La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Hristos a Inviat!
cum ati petrecut de Paste? noi foarte bine in familie a fost si vremea bunicica, sa zicem. a mai si plouat dar a fost bine, cald.

anda saracutul Alex, sigur de la dinti este asa, daca alt simptom nu are. un pentru puiut.
eu nu stiu ce abereaza unii cum adica laptele matern este apa chioara dupa 1 an? sunt mamici care au alaptat si pana la 3 ani si laptele a fost un aliment excelent pentru bebei, este hranitor in continuare, nu numai in primele luni. ca nu se mai satura doar cu el , asta este alta treaba, dar pe langa lapte el papa mancare solida. alapteaza-l cat de mult poti, nu exista aliment mai bun si mai sanatos pentru pui si nu mai asculta ce zic unii, fa ce simti tu si cum ii este mai bine puiului. eu voi alapta cat de mult voi putea

ally La multi ani, sotului tau iubit! sa fiti sanatosi si fericiti si sa va bucurati mereu de minunea voastra super ca ati facut Pastele cu intreaga familie, asa-i frumos

mandreeac felicitari lui Rares pentru ca merge singurel un de la noi. bine ca n-a mai facut febra si ati si iesit.
si Anastasia mai cade cateodata si se mai loveste, asa sar imediat sa vad ce a patit. eu mai fac una alta si ea merge prin toata casa, nu mai sta deloc in patut si daca stau mereu langa ea nu mai pot face nimic, asa ca o mai las si singura prin casa si mai cade, asta este. mai vine la mine apoi pleaca iar, imi aduce cate o jucarie, o duce inapoi, imi aduce alta
chiar, si pe mine ma intereseaza mierea. putem da? eu am pus o singura data in grisul cu lapte. cred ca de acum putem da,nu?

rhyana si eu zic ca mandreeac, mamele noastre nu mai au nici rabdarea care au avut-o.
bine, eu n-am de ce sa ma plang pentru ca niciodata mama nu a avut vreo iesire sau reactie de genul, are o rabdare fantastica, este topita dupa buburuza si ii face absolut toate poftele, o sa fie o rasfatata
eu zic sa nu le bagi prea mult in seama, doar sa le spui clar ce vrei de la ele...adica nu bataie, nu s-o certe, nu sa dea in ea... si daca nu sunt in stare sa-si controleze starile nu o lasi cu ele si gata. sau o lasi cand chiar ai neaparata nevoie

deea ce nasol cu somnul, poate ies repede dintisorii si n-o mai chinuie, draguta. si dormi si tu bine

miki dragutul de el, Vlad, este gelos clar. vrea el toata dragostea vostra, sa n-o imparta cu nimeni cred ca el va fi un batbat foarte afectuaos cand va creste, asa il vad eu ma bucur ca Andra este cu totul altfel, ce te faceai cu 2 puiuti la fel de gelosi si posesivi? cand va creste sigur se va schimba si va intelege altfel lucrurile

pisuc asa ma bucur ca ne mai scrii, mai ales despe burticuta ma bucur ca fetita creste bine. deja esti la jumatatea sarcinii

madutza nici eu n-am facut prea multe ca am fost plecati de acasa. am facut doar un bors de miel, salata boeuf si friptura. prajitura, cozonac, pasca, sarmale a facut mami buneee

vad ca si bebeii vostrii au tras la paharele voastre si Anastasia a luat paharelul cu tuica al lui tati si a si gustat putin si asa s-a strambat. n-a mai vrut sa bea nimic ora urmatoare cred ca de fricaun pic de neatentie si uite....

lalely La multi ani lui David! sa creasca mare si sanatos si sa va bucure mereu asa cum a facut in acest prim an din viata lui
ma bucur ca ati petrecut frumos si bine

La multi ani, Teea! mami, sa te bucuri de buburuza scumpa si sa va aduca numai bucurii, sa fie sanatoasa si sa creasca mare

ionales daa, acum au inteles si puiutii ceva, ceva din Sarbatoarea de Paste ca anul trecut erau niste mogaldete care numai dormeau

mary un si pentru voi.

catank voi ce faceti/ asteptam sa ne povesesti cum ati petrecut acasa in familie cred ca frumos

gata, merg sa dau grisuletul la buburuza ca l-a facut tati si apoi mai stam putin si o pregatesc de nani.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ADEVARAT A INVIAT!

ce mai faceti fetele?
eu nu am avut timp deloc de net
ieri am fost la nasi
azi au venit finii si viitorii fini pe la noi
a fost totul frumos
desi inca cu tratamente ca nu am scapat de tuse
sincer nu stiu ce sa le mai dau fetelor
nu am patit asa ceva pana acum
sa tusim atat de mult
si sa nu scapam de ea
dupa antibiotic si atatea altele naturiste date

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hristos a inviat!

Sper ca ati petrecut frumos de sarbatori. La noi totul a fost linistitor, in familie.

