sunt f incantata de inspiratia care am avut-o

fug sa ma bag la un serial cu el, acum ne uitam la episoada din CSi Miami, parca nu ma satur de serialul asta

va pup, somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Cristos a inviat!!!
mamici am pus si eu poze de la mot.nu mia placut deloc tortul. am fost total dezamagita. in schimb cristian s-a comportat fff bine, vesel si foarte sociabil ca de obicei. foarte mult i-a placut cand i s-a cantat la multi ani. a inceput sa danseze. suntem si noi cu mucisori de vineri... ma bucur ca nu mi-a facut febra macar. cam atat despre noi. din urma nu am citit nimic.
va puup. nb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor
cafeluta este servita

iar este vremea naspa si a plouat. la voi cum este?
ieri am plecat la ai mei pana la urma ca ne-a dus tati, n-am mai mers cu autobuzul. la dus ploua si la intoarcere se facuse asa frumos si soare...si am venit cu autobuzul, ce i-a mai placut Anastasiei, imi arata cu degetelul prin autobuz, pe geam....
am mers cu un autobuz care este gol de obicei, sunt cateva linii la noi goale mai mereu, niciodata nu este aglomerat. altfel nici nu mergeam.

yvy si mie mi-a zis soacra odata ca gata, a facut 1 an de acum pot s-o intarc. da' ce , ma comanda ea? de ce s-o intarc? ca vrea ea? mama a zis sa-i dau cat am si cat vrea, intotdeauna m-a incurajat.
asa ca cine are laptic sa dea la bebe cat de mult, nu sa se ia dupa altii.

lalely ce de invitati ati avut si voi. cred ca tortul a iesit super bun ma bucur ca ati petrecut bine

mary ce de pregatiri ai avut de facut Alexandra a fost ca o printesica o dulce
dar a avut 2 torturi? l-am vazut pe ala rotund si mai este si cel patrat, nu?

catank ce mult ai stat acasa, cred ca a fost super unde-i mai bine decat la casa parinteasca? bine, este bine si acasa la tine, normal, dar acolo ai asa o stare....eu mereu cand merg la ai mei asa-mi place....acolo am stat, acolo am crescut, de acolo am plecat....
ce tort apetisant si cred ca si buuuuun Ioana este asa o dulce ce scumpa a fost ca n-a vrut sa aleaga nimic, o sa aiba totul de-a gata in viata ce sa mai aleaga si nu te mai gandi cu pozele, lasa ca vorba ta, nu asta conteaza, ca n-ai tu multe poze ma bucur ca a fost frumos asteptam sa ne povestesti mai multe si sa ne pui poze de acolo

madutza bravo pentru maselute sigur de aia rontaie ea asa cu spor le pune la treaba.
ooo este ziua sotului, petrecere ne zici tu si de cadou dupa ziua lui si mie asa-mi plac iesirile astea prin oras cu prietenele dar acum stau asa mai pe ace ca stiu ca ma asteapta buburuza acasa, nu ma pot intinde prea mult in oras cum faceam odata.....

merg ca se maraie in patut.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput