Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

si sa ne dam mari, ia uitati-va cum ne ridicam noi in picioare dupa ce ne rostogolim e faza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

la ce masurati voi mancarica? ca vad ca vorbiti in grame. eu ii dau pana nu mai deschide gurita. n-am cantarit. apoi ii ofer laptic cat vrea.



eu am un cantar electronic(eftin si bun) de la lidl. ii blenduiesc papa intr-o cana mai mare de portelan in care si mananca;cantaresc cana cu tot cu papa. Dupa ce-a papat cantaresc ce-a ramas (iar asa, cu tot cu cana)si gata: am rezultatul gramelor papate! la fructe nu cantaresc, insa la legume aproape zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

may, cat de dulcica este Bea!!!Este pur si simplu adorabila, ce bine sta in patru labute si ce fain se ridica, draga de ea! A mea nu vrea sa stea nici acum pe burta deloc, cum o pun urla ca muscata de sarpe, o fi bolnava? va imaginati ca de intors nici nu poate fi vorba...

noi nu mai mancam nimic deocamdata si sunt suparata , nu am mai avut chef de nimic, de aceea nici nu am mai scris...
De vreo 2-3 zile Mariei i s-a umplut burtica de bubite, multe, ciorchine, parca e urzicata, vorba lui Lali...ultma data ii dadusem vreo 3 zile dovleac placintar copt, asta i-a placut cel mai mult, atat simplu cat si combinat cu morcov sau pastarnac.incepuse sa manance chiar bine, i-am dat si vreo 3 lingurite de apa la sfarsit, i-a placut apa, tot intindea gura dupa lingurita si sorbea...
In fine, am crezut ca a facut alergie la dovleac. Azi am fost la doctor, mi-a spus ca in mod sigur i-au aparut de la caldura si mi-a recomandat sa o dau cu alcool mentolat. Oricum eu nu ii mai dau sa manance pana nu ii trec bubitele, apoi o iau de la capat cu 4 zile morcov, 4 pastarnac, 4 dovleac. A, i-am dat sa linga din marul meu, a raschetat cu dintii cateva faramite si le-a inghitit, tare i-a placut marul...

eczema a trecut de tot, nici nu se mai cunoaste locul in care aparuse ar ce folos ca acum s-a umplut de bubele astea.Se trezeste in continuare din ora in ora noaptea...
La multi ani (cu muulta intarzere, sa imi fie rusine) fetelor care si-au sarbatorit ziua, numai fericire, sanatate, noroc, bucurii va doresc din suflet.
Andreea, nu am cuvinte sa iti spun cat de rau imi pare ca ai trecut prin asa nenorocire
V-am citit si va citesc, va pup pe toate

Sei, voua cu ce crema v-au trecut bubitele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

May e adorabila Bea !
Mai are un pic si fuge prin casa !!!!



It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

cafea, ness, capuccino, lapte, ceai? servim, calde!
may e o scumpa bea!
lena tu intrebai ieri despre crizele copiilor la locul de joaca. eu am avut o singura experinta de acest gen cu Teodora pe la 3 ani si jumatate. a fost monstruos. noi de obicei ii dadeam timp sa se acomodeze cu ideea ca plecam de la locul de joaca. eram intr-un parc nou amenajat si i-am spus, in timp ce era la o bicicleta din aceea rotativa, gata cand termini aici plecam. daca imi amintesc corect, se apropia si ora de culcare, se simtea oboseala de dinainte. numai ca nu se mai termina cu bicicleta si a oprit-o tatal ei dupa care a luat-o de acolo. ce a urmat nu ati vrea sa auziti/vedeti/traiti/simtiti vreodata! nici macar nu accepta sa o linistesc. mi-a adormit in brate, in masina, cred singura data cand nu a mers in scaunul de masina.
cert e ca ziua urmatoare ne-am intors in acelasi parc pentru a ne oferi sansa de a pleca onorabil de la locul faptei. de ce? pentru ca eu am observat, in timp ca repetitivitatea este un factor esential pt copii. daca se intampla ceva o data/ de doua ori apoi au tendinta de a face constant acel lucru fie ca e vorba de a urla cand o vad pe matusa X, fie ca e vorba de a merge la nani sau altceva.
oricum eu mi-am invatat lectia de a NU mai pleca in graba de la locul de joaca. da-i timp sa se obisnuiasca cu ideea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Buna dimineata fetelor!

Demult nu am mai reusit sa scriu sau sa mai vad strugurasii, insa azi de dimineata am reusit si eu sa recuperez ce ati scris.
Noi suntem in continuare slabuti 7,5kg insa avem deja 72 cm,in ultimele 2 luni a luat 500g, adica in prima luna =0 si abia acum de o saptamana am vazut ceva modificari la cantar.
Nu stam in fundulet singuri, ne place doar sa ne rostogolim de cateva ori pana ajungem unde vrem, de mancat mancam cand mai bine cand ne strambam. Incepand de luni suntem doar pe LP eu neamaivand deloc LM.

Astazi plecam si noi in Romania, asa ca, desi scriam foarte rar, deacuma clar 3 saptamani nu mai am acces la forum.

Va pup cu drag


Mami fericita de bebe Max 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

WOW MAY.. bravo Bea!!!!!!!!! ce frumos merge de-a busilea si cum se ridica, gata are mami fetita mare... eu inca nici macar nu visez la moment, pt ca nu sta pe burta, se intoarce in 5 secunde
Si eu procedez ca BuNNY cu cantritul

MIKKA... nici noi nu stam p burta, sunt copii carora nu le place, si nici nu merg de-a busilea, se ridica direct.. nu iti fa griji ca nu e b olnava..
Noua bubele ne trec (uneori ii mai apar , dar f putine) cu Vitella Icctamo, si ieri o pritena mi-a mai zis d ceva ulei de pus in apa de baie.. Oilatum, lor asa le-a trecut, am ziss ca ii voi lua si eu ..
Cu mancarea nu te stresa ca o sa mancati voi, si mai ales nu te supara asa tare, astea sunt lucruri marunte (ieri vb cu cinva care si-a adus copilul din constanta la Cluj sa-l opreze, copil pana in 2 ani, si mi-am dat seama ca trebuie sa multumim Domnului ca avem copii sanatosi )..
Incearca sa t relaxezi ca poate ai acumulat si multa oboseala

a mea e maraita rau azi......

Am obs ca eu am luat BABYLOV NATURE.. sunt maiscumpi , exista si altti BABYLOVE???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!

Imi e somn!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Buna dimineata!

Imi e somn!

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)




E mai bine ?

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Merci fetelor, creste inima in mine. Cra cra cra :D

Merci si de raspunsurile cu cantaritul.

Mikka, imi pare rau de bubite.
Stai linistita ca nu e bolnava. A mea nu sta bine in fundulet de exemplu. Fiecare copil are ritmul lui.

Beatrice tuseste de sambata. Nu rau, dar tuseste, mai ales dimineata. Am sunat acum la doctor sa merg cu ea, ca ieri a fost inchis, aici fiind Pastele, si cica o sa ma sune un doctor sa vada daca e de venit cu ea sau nu…
Are 6 luni si tuseste! Idioti mai suntan stia pe aici.
Cred ca o sa-I mint la telefon ca are si febra. Ca sa o vada…


Mergi la inceput