La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

wow, miki, cam dure cuvintele bonei Eu una n-as accepta asa ceva. Bineinteles, voi stiti cum e mai bine pt voi. Dar oara Andra nu simte cand se vorbeste despre ea ca nu e iubita pt ca poarta pampers? De acord cu tine ca fiecare e unic si tb tratat ca atare, dar mi-ar fi frica de ex ca Vlad sa nu o mai iubeasca pe Andra (daca restul familiei nu o iubeste, el de ce ar face-o?) si in al doilea rand sa nu simta Andra ca e defavorizata. Sunteti cam pe muchie cu treaba asta, zic eu

Multumesc pentru sfaturi de siropele, maine merg la farmacie
Sper din tot sufletul sa nu te supere ce am scris, stiu ca iti iubesti enorm ambii copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Buna seara mamicilor!Eu ca de obicei intru in creierii noptii de pe tel sotului ca ziua nu apuc sa fac nimic,iar cand doarme Rares daca tastez aude si se trezeste.Azi am stat cu emotii sa nu faca febra si slava Domnului ca nu a mai facut.Insa ba tot fost marait,mai nimic nu ii convenea,vrea sa mearga numai pe jos,e innebunit dupa aspirator azi a stat 45 de minute langa el si daca nu l- a analizat si s - a jucat cu furtunul de nu se poate.Am iesit si afara si ne- am plimbat de manuta,ca baieteii mari.Apoi a venit tati si l- am lasat cu el iar eu am facut ciorba de ied si am tocat alea pt drob,adica organele.Azi a avut parte si de prima vanataie pe obraz.Off ce m- am intristat cand l- am vazut,a si plans.Tati il tinea de o manuta si s- a dezechilibrat si a dat cu obrazul d un toc.Mititelul meu ingeras dupa ce era el marait si mucios si toate cele a avut parte si de asta.
MILLIE , nu e musai sa faca temperatura la otita.Noi am mai avut un episod fara temperatura.Du- o la un dr si daca nu apuci ca vin sarbatorile pune- i in ambele urechiuse otocalm 2 picaturi de 3 ori pe zi si sa ii dai Nurofen impotriva durerilor,sa nu sufere mititica.Multa sanatate va doresc si sa nu mai a eti nopti nedormite

ROXY multumim mami.Si Rares la fel vrea sa mearga,sa exloreze ,e asa curios si cand il vad cu o hisorii lui mari imi vine sa il pap.Pup 2 fete frumoase

MIKI aseara citeam si eu blogul Otiliei si ma gandeam la asemanarile intre Vladut si Yuri.Si eu mi- am comandat 3 cArti.Trebuie sa fiu informata ca sa il educ cum trebuie pe Rares.Ma straduiesc din rasputeri sa fiu cea mai buna mamica pentru el.Apropo de ce nu vb cu Otilia poate iti da un sfat.As vrea sa merg si eu la o intalnire cu ea

DELIA mami sa ai parte de cele mai frumoase sarbatori

ALLY la multi ani sotului si sa petreceti frumos.Pup un print si pe mamica lui

LA MULTI ANI TEEA!SA CRESTI MARE,SANATOASA,VOIOASA SI SA ITI BUCURI PARINTII!Sa va traiasca mami comoara si sa fiti foarte fericiti!

Sper sa apuc sa mai intru si maine,desi am multa treaba,vreau sa ma vopsesc,sa fac baie printului, poate apuc sa imi dau si o tura se oja pe unghii, insa va urez de pe acum PASTE FERICIT SI FIE CA INVIEREA DOMNULUI SA NE GASEASCA SANATOSI,FERICITI SI LINISTITI!

I- am facut lui Rares un sirop pentru tuse din ridiche neagra si miere.Pot sa i- l dau nu, nu mai are interdictie la miere?Tuseste numai noaptea si mi- am tot stros creierii ce sa ii dau in afara de Prospan,ca stodalul la noi nu are efect

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Rhynna nu stiu cat dereglarea hormonala,cat varsta lor, nu mai au atata rabdare.Uneori ma uit si eu la mama si la fel imi face, da multe indicatii in loc sa puna mana sa faca,dar o inteleg, nu mai are 20 de ani si e satula de munca.

In schimb eu am piticii mei pe creier si am senzatia ca in afara de mine , nimeni nu il poate intelege cand are ceva, ca nimeni nu il ingrijeste mai bine ca mine,desi cand il las cu mama e bine ingrijit,se joaca f frumos cu el,dar am pasarelele mele.Am temerile mele legate de inceputul muncii,atunci voi avea o discutie serioasa cu mama.Ma rog de soacra nici nu poate fi vb ca ea mi- a zis din start ca nu poate ajuta,dar nici nu as apela la ea sub nicio forma si nici nu il voi lasa vreoadata in vecii vecilor cu ea intrucat nu are rabdare si nu imi inspira incredere si mai mult decat atat nu ar vrea ea(ha haha hahahhaha)
Gata,ma bag la nani.O sambata cu mult spor va doresc dragele mele prietene.Va pup dulce si va imbratisez

MIKI ma tot gandesc la ce a spus bona si la Andra, careintelege foarte bine ce petrece in jurul ei!Oricum stiu ca vei gestiona bine situatia si iti va veni o idee geniala.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neata!!
am intrat doar sa va spun un PASTE FERICIT!!!! si SA PERECETI CU DRAG ALATURI DE FAMILIE!!!!
nu am scris toata saptamna ,insa nu ma invidiati ca sunt cu toate prgatirile la punct..ba nu am facut mai nimic ..insa sunt zombi..doar in noaptea asta fi mea a dormit legat ....doar vreo 4 plansete...ca in rest am avut si nopti de la 23la 5-6 h nu dormea...doar atipea si se trezea urland...un plans ascutit ,de nici nu am stiut ce sa-i mai fac si dau....cred ca este un canin pe teava plus cei 2 incisivi de jos..nici nu ma lasa sa ma uit....
insa ziua are tot 2 somnuri....dimineata doarme tun pana pe la 9.30-10 dupa sticla de lapte.de la 6h...si are o energie de ma rupe..parca nici nu a plans si foit toata noaptea

pup... pe luni..sper sa ma odihnesc si eu zilele astea la mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Toata lumea la treaba? Eu n-am facut pregatiri de papa pt ca vom fi pe drumuri si nu are cine sa pape acasa, asa ca sunt f relaxata
Cristi a inceput sa si tuseasca , dar Cata e bine Eu m-am facut ieri "mumoasa" si ma simt tare bine Cristi mi-a spus ca ii plac mult unghiile mele colorate

mandreeac, normal ca tu il cunosti cel mai bine pe Rares si ca il intelegi mereu cred ca ar tb totusi sa-i dai ocazia sa se faca intels si de alte persoane, de ex mama ta, sau sora ta, ca sa invete sa se exprime. Cred ca va fi tare frumos pentru voi cand va naste si sora ta, sa creasca impreuna verisorii, sa va puteti ajuta una pe alta cu copii Cum se mai simte sora? cand ai spus ca naste?

deea, imi pare rau ca e asa agitata Anna, ai incercat cu Nurofen seara? Stefy ce mai face? ati mai discutat despre "intalnirea" din parc?

ally, drum bun si distractie placuta la Milano!!!

Ailed, ma bucur pentru tine ca ajungi la rude de sarbatorile astea . Distractie placuta !

strumph, yasmi, voi n-ati mai dat pe aici deloc. Va pup apasat, si imi e dor de voi!

fetele, va urez si eu Paste fericit!Sa sarbatoriti miracolul invierii alaturi de familie si cei dragi!
Stiti ca se spune ca persoanele cu care ciocnesti oua de Paste te vei intalni si pe lumea cealalta anul asta voi ciocni si cu pitica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

am intrat si eu sa va urez toate cele bune, Paste Fericit si sarbatori linistite

eu azi noapte n-am inchis ochii, vlad s-a plans toata noaptea de durere de ureche, abia ce terminasem tratamentul joi si se pare ca a fost ineficient..asa ca azi am alergat prin oras dupa un orl-ist pediatru si ce sa va spun ca s-a agravat si avem branula in mana..asa mila mi-e de el si cand ma gandesc ca trebuie sa-l serbam si pe el ca n-am avut cand si la gradi il asteptau marti sa-l serbeze cu copilasii..acum stam acasa cu branula in mana

madutza chiar iti multumesc ca imi dai sfaturi, uneori din afara se vede altfel ca sa nu zic mai complet..eu am aflat de chestiile astea ieri dimineata in cele 5 min cat ma intelnesc cu bona dimineata..si desi prima reactie a fost sa sar la ea m-a fulgerat asa prin cap ca de fapt a fost minunat cu o seara inainte, am petrecut de minune toti 4 fara ca el sa fie violent cu andra, am dansat toti patru, ne-am jucat, ne-am alergat, ne-am pupat si a fost totul perfect si parca nu m-a lasat inima sa stric echilibrul la care am ajuns..normal ca exista si un dar, sau un cost..
oricum m-am controlat pe moment ca sa pot sa meditez mai mult..
cu andra sincer nu-mi fac probleme, copila asta a mea e asa de "normala" ca nu gasesc alt cuvant, totul decurge atat de frumos si natural in relatia cu ea, totul e aromine si iubire..eu nu cred ca ar avea cum sa inteleaga ca nu e iubita, iubirea se simte, noi stam imbratisati atat de mult timp si ea e atat de afectuoasa si cu noi si cu vlad..asta simt eu ca iubirea nu e cum se spune ci cum se simte..iar iubire ea va simti in permanenta de la noi..nici fata de bona nu-mi fac problema ca o iubeste mult, e evident si e recirpoca relatia ca si andra se vede ca ii e drag de ea, uneori o prefera pe ea chiar si cand sunt eu, o pupa, o iubeste..
cu a doua chestie recunosc ca nu m-am gandit , daca vlad ar avea motiv acum sa nu o iubeasca nici el..si stau si ma gandesc ca poate e mai bine asa, acum simte ca de fapt are libertatea sa aleaga, ca da, poate sa nu o iubeasca si nu il condamna nimeni pt asta..atat a fost sufocat de bunici si de toata lumea cu afirmatii de cand a aparut andra ca trebuie sa o iubesti, ca e surioara ta si ca trebuie sa ai grija de ea, sa o iubesti si iar sa o iubesti.. pana la urma trebuie sa dea frau liber sentimentelor astora care il sufoca..pt ca eu simt ca e o lupta permanenta in el si trebuie lasat sa o duca singur..tot ce vine de la noi impus mi se pare ca face mai mult rau decat bine, pune de fapt paie pe foc..eu sunt sigura sigura ca el o iubeste pe andra mult doar ca are excese de gelozie pe care se lupta sa le controleze si nu poate..i-am spus cand mai e furios si vrea sa dea in andra sa dea in mine ca sa se elibereze..a inceput sa functioneze si asta desi suport cam multe revenind, su cred ca iubirea se simte, vine natural si nu in functie de ce invatam sau ce ni se spune..si el o iubeste, se vede asta in cea mai mare parte a timpului, o sufoca cu pupicurile, cu mangaieri, ii da de toate..
acum pe termen lung normal ca nu o sa accept afirmatiile astea, insa momentan nu am avut puterea sa stric frumusete de atmosfera ce se asternuse la noi in casa..oricum trebuie sa ma gandesc la niste argumente tari care sa tina la el si nici sa n-o denigreze pe bona, vreau sa -si pastreze increderea in ea..
oricum vroiam sa il observ si zilele astea sa vad daca intradevar e o modificare in comportamentul lui sau doar o coincidenta si inca nu da in andra..desi echilibrul s-a mai stricat ca au venit buncii si au aparut crizele de gelozie..a suferit ieri cand andra era dragalita de bunici, insa m-am dus la el si desi m-a respins cu picioare si maini ca nu ma vrea, ca n-are nevoie de mine, ca vrea singur, ca etc etc..m-am bagat in sufletul lui si nu l-am lasat, i-am zis ca il iubesc si nu pot fara el, ca mor de dorul lui, ca stiu ca e nervos si suparat si ca il inteleg si ca daca vrea sa-si elibereze nervisorii pe mine..mi-am luat o perna si m=am aparat cat am putut de maini si picioare, am mai si incasat cateva dar in final s-a eliberat si a izbucnit in plans si a vrut sa ne iubim..
saracutul chiar sufera dar o va scoate el la capat, trebuie..crestem noi mari..
mandreac mi-as dori enorm sa ajung al unul din atelierele otiliei, cel putin ala cu gelozia intre frati..dar momentan am 2 motive care ma impiedica, unul sunt orele la care se tine ca nu pot de servici si altul sunt banii..o sa o adaug pe lista in schimb si cu prima ocazie nu ratez..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
am intrat sa va urez Paste fericit cu zile senine, pline de bucurie, belsug, armonie, si mai ales liniste in suflet!

Ma gandesc des la voi, dar combinatia dintre spital (de unde vin pe la 5, plecata de acasa la 7), joaca multa cu Petru, am fost iar plecata la o conferinta si muuuulte altele - ma face sa fiu destul de absenta pe internet (si chiar ar trebui sa fiu si mai absenta ca sa termin tot...)

