Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

S_a fixat data operatiei lui R. In 30 aprilie. Aseara am facut calculele cu ce bani avem si tot suntem cu ceva pe minus, dar o rezolvam noi si pe asta.Speram.

Am o depunere in cont cu mesajul "pentru un zambet si o minune", de la o persoana pe care nu o cunosc. Daca este cumva de pe forum, vreau sa ii multumesc in primul rand pentru aceste cuvinte si apoi, pentru ajutorul oferit. Razvan este pupacios tare , asa ca te rog,primeste de la el multi si de la mine .



_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

hayat pe de-o parte e normal sa fii un sac de pulbere acum, nu ti-ar strica poate o analiza de sange sa vezi cum stai cu calciul, fierul...eu simteam asa cand eram gravida, se ´strangea´ lumea pe mine, ma treceau toate transpiratiile, tremuram toata...la mine a fost diabetul gestational de vina

Noa isi numara degetelele, apoi iar le suge, iar le numara, bag sama´ ca nu-i iese inventaru

Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)



Bunny mie mi-ar trebui mai multe decat niste analize de sange. Eu am si un adenom la ficat pe care trebuia sa il tin sub control, pentru care nu am mai fost la un ecograf de cand eram in luna a-5-a de sarcina. Apoi, inca nu am fost la controlul ginecologic care se face dupa 6 luni de la nastere, desi ma confrunt cu niste menstruatii foarte abundente(Aproape hemoragice) si care ma consuma enorm de fiecare data...Asa ca ...eu ar trebui sa imi fac mai multe investigatii deodata, dar cand????? Ca mereu apare cate ceva..Noi de atatea luni, strangem banii pentru operatia lui R, care ne toaca ....apoi, a venit nedoritul eveniment cu mama..si uite asa, de mine am cam uitat. Nu m-as mira de nimic ce mi-or gasi la un eventual control.

Ce dulce e Noa, din ce povesteti tu. Lasa ca o sa treaca si tusea. Si Razvan vomita siropul de tuse...si tusea tot a trecut si fara el.

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Hayat
E posibil starea ta sa il agite pe Razvanel. Incearca sa iti gasesti linistea pentru el. multe imbratisari de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui camady

Buna fetelor.
Nu cred ca se va aplica retroactiv legea.Ce bine ar fi sa se aplice.Acum regret decizia de a sta 1 an..........mai am atat de putin .

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003




pai ar fi discriminare
ar trebui sa putem realege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui camady

Buna fetelor.
Nu cred ca se va aplica retroactiv legea.Ce bine ar fi sa se aplice.Acum regret decizia de a sta 1 an..........mai am atat de putin .

mami de Eva Maria 24.08.2011 si Razvan Gabriel 07.07.2003




pai ar fi discriminare
ar trebui sa putem realege

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



acum 4 sau 5 ani cand s a bagat 85% a fost aplicata retroactiv

oare eu sunt printre singurele care au ales pt 2 ani ?

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Hayat, te imbratisam cu toata dragostea si iti dorim macar un stropde liniste in toata gitatia asta..

jade, si eu tot 2 ani stau. cred ca si lena la fel. si ionela daca nu ma insel.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Si Lena si Lena 2 ani.
Cu sau fara banii astia, sunt foarte fericita ca am luat aceasta decizie, desi la inceput eram 90% pt 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Hayat imi pare rau ca treci prin asa o perioada dificila.
e bine ca te-ai descarcat aici si mai fa-o cand simti nevoia.
nu stiu cu ce te pot ajuta.
iti tin pumnii cu operatia lui Razvan. imi pare rau ca nu mai pot sa te ajut material mai mult decat am facut-o. sper sa aduni banii necesari.

merci de raspunsuri cu diversificarea.
Hayat, am inceput deja de de luna.
Racheel, merci de exemplificat.

eu am inceput cu piureu, dar nu l-am facut mai apos ci mai moale decat un piure normal si i-am dat la fel de la inceput. adica nu am numarat lingurite, n-am cantarit, i-am dat pana cand mi-a dat de inteles clar ca nu mai vrea.
dupa juma de ora ii oferim laptic si bea cat vrea ea.
eu nu stiu cand sa scot o masa de lapte si cand si cum sa ii bag masa de fructe :D

ea are asa:
8:00 = LP - intre 150 -180 ml
11:30 = piureut cat vrea ea
12:00 = LM sau LP 80 - 100 ml
16:00 = LP 210 ml
20:00 = LP 180 - 210 ml
00:00 = LP 120 - 150 ml
04:00 = LP 120 - 150 ml


voi cum aveti? :D
poate tragem niste concluzii daca punem mai multe programul de masa :D

si apropo de somn de ceva timp doarme ziua de vreo 3 ori cate o ora
inainte dormea de 4 ori cate juma de ora de n-aveai timp sa faci nimic.
seara o culc la 20:00 - 20:30 si se trezeste de tot la 7:00 - 7:30




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

lali, nu mai conteaza. sincer nici nu mai tin minte care comentarii mi s-au parut deranjante si cui apartineau. cum am zis, probabil mi s-a parut.

hayat, merci de aprecieri pt Beatrice :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Hayat mamica greu incercata Multa putere iti doresc sa treci cu bine peste toate.

It's a boy !!!

Mergi la inceput