Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May tare e scumpa Bea. Cam asa face si Maia, ea nu se ridica in 4 labute, dar se ridica ori in maini, ori ridica funduletul si il balanseaza putin, nici in picioare nu se ridica, dar pe pat parca ar avea ardei iute la fund, se invarte pe toate partile.

Bunny, sper ca e ok Noa. A plans tare? unde s-a lovit?

Noi azi am incercat sa ne diversificam. Faceam melci cu mere si i-am dat o bucata de mar. Draga de ea care baga totul in gura, s-a uitat la mar si il tinea de parca era cel mai de pret cadou. Intr-un final l-a lasat jos.
Deci nu suntem gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Dunny... sper ca nu s-au lovit tare
mersul de-a busilea 8-10 luni, ridicat in picioare 10-12 , restul e prcoce , asta din carnetul bebelusului

Lena.. daca l-a supt eu zic ca e pregatita

Oana .. multumesc , o sa ii cumpar emolium, trebuie sa ii iau si ceva crema hidrtanta pt fata , pt ca ii] fff uscata fata, ?voi ce folositi? ma gandeam la stelatopia..

JADEEEE???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci fetelor

Oaw Seidana, pai inseamna ca a mea chiar e precoce.
Eu nici n-am cautat de cand ar trebui sa faca aia sau ailalta.

Mai nou, adica de vreo 2 zile, a invatat sa arunce jucariile pe jos. Ma pune la genoflexiuni :D

Dbunny, ce dura esti :D or fi mai si copii care stau in 4 labe de la 5 luni. de ce nu?
Sunt copii si copii. Cum noi suntem diferiti, de ce n-ar fi si ei.
E ok Noa?

Voi de ce nu faceti video-uri? Sau le faceti si nu le aratati?

Lena, cu ce vrei sa incepi? si cand? :D



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. eu am cautat cand tot intreba soacra de umbla? ca cica fiu-s-o umbla si vorbea la 6 luni
da e precoce Bea la mobilitate, noi am terminat cu aruncatu si cu privitu dupa ele, acu le intoarce cu am,bele maini spre studiu

Edit: 10-12 merge
8-9 se ridica singur in picioare si sta sprijinit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagigi si strugurei !!!

Dupa doua ore de jucat cu mingea prin parc, strambat la copila din carut ca nu ii placea,alaptat pe bancuta printre mosuleti,babute,mamici si copii , am venit acasa cu chef de treaba. Asa ca am pus copiii la somn,fata a facut nitel nani,Paul deloc,doar a trezit-o si pe Teodora,ca nu se putea jcua singur ,iar eu am aspirat iar toata casa,am mopuit , acum ma desfasor sa cos ceva. De cand ma chinui sa imbrac fata in rochitele facute de mine si sa ii fac si pozeee,in curand ii raman mici!

Deci nessul si cafeau au avut efect.Cele virtuale,ca reala ,nu am baut azi,mi-a fost lene sa fac.

Bunny, eu am vazut cu ochii mei copil de 5 luni mergand in patru labe, la 6.5 se ridica in patut in picioruse,si la 7 luni maxim 7.5 mergea de o manuta. Deci unele mai spun si adevarul. Ai mei mai puturosi ,asa,ca mama lor, fac toate catre limita maxima admisa de timp ... Presimt ca si fata merge dupa un an,ca nu da semne de nimic.Mai nou nici nu mai vrea sa se rostogoleasca din pat de cand a aterizat in nas.

Bunny ,e bine fata? A facut cucui? bubuta.S nu certi baiatul,nu a facut-o intentionat.

Seidana te-ai uitat la linkul pe care ti l-am pus? Poate te inspiri si pui si tu tridenti la mei taiul tau . Parca tot tu mi-ai dat linkul, dar la bucle mei tai... nu sunt sigura. ce tare soacra ta cu vorbitul ,poate spunea acolo "ma ma ta ta da da " dar cu siguranta fara tinta .. In fine,soacra tot soacra uneori...



May,foarte tare Bea!! Eu nu prea am facut video-uri cu fata,la Paul eram inebunita,toata ziua eram cu telefonul dupa el!

Michelle , cred ca iti creste inima cand ii vezi cum se cauta unul pe altul,asa-i?

Nanna ati iesit afara?

Camady,tu vii vara asta la mare,nu? Poate ne intalnim iar toate trei,sau poate mai multe...

Mikka dar tu o imbraci gros pe Maria? Sau a transpirat ,ori de ce sa ii fi iesit bubitele de la caldura? sa treaca repede si sa nu mai aveti probleme cu pielea. Oare o fo nevoie sa incepi iar cu zile una,4 zile alta? Adica na ,daca fac pauza cateva zile eu nu o mai iau de la capat...

Stefy drum bun catre Ro !

Sanzi,baga repede 10 mesaje sa apari in timp real,altfel mesajele iti sunt moderate si apar cand le vede un moderator,iar noi nu prea citim de doua ori ,si riscam sa iti sarim mesajele.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello

Lali - sa va fie de bine iesirea de azi! Noi nu am mai iesit, am facut iar un pui de cistita nenorocita si am ales sa mai stau in casa o zi. Sper maine sa fiu ok si sa putem iesi.

Si Indra mergea de-a busilea pe la 6 luni jumate si am poza cu ea la 7 luni jumate am gasit-o ridicata in picioare in patut. Pe Inez nici nu ma gandesc sa o vad asa de repede in picioruse si ma bucur, ca doar nu facem copii la indigo

In seara asta ne uitam toate la Masterchef? hehheheh

Oare Zubi ce mai face?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu am mers la 7 luni..acum..nu stiti voi ...dar am evoluat : zbor, fac 100 de metri in 3 secunde, si merg cu spatele ca si cu fata...

vax..nu fac nik diferit fata de unul care a mers la 1 an

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu am mers la 7 luni..acum..nu stiti voi ...dar am evoluat : zbor, fac 100 de metri in 3 secunde, si merg cu spatele ca si cu fata...






mi-ai luminat ziua

Noa e bine, noroc ca am un stick pe baza de arnica pt lovituri, ca s-a lasat cu obraz si frunte vanata...acu s-a atenuat mult

dani saracul a inceput sa planga si el, s-a speriat, nu stia ce sa faca, s-o i-a pe noa de la jos(gresie) sa fuga de frica sa nu-l pedepsesc, sa-i cante ca sa-i treaca plansul...si eu nu stiam pe cin sa linistesc prima data..

may nu fac film ca fata nu se intoarce, nu umbla-n 4 labe...nici macar nu face clatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Eu am mers la 7 luni..acum..nu stiti voi ...dar am evoluat : zbor, fac 100 de metri in 3 secunde, si merg cu spatele ca si cu fata...

vax..nu fac nik diferit fata de unul care a mers la 1 an

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

ba a mea canta ... la orga ... O sa pun si film,sa vedeti! Dr intai sa o filmez... Seidana,spuneai ca nu mai ai masina de cusut? Ce ai facut cu ea? Ca eu pe a mea o invat curand sa zboare de la 3 ....

Mergi la inceput