La multi ani Teea, David! Fluturasi de 2011 (144)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

BUNA FETELE! e liniste pe aici toata lumea la curatenie si pregetiri! eu vorbesc ca nu intru decat putin, sa vad ce mai faceti!Eu sunt foarte uimita zi de zi cum creste puiul meu si cum stie ea atat de multe si ma intelege mai nou face bravoo si da pupic.

Citesc despre batai si ma uimesc cum oameni mari asteapta sa ii inteleaga niste copii, dar nu sunt capabili sa aiba rabdare cu niste fiinte mici care sunt atat de nevinovate!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SALUTARI SI DE LA NOI

offfffffffffff trec zilele asa de repede cand am treaba
si cand e mama cu mine
nu am ajuns la medic cu ele
poate maine
sa il sun sa vedem ce zice si el
tot mai tusesc
da le scot si afara in fiecare zi
poate daca as sta in casa le-ar trece mai repede
of
asta e

ally stai linistita ca am avut eu ceva timp
si m-am descurcat singurica

mada nu as vrea sa fiu in locul tau
pupici celor doi frumosi

viss da eu nu am inteles
de ce faci kineto cu sergiu?
scuze daca ai mai spus
ca si mie imi merge super prost petra
si daca sunt gratuite as face si eu
pt ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
In seara asta am fost la nasii copiilor, a fost tare placut, linistit. Copiii mari s-au jucat cuminti de nici nu i-am simtit, iar cei mici au misunat printre noi

A avut sotul discutia cu soacra si acum spune ca de fapt nu i-ar fi dat o palma, ci l-ar fi strans cu degetele de obraz mai tare ..indiferent cum a fost tot a provocat durere. Cu prima ocazie cand il vad pe socru am sa redeschid subiectl, si m-am decis ca fiu calma (sper sa pot) sa-i explic ca nu accept si ca nu tb sa dea in copil, ca tb sa aiba rabdare sa-i explice ce e bine si ce nu e bine. Si ca tb sa-si stapaneasca nervii!!! Oricum Cristi nu-l mai are suflet, stiu sigur asta, il simt, si nu-i va mai cauta compania.
Vreau sa tratez subiectul catd e pasnic pot si sa previn sa se mai intample asta pe viitor.



Va pup! Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

In agitatia de azi, am uitat sa urez:

La multi ani, Andrada Bianca de millie!
La multi ani, Alexandru de anda15!
La multi ani, Natalia de Ama22!

Sa cresteti mari, voiosi, voinici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si tot la cap urari, pentru maine

La multi ani, Luca!!! sa cresti mare, sa-ti asculti parintii si sa-ti iubesti surioara Alina, sa-ti traiasca baiatul, si sa fiti mereu fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Fetelor va prezint tortuletul nostru de la 1 an :))

http://ama2675.blogspot.com/2012/04/reteta-de-tort-pentru-prima-aniversare.html

A fost foarte rapid si usor de facut, iar Nati l-a savurat :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Ne e inca trecut de ora 12, deci mai am timp sa le spun La multi ani! sarbatoritilor de astazi: Naty, Bianca si Alex. Sa cresteti mari si sanatosi
Pe Naty am felicitat-o si pe FB :)

Viss, sapt viitoare ne vedem. Daca e nevoie, pot sta cu Sonia si cu Dari cat timp sunteti la kineto. De fapt, la prima intalnire avem nevoie si de un cavaler care sa ne bucure cu prezenta, deci fara kineto :)

Miki, acum sunt happy si mi-au disparut gandurile urate. Am sotul langa mine, ce-i drept doarme, dar e langa mine :)
Este ceva la Vladut care mie imi inspira ca vrea mai mult de la viata. Cred ca el va deveni savant sau cosmonaut sau ... nu stiu, cineva important. Asa il vad eu din ceea ce povestesti. Poti sa-mi trimiti de acum un autograf de la el? Ca mai tarziu nu stiu daca voi putea trece de bodyguarzi :)

Roxy Pe unde mai merge Anastasia plimbareata?Aveti program de iarba verde weekendul asta?