Daria a inceput sa mearga!!! In aceeasi zi cu RARES! Si ea merge foarte bine.
In seara asta am ajuns si noi acasa la Bucuresti dupa aproape 3 saptamani de absenta. Nici nu stiam daca ea isi mai aduce aminte casa. dar totul e bine. Doar ca umbla peste tot si bine spuneati "copii mici, probleme mici, copii mari..."
Suntem extaziati cand o vedem in picioruse

Trebuie sa ma apuc de desfacut bagaje si sa pregatesc biberoanele pentru noapte

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

poftiti la o cafeluta si sa ciocnim un ou rosu

la noi este o vreme asa naspa, ploua... si azi vroiam sa merg cu Anastasia la mama, cu autobuzul, pentru prima data asa numai cu ea, si fara carut. dar sa vede,m daca mai mergem, vedem cum mai este vremea pana mai tarziu.

irinuca bine ati revenit acasa. bravo Daria pentru ca mergi singurica eu zic ca sigur recunoaste casa, sunt ei mici dar casuta lor nu cred c-o uita chiar daca sunt plecati de mult de acasa

cami ma bucur ca ati petrecut frumos cu finii. atatia fini aveti nu stiu ce sa-ti zic cu buburuzele...ce ai putea sa le mai dai sa le treaca de tot. la dr ai mai fost cu ele? poate fetele cu experienta te sfatuiesc mai bine. multa sanatate

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
-HRISTOS A INVIAT!-
-da,roxy- hai sa ciocnim
- noi am petrecut acasa duminica, si o scurta vizita la o matusica de langa noi,dar ieri am plecat cu totii la tara-acolo de unde era socrul meu,undeva pe langa giurgiu-la fratele lui,si ne-am intalnit cu verisorii sotului,cu familiile,am pierdut copiii prin curte,ba erau cu cineva, ba cu altcineva.erau rupti la final, au mancat cozonac, ou,pui..asta pe langa portia uzuala de mere la pranzam prins o vreme cu soare,buna de stat in curte.iar mami cu tati si-au facut norma la mancat prajituri
- la multi ani! cu intarziere ptr david de lalelysa cresti mare, sanatos, voios, sa treci cu bine de operatia din mai, iar la vara sa ne vedem cu totii cu zambetul pe buze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna dragele mele,

Lparpala,Roxy,Viss va multumim pt urari!!
Am petrecut frumos de ziua noastra,in familie,am fost 17 persoane..
Tortul a fost tare apreciat,dupa-amiaza va pun poze pt ca acum sunt la munca si nu am nici una aici...

David a fost un scump si jumatate,cumintel..i-a placut cand i-am cantat.!!!

Sunt o mamica fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

Hristos a inviat!

ce faceti mamici?

am intrat la condicuta,azi sunt doar cu gogo, tati e la munca...la noi e asa urat afara....brrr!!!

duminica am rupt turta fetei.a fost o aniversare in familie, gogo a fost agitata, insa sociabila...a primit lucrusoare frumoase si o bratarica de la nasul ei...a gustat din mancarica de paste(pe cat a fost posibil), din tortulet si din turta ei

de pe tava a ales stetoscopul si banii prima oara, aparatul foto si cartea.doctorita o face mama!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

HRISTOS A INVIAT!!Ce mai fac fetele bine?sau pline dupa mancaruri !Eu am avut niste sarbatori stresante, cu pregetiri pt mot si o multime de musafiri, o sa pun poze mai pe seara de la mot!Am vazut pe fb poze cu David LA MULTI ANI FLUTURAS! Lolely sa iti traiasca barbatelul!LA MULTI ANI TEEA!!!! SA CRESTI MARE SI FRUMOASA!!!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Cu intarziere uram si noi:



LA MULTI ANI, TEEA!!!

LA MULTI ANI, DAVID!!!

L MULTI NI, TUDOR!!!




Am petrecut frumos si linistit Pastele cu pitica alaturi, am ciocnit cu ea oua , ne-am plimbat mult.

Roxy imi place cum gandesti in privinta alaptatului!
Eu nu stiu ce zic altii din jurul meu, dar mama s-a mirat cand a aflat ca inca o alaptez pe L, mai mult nu a comentat , desi cred ca ar fi vrut, iar soacra de cand a implinit L un an tot imi zice: "gata, de acum o s-o intarci maine-poimanine si o lasi la mine o saptamana-doua si plecati si voi undeva sa va relaxati, e mare de-acum si gata cu tzitzica, bla-bla...", desi eu i-am tot repetat ca n-o intarc prea curand, ea de cate ori ne vedem repeta chestia asta, deja ma cam enerveaza





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Hristos a inviat!

Sper ca ati petrecut frumos de sarbatori. La noi totul a fost linistitor, in familie.

Daria a inceput sa mearga!!! In aceeasi zi cu RARES! Si ea merge foarte bine.
In seara asta am ajuns si noi acasa la Bucuresti dupa aproape 3 saptamani de absenta. Nici nu stiam daca ea isi mai aduce aminte casa. dar totul e bine. Doar ca umbla peste tot si bine spuneati "copii mici, probleme mici, copii mari..."
Suntem extaziati cand o vedem in picioruse

Trebuie sa ma apuc de desfacut bagaje si sa pregatesc biberoanele pentru noapte

Noapte buna

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



Bravooooooo Daria! Cred ca Rares a simtit-o si a mai prins curaj, sa nu se lase mai prejos!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput