Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - botezam. O fetita pe nume Anastasia . Am cam cumparat ce imi trebuie, mai am de luat prosopele, crasma, ulei. Cam atat, sper sa nu fi uitat ceva

Bunny - cred ca e f buna pt clatite branzica! Ce idee mi-ai dat si mie! Cu niste zahar vanilat, eventual niste stafide...yamiiii. Am pus lapte gras, 3,5, bio. Voi incerca sa incheg si cu suc de porto. Ma gandesc ca e mai gustoasa!

Sanziana - bine ai venit! Sa iti traiasca baietelul! Cum il cheama? ( daca ai spus...scuze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana25 spune:

Numele bibicului meu e Radu.

Fetelor, pe la cate luni s-au intors bebeii vostri singuri pe burta?
Al meu la 5 luni jumatate, se pare ca tot nu are de gand....mai degraba se ridicxa cu capul inainte si cand ii dau manutele hop in fund...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

cum se face branza cu portocala? adik cat lapte cata porto?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

cum se face branza cu portocala? adik cat lapte cata porto?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Eu nu am facut asa pana acum. Vreau sa incerc. Auzisem de metoda asta la Ooka, am cerut detalii, dar cred ca nu a observat, ca nu a raspuns . Voi incerca la fel ca si cu lamaia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

da' va chat-uiti, nu gluma ...nici nu zici ca aveti copii mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Nanna, pui in lapte suc de portocale cam 50ml la 200ml lapte si iese o chestie mai zemoasa decat daca ai face cu lamaie, scuze ca nu am raspuns. Eu ii dadem cu dovlecel aburit. Daca faci o portie mai mare pentru adulti as pune jumate jumate, lamaie si portocala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Ooka - multam de raspuns. voi incerca asa. Cred ca e mai aromata decat cu lamaie. Zoica ce mai papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Tanno - suntem superwomen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanziana25

Numele bibicului meu e Radu.

Fetelor, pe la cate luni s-au intors bebeii vostri singuri pe burta?
Al meu la 5 luni jumatate, se pare ca tot nu are de gand....mai degraba se ridicxa cu capul inainte si cand ii dau manutele hop in fund...




A mea are 6 luni si 1O zile si vad ca nu are de gand sa se intoarca pe nici o parte, nici frate-su nu s-a intors..pe la 9 luni s-a ridicat direct in picioare

fetele cu branza, sa-mi dati si mie pasii exacti si cantitatile milimetrice ca-s tare tuta la cap. branza. stiu ca am incercat la dani si cu lamaie sa-i fac si cu calciu lactic mi se pare, si nu mi-a iesit.

am vazut ieri kefir ecologic in carrefur, mi-am adus aminte cand cumparam eu dala...nu cred ca Noa v-a pune gurita pe asa ceva, are un gust foarte pronuntat, mai degraba cumpar iaurt Nestle pt bebei facut cu formula vreo luna-doua...apoi trecem la iaurtele normale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

salut. si eu vreau sa fac branzica si nu stiu cum :D am pastile de calciu lactic.

mikkaaaa, ce mai papati? cum sunteti?
noi am papat dovleac copt. ii mai facem maine pt 2 zile, apoi incerc iar morcov, dar il bag in combinatie cu pastarnac.

la ce masurati voi mancarica? ca vad ca vorbiti in grame. eu ii dau pana nu mai deschide gurita. n-am cantarit. apoi ii ofer laptic cat vrea.


Mergi la inceput