Fetelor, la mine e ziua si piticul pe creier. Azi: mersul Dariei.
Sunt hotarata sa mergem la ortoped, mai ales dupa experienta lui Viss. Soacra-mea imi zice sa ma duc la unul Jianu, pe care l-a vazut la tv
Spuneti-mi pt ce era eco de shold, pe care noi nu am facut-o. Se facea pana la 3luni.
Avand in vedere ca Daria s-a ridicat in picioare la 6 luni, nu vi se pare ciudat ca nu merge singura nici acum? Merge tinuta de o manuta, cam 100 m. Eu eram convinsa ca va incepe sa mearga de la 9 luni :(

Multa sanatate tuturor!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am uitat ceva: Cami, mai putem spala sapt asta?
Eu am spalat azi o masina. Soacra mi-a spus ca a auzit ca a fost cruce rosie. In calendarul meu nu era. Dar eu nu am calendarul de aici din zona (Episcopia Targovistei parca) si am mai vazut ca sunt diferente.
Eu nu inteleg, cum in Tgv e cruce rosie, dar in Bucuresti nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cu scuzele de rigoare Natalia!
si pt azi Luca
Sa fii sanatos si norocos si un bun fratior pt surioara ta!
Strumph, ce faci, ai ramas intepenita in drum spre Londra?
Yasmy, cu tine ce e?
Irinuk eu am spalat si miercuri, spal si joi ca n-am incontro...tb ca a mai plouat si nu s-au uscat si n-am haine la fata etc, maine ar tb sa ma vopsesc si la par.Si nici in calendarul meu nu e rosu zilele astea..si nici pe net nu era...
viss, ma bucur ca s-au gasit solutii!
mada, miki, alexina, roxy, alina, simo, pup fetele, ma duc la somnic... azi am fost pe drumuri, dar ama gasit caciulitaza pt bb in sfrasit... am mai rezolvat diverse cumparaturi pt drum , etc.., ne-am ferit de ploaie..fata mea a mncat ca un bb mare manaca sora-sa cartofi prajiti si ea a zis "paiti"
imi mai tb ciorapi bej deschis cu vf nedublat.. vreo idee unde gasesc... ca aici nu gasesc culoarea si nr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata

viss, ma bucur ca merge bine kineto..si noi tot in policlinica am facut in final, dar la cea care tine de grigore ca era mai aproape de noi..cat despre ajutorul soacrei, te admir ca l-ai acceptat, f bine ai facut si sa faci si pe viitor..de dependenta de copil insa trebuie sa ne vindecam noi zic eu, e o problema a noastra, ca sa nu zic boala asa eram si eu la vlad..dar am luptat cu mine si am reusit sa ma schimb zic eu destul de mult..acum chiar pot sa afirm ca nu ma mai doare cand cineva sta cu ei, ba chiar ma bucur, in conditiile in care cand am nascut prima oara chiar si o privire de la altcineva ma deranja, as fi vrut sa fie totul al meu si numai al meu stii se spune ca in general copii se dezvolta cat mai integrii si mai armoniosi cu cat sunt iubiti si interactioneaza cu cat mai multi oameni, cuc at mai multa iubire le este impartasita, din mai multe directii..sufocarea asta a mamelor nu e buna deloc..iar gelozia noastra fata de bunici, bone, doamna de la gradi e si ea normala, exista insa la fel tine de noi s-o depasim..
irinuka, ma bucur ca ti-ai depasit temerile.. vlad, e doar nazdravan..

mai nou are o chestie la care nu-i gasim rezolvare..azi dimineata m-a prins bona si mi s-a plans si ea ca nu reuseste sa-l stapaneasca iar eu aseara am patit-o de vreo 3-4 ori: trece in fuga mare pe langa andra si cu o mana ii face vant sa cada..ea cade inevitabil direct pe burta, saracuta a cam invatt cum sa cada, isi pune repede manutele insa a luat cateva barbii de parchet..mi-e ca o sa ramana fara dintisori in curand..aseara l-am rugat, implorat, certat sa nu mai faca asa..am incercat prin distragerea atentiei, prin pedeapsa..in final am cedat si m-am suparat pe el..dupa ce s-a jelit la el in camera ca "nimeni nu ma iubeste"..i-am promis ca nu-i mai raspund nici eu la nici o rugaminte a lui ca sa vada cum e cand cineva te roaga ceva si tu nu faci..asa ca prima ocazie s-a ivit cand mi-a cerut mancare, unt cu gem..si nu i-am dat..nu va spun cat s-a jelit pana a venit tacsu si m-a parat ca l-am lasat nemancat..intr-un final a vrut s ama impace cu pupicuri bineinteles dar m-am tinut tare..nu stiu cum sa mai procedez..sunt sigura ca azi o ia de la capat..

Mergi la inceput