Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

lali eu am mai pus de un ness. imi fac ordine in dosare la munca! si chef n-am deloc!
noroc ca e vreme mai frumoasa, a iesit un pic de soare!
may , speram sa treaca repejor tusea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza si de la noi!

May - m.am delectat cu filmuletul cu Bea! F tare! Vorba lui Sei - eu deocamdata nici nu visez sa mearga de.a busilea...dar nici vb sa imi fac griji!

Eu nu mai masor cat mananca pt a nu imi mai face ganduri si nervi.

Azi sper sa iesim pe afara, este insorit.

Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, vezi ca Oilatum are la baza uleiuri minerale. cauta mai bine Emolium. stiu ca are la baza untul de shea.
azi eca a sarit din patutul ei in al meu. noroc ca am prins o ca si a dat drumul cu capul in jos.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

http://www.emolium.ro/emolium.php
eu am inceput sa ii fac baie generala la 4 zile si vad ca pielea e ok. nu uscata. nu rosie si e ffff fina. la fund ne spalam zilnic of cors

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor mai pe la pranz.
Bea e adorabila.Ce bulanele frumoase are.Si Eva mea face cam la fel cu mersul de-a busilea, dar trebuie sa tinem cont ca ea doarme de la 2 sapt. pe burta deci e invatata sa stea in pozitia asta .
Sei legume mananca intre 70 si 100 dar tine cont ca e si banana aici,cam jumate, jumate .
Azi dimineata i-am facut mar copt si para.Nici n-a vrut sa puna gura pe ele pana nu i-am pus si un sfert de banana.
Noi inca facem baie generala zilnic.Insa, Eva ne-a ferit D-zeu ........are o piele impecabila.N-am avut niciodata probleme cu ea, nici macar oparita la fundulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Nu ami retin cine intreba despre alaptarea in cazul implantului mamar cu silicon. Aici pe scurt informatii: RECLAMA ILEGALA -/video/silicoanele-si-alaptarea

Nu mai am articolul ala cu paracetamol vs. ibuprofen. Ce retin eu exact e ca paracetamolul e mai bland pentru sistemul digestiv dar la multi copii scade febra mai greu. Ibuprofenul este si un antioxidant pentru creier dar e mai dur cu sistemul digestiv si scade mai repede febra.
Personal optez pentru ibuprofen pentru proprietatile lui antioxidante de care povesteam. Istoricul meu familial ma determina sa fac aceasta alegere ( prefer sa nu detaliez, dupa cum stiti, fiecare are in viata lui o "cruce"de dus).
Eu spuneam insa ca pe aprobarea de punere pe piata a vaccinului ( nu mai retin exact care dintre ele: infarix sau pentaxim; era recomandarea de a nu se folosi paracetamolul in caz de duree sau febra pentru ca ar reduce efectul vaccinului. Nu am avut interes personal sa imi marchez articolul. Mie mi-a fost clar si pentru copiii mei am retinut. Medicul nostru a avut o fata profund uimita cand i-am impartasit descoperirea. Spre dezamagirea mea tot despre paracetamol mi-a vorbit si la Tudor... deci l-a durut in 14 ... el isi face norma de vaccinuri ( si e medic cu enorm de multi copii inscrisi din tot orasul).
V-am povestit si voua la inceputuri despre asta....

Fug la munci!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci merci

am fost la doctor. e virala. sa ii dau in continuare sirop de tuse si eventual sa folosesc inhalatorul.
nu se aude nimic la plamani. sunt usurata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Dani s-a sprijinit de carut, a alunecat, a impins carutul pana in mobila, iar fata nelegata a fost catapultata pe jos

ionela voi nu mai faceti nici un vaccin¿

am fost la radiografie la solduri, joi mergem la pediatru dupa rezultate, in rest e cam iritata si musca ce apuca

may super filmul, dar tre sa recunosc ca am si googalit repede sa vad la cate luni umbla-n 4 labe copiii, ca Noa nu da semne de nici o sucire macar. si bineinteles ca sunt imbecile care spun ca a lor copii au mers in 4 labe de la 5 luni Bea o ia la sanatoasa peste o luna, ai sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ionela, mi a zis si mie doctorita de paracetamol dupa vaccin dar e vb despre cel pt pneumococ. la infarix si pentaxim cica nu se aplica. eu la a mea nu i am pus nimic dupa niciun vaccin.

au bunny, e ok noa?

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana25 spune:

May,Bea ta e super dragalasa si sprintena! :)

Noroc ca mai citesc ca mai sunt puturosi, ca altfel ma panicam :D
Dbunny, sigur intr-o dimineata ii vom gasi pe burta zambind la noi :)))

Vorbeati de masurat mancarea.... eu folosesc recipientele de stocare de la Avent care practic au si gradatie. Sunt super practice de dat papa la bebelusi si usor de masurat cantitatea pe care o mananca.

Mergi la inceput