Aniversarea lui Petru de 1 an a fost minunata, pe 2 aprilie cu noi si bunica si bona, iar sambata trecuta cu nasii si toti bunicii. El s-a comportat minunat, cuminte si vesel cum ii e felul, hazos nevoie mare. A ales de pe tava niste chei de Audi, o bratara de aur pe care tocmai o primise si (in fine ceva "telectual") un stilou. Director il face mama - ca la stetoscop nici nu s-a uitat

In mai plecam cu totii la Poiana cateva zile , apoi cred ca ramanem acasa pana la nastere. Fetita creste bine , e drept ca nici nu ma mai concentrez si bibilesc ca data trecuta, nu-mi vine sa cred ca luni intru in saptamana 20 de sarcina!!! Vin acum morfologiile - am emotii dar sper sa fie totul ok.

Incerc sa mai intru macar din cand in cand, sa nu ma uitati!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Ziua buna fetelor si Paste fericit tuturor!

Scuze ca ma bag asa ca musca in fasole din cand in cand dar va citesc cu drag si ma regasesc in multe situatii despre care vorbiti voi. Si simt nevoia sa scriu cand chiar am ce spune, de exemplu acum apropo de ce experimenteaza miki cu baietelul ei, si noi suntem cumva in aceeasi situatie, si eu cred ca bona a facut un lucru bun, chiar daca suna socant, dar cred ca i-a redirectionat sentimentele lui cristi si le-a transformat pe cele de gelozie in cele de compasiune pentru ea... si mi se pare ingenios ce-a facut, dovada si rezultatul... si noi patim asa sa o mai ciufuleasca mihai pe emma si la primul impuls l-as fi certat... si am si facut asta, apoi mi-am dat seama ca fac mai mult rau decat bine... de exemplu ieri a facut-o lata, chiar m-am speriat... ea se bagase in dulapiorul lor de jucarii si el vroia sa se joace acolo si si-a infipt ambele maini in parul ei si a tras-o efectiv de par de-acolo... ea a inceput sa planga infiorator, pentru ca s-a si speriat si probabil ca a si durut-o... am luat-o si tot incercand s-o linistesc i-am spus lui ca a durut-o de ce i-a facut asa... si n-am vazut pe fata lui nici o reactie, apoi ii tot spuneam emmei ca n-a vrut mihai sa-i faca rau, n-a stiut ca o s-o doara, dar emma bineinteles ca plangea in continuare... in schimb la el s-a vazut schimbarea de atitudine cand i-am luat lui apararea in fata ei si ca rezultat cand cautam disperata canuta ei cu apa ca nu stiam pe unde o pusesem mi-a aratat el unde e si striga "sus sus"... incerca si el sa ma ajute in felul lui sa o linistesc... spoi bine inteles ca s-au linistit amandoi si si-au continuat joaca impreuna...

Puisorii mei iubiti Mihai si Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

VESTE MARE,VESTE MARE RARES AL MEU MERGE SINGUREL SI CHIAR FOART BINE!URAAAAAAA FELICITARI IUBIRE VIETII MELE!

MADUTA il mai las si cu mama cand am treaba si se inteleg f bine,mama il intelege cand vrea ceva,dar tot simt ca eu sunt cea mai cea,ma intelegi tu.La inceputul lunii iunie naste sora mea si da vor creste impreuna ca nu am cu cine sa il las cand voi incepe munca.Abia astept sa vina mica printesa.Multa sanatate lui Cristi.Incearca cu ridiche neagra si miere.In seara asta incep sa vad si eu efectele,ca pe Rares noaptea il apuca.Vrem poze sa te vedem bella

MIK ai idee cat costa o astfel de sedinta, intalnire?Multa sanatate,saracul Vladut.Cred ca la baietei sunt mai dese problemele cu urechiusele.

Acum ca merge peste tot,a luat de pe masuta lui nu stiu cum a reusit n pahar in care si- a pus tati vin rosu.Noroc ca nu mai era mult ca tot e in pat acum.Doamne mergea asa tantos cu paharul, e adorabil!

PASTE FERICIT TUTUROR!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA!Mandeac felicitari micului tau print pentru primi pasi si la multi inainte!

PASTE FERICIT TUTUROR!!!SA VA BUCURATI DE MINUNEA INVIERI!!!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput