La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!

La multi ani Luca !!!

si cu scuzele de rigoare , La multi ani Bianca !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dim.-revin si eu la somnul lor de pranz
-cami-am vazut pozele voastre,sunteti 3 frumoase,dar nici cu tati nu mi-e rusineti-au crescut fetele,mai ales ca pui poze rar,se vede diferenta.petra este o supla si o inalta,a mostenit se vede aceleasi minunate gropite,asa ca e un deliciusergiu tine picioarele,indreptate spre exterior,nu cu varful degetelor inainte ci spre dreapta, ca charlie-chaplie,acelasi mers.off..o sa fac intr-o zi o poza mai expresiva.
-irinuca-da,pai o sa ramana atunci tot o marti sau joi,ca celelalte zile sunt cu kineto.musai il plimbam si pe sergiu,ramane soacra cu sonia cand e nevoie de kineto-inca e disponibilasi dc as fi avut 1 copil sa stii ca mi-as fi mentinut atitudinea vizavi de explorare,cercetare si reusita realizarii unor lucruri pe propria putere dupa repetarea activitatii respective a copilului.dc e pasionat,nu fortat,ci lasat sa vada dc e interesat sa vada,sa pipaie,sa traga,sa arunce,sa bage in cub,sa scoata din cub,sa se imbrace si sa manance singur.ieri in parc inca erau mamici si tatici care se mirau ca piticii isi tineau singuri biberonul cu supa crema de legume-200ml,il ridicau,il scoteau sa mai respire,au mancat tot..pai ai mei si-l tin de la 4-5 luni-atunci sprijinit de-o jucarie sub el,asa ca sa se mire la peste 1 an,mi s-a parut un pic ciudat
-miki-si la vlad se vede o imbunatatire?la mers?la tinut piciorul in repaus?cate sedinte aveti facute pana acum? vad ca ai de lucrat cu personalitatea si comportamentul lui mult,si ca ai multa rabdare.te apreciez ptr asta
-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

La multi ani tuturor sarbatoritilor din ultimile zile sa cresteti mari, sanatosi si mumosi

Un Paste Fericit tuturor!!!


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Irinuk, nu te stresa mami ca daca Daria are 1 anisor asta nu inseamna ca deja trebuia sa mearga. Nu este singurul copilas de aici si nu numai care inca nu merge. Dar nu trebuie sa te gandesti ca are vre-o problemuta ci ca etse o chestiune de timp. Ofera-i mai multa libertate ca astfel o sa aiba mai multa incredere in ea si treptat o ia la pas...trebuie doar sa o mai lasi si singurica, pe covor,parchet....sa va jucati pe jos....orice numai ca ea sa stea singurica pe jos.
Andreea, ce bunatati faci mami zilele astae pentru masa de Pasti? Imi este dor de tine si abia astept sa-l cunoastem si pe minunatul Rares.
Delia, eu imi cumpar dresuri numai de la Calzedonia pentru ca sunt de o calitate maxima si stiu sigur ca au magazin si in Bucuresti, dar ti-a spus Irina unde.
Strumpitz, te bagi la facut vre-un cozonac pentru Pasti? Am gasit si eu o reteta de cozonac care mi se pare super ok si as vrea sa o incerc, acum sper sa am si timp. Nick mai tine post? Ce mai face Sophia, iti mai ”onduleaza„ parul? puup
Madutza, ma bucur ca te-ai hotarat sa tratezi totul cu calm si discretie! Ai ales calea cea mai buna si pasnica! Asa tare m-am suparat pe al tau socru ca l-a lovit pe iubitul meu Cristinel .
Roxy, te cam invidiez ca o ai mereu pe mami al tau langa tine. Dar acum sunt mai increzatoare ca a plecat tatal meu in Irak cu munca pentru 4 luni si abia o astept pe mama la noi. Momentan trebuie sa-si rezolve cu permisul care doar ce i-a expirat si cu mersul la dentist..apoi vineeeeee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Viss, te pup mami si sper ca ti-a trecut supararea pe sot! Sa stapanesti sanatoasa noua tastaura alba! Pupici multi pentru ai tai minunati pitici.
Micky, cand te citesc cu pataniile lui Vlad parca il vad pe Eddy al meu care pe zi ce trece este mai si mai nazdravan. Cum mai este la tine la munca? Nu mai stiu daca ai zis sau mi-a scapat...cat stai la munca, de la cat la cat? Esti mai obosita acum ca mergi si la munca+copilasii dupa sau este mai bine ? Te pup si imi place tare mult sa te citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Pickytoto, de ce asa scurt? Ce mai faceti voi? Un Paste fericit si tie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-am vazut poze noi-ptr mine,cu nazdravanul cretulin al lui ally,si cele de la motul dariei.era si pacat aly sa nu ne mai arati poze cu el,acum la 1 anisoririnuca-tu ai fost tare bella,cu verdele acela,iar daria a avut o rochita atat de eleganta
-am pus si eu pozici de duminica,ziua de 1 anisor a prietenei noastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-cami-imi daie sa schimb coperta albumului tau?ca data trecuta am facut-o fara sa te intreb,acum m-a paucat politetea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

BUna ziua mamicilor! Sunt in mare graba, aseara doar v-am citit si cand sa va raspund s-a trezit Rares plangand si pana l-am adormit pe el m-a luat si pe mine oboseala.

Noiiiiiiiiiiiii am facut otita, fir-ar sa fie, doar la o urechiusa, acum 2 nopti imediat dupa ce am dat mesajul pe forum s-a trezit in niste urlete, offfff , iubirea mea mica, asa ca , ieri a fost marait, mi-a facut febra, am fost la dna dr, ne-a dat tratament, ne-a zis sa nu iesim daca e vant si cam asta. Acum Rares e mai bine, ii dau tratamentul, nu mai face febra, dar a inceput sa tuseasca. IMi e mila de el, dar acum e mai bine, e vesel, ceea ce nu face decat sa ma bucure.

La multi ani pentru ieri pentru ANDRADA, NATALIA SI ALEXANDRU! SA CRESTETI MARI SANATOSI SI VOIOSI! MAMI SA VA TRAIASCA MINUNILE!

LA MULTI ANI LUCA! SA CRESTI MARE , SANATOS, VOIOS SI NOROCOS! MAMI SA VA TRAIASCA BAIETELUL, SA VA ADUCA NUMAI BUCURII SI SA DEA DOMNUL SA NASTI LA TERMEN O FETITA SANATOASA!VA IMBRATISAM CU MARE DRAG!

Miki imi place atitudinea ta cu Vladut si de cata rabdare dai dovada.O alta nu stiu cat ar fi rezistat, dar tu esti tare puternica! MA BUCUR ca nepotica ta este mult mai bine, offff Dumnezeu e capabil de minuni imense si cu ea sigur a savarsit. Legat de capacitatea motrica, sunt sigura ca isi va reveni, e bine ca nu e ceva neurologic!

Viss bravo mami, super comportamentul tau si felicitari ca te ajuta soacra. Alta solutie nici ca ai fi avut. Sunt si bunici buni la ceva.

Irinuca mami, m-am trezit cu gandul la tine si m-am uitat in calendar. SI la mine aparea ieri cu cruce rosie si am spalat, dar s-a mai uitat sora mea in alt calendar si ieri nu aparea cu cruce rosie. Azi la mine nu e cruce rosie, asa ca am bagat iar masina. Legat de tati, sunt sigura ca va iubeste, ca doar are 2 printese acasa, dar fii vigilenta.

Maduta m-a intristat tare ce am citit legat de Cristi si bunici. Foarte bine ca a vorbit sotul si foarte bine ca vei vorbi si tu, sa nu lasi asa, ca Doamne fereste de ceva mai rau.

Rhynna m-a amuzat constatarea ta, da seamana la ochi probabil, ca au ochii mari si sunt mai dolofanei amandoi.

Ally nu facem mari pregatiri, drob, ciorba de vacuta, eu urasc mielul, niste ied, nu stiu cum vom pregati, cozonac face mama si cam atat. Legat de Eddy, iti spun eu cum e Rares. El nu te bate, dar cand vrea sa te mangaie pe fata, te mai atinge cu niste palme, cand il alaptez si stam intinsi in pat, imi mai trage cateva pe burtica, cred ca ii place cum se aude si cam atat.Rares in schimb iubeste copiii enorm ca si Eddy cred, cum ii vede rade cu toata fiinta lui si vrea sa ii pupe, dar la el pupatul inseamna muscat, asa ca l-a muscat pe un baietel de obraz de l-a invinetit. CUlmea eram toti acolo si parintii baietelului, dar daca el nu a reactionat in niciun fel nici nu ne-am dat seama. Sa mor nu alta cand am vazut ce semne i-a lasat pe fata.

Nu mai pot sta, sper sa mai pot intra , ca se maraie printul langa mine.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

buna tuturor
nu apuc deloc sa mai intru ,am mai citit printre raduri
am fost plecati la tara ,am venit ieri azi am facut oale si sa mai fac foi pentru prajituri
Dragos e bine,putin marait il adorm greu la amiaza...

La multi ani sarabatoritilor
am fugit ca sa trezit si plange..

Mergi la inceput