Strugurasi de Sept-Oct 2011 *52*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, bucura-te de somnici, noi dormim cate 10-15 minute cam de 2-3 ori pe zi :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

may, pai poti sa-i dai fructele la 11,30 si legumele la 4.

Eu dupa piureuri ii dau laptic cat vrea ea.Dar nu vrea mult.Cred eu ca mai mult de sete vrea


Si eu tot 2 ani stau acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hayat .. off nu stiu ce sa zic, te inteleg si nu... insa sunt alaturi de tine , as vrea sa pot fi mai mult...

Ela e racita: nasul curge, stranuta, febra (38.2 mai devreme -acu 38) nu ii dau nimik inca, e xtrem de mari nu pot face nimik.. am ars si un blat numai sa a o las sA doarma, insa nu a dprmit decat 10 min azi.. poate sunt si dintii ca saliveaza non stop.. noaptea plange...

eu rgret ca nu am ales 2 ani, insa la servici am promis ca merg si mai rpd de un an, si numai cine are rate intlg ca 500 lei se simt f tare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hayat te pup
imi pare rau ca treci prin astfel de stari , intra mai des pe la noi si descarca te , poate asa te simti un pic mai bine
noi toate suntem alaturi de tine

seidana pup Elenuta bolnavioara
de cand vreau sa te intreb...cum ai de gand sa prepari budincile pt ea ?
ce faci papa bun pt voi ?

may programul nostru este asa
ora 9 - lapte
ora 11 - fructe
ora 14 - legume
ora 16 - lapte (la aceasta masa mananca f putin , uneori chiar sare peste ea)
ora 19 - lapte
ora 22.30 - lapte
ora 4.30 - lapte
(cu abateri +/- 30 min)

inainte semana mult programul nostru cu al vostru (avea si el o masa de lapte pe la ora 12 )
initial si noi aveam legumele la ora 11
cand i am introdus fructele , i le am dat pe acestea la ora 11 si legumele le am mutat la pranz
cam intr o sapt a renuntat la masa de lapte de la ora 12

ca meniuri ii dau asa : (fructele in fiecare zi altceva , legumele doua zile acelasi fel)
banana simpla sau cu suc de portocala
mar cu para
mar cu piersica
mar cu caisa
para cu biscuite
morcov cu albituri
morcov cu dovlecel
morcov cu cartof
piure de cartof cu lapte
cartof cu spanac
in legume ii bag carne pui sau galbenus

pe toate le fac la abur (mai putin banana)
de cantarit nu am cantarit niciodata
le pun in paharele avent care sunt gradate in ml
de mancat mananca dupa chef




_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

ea are asa:
8:00 = LP - intre 150 -180 ml
11:30 = piureut cat vrea ea
12:00 = LM sau LP 80 - 100 ml
16:00 = LP 210 ml
20:00 = LP 180 - 210 ml
00:00 = LP 120 - 150 ml
04:00 = LP 120 - 150 ml


voi cum aveti? :D
poate tragem niste concluzii daca punem mai multe programul de masa :D

si apropo de somn de ceva timp doarme ziua de vreo 3 ori cate o ora



8:30 = LP - intre 120 -150 ml
11:30 = LP - intre 120 -150 ml
14:30 = legume - 100 gr maxim 13O
17:30 = fructe - 12O gr aprox
20:30 = crema de cereale cu 4-5 lg cereale si 120 ml lp
22:00 - 60 -90 ml lp

Cand baga masa asta de 9O ml la 1O noaptea, nu mai mananca in timpul noptii. daca doarme la 1o, atunci noaptea la 3 mai baga 12Oml

de dormit si noi avem tot 3 sieste: una dimineata de la 1o la 11, alta de la 2.3o la 4, si una scurta de juma de ora seara pe la 7.

se culca de obicei(cu exceptia ultimelor zilei cand e foarte agiatta si baleste la greu) la 9.3O si se trezeste dimineata la 8.OO, cu cateva icniri scurte cautand suzeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara

Am fost toata ziua intr-o mare tevatura, abia asteptam sa culc copiii si sa citesc repejor ce ati mai facut.

Si asa am dat de mesajul tau, Hayat. M-am bucurat cand am vazut ca ai intrat in sfarsit, dar m-am intristat repede cand am citit ce ai scris. M-ai facut sa incerc sa rememorez fiecare moment din ziua si clipa cand ne-am vazut in parc, nervoasa pe mine ca nu mi-am dat seama ca era ceva in neregula cu tine. Apoi mi-am facut mustrari de constiinta ca "te-am tinut" acolo la terasa, ca eram vesela si radeam...si in timpul asta tu incercai din raspunteri sa nu dai nimic de banuit - si ai reusit! Offff imi pare asa de rau! Sunt suparata si pe tine ca nu ai spus! Trebuia sa fi spus, sa ne fi povestit, sa vorbim si sa ne sfatuim acolo, fata in fata! Ma gandesc acum ca daca ai fi facut asta poate urmatoarele atacuri nu ar mai fi fost pt ca scoteai "raul". . Asa ciuda imi e pe tine ca nu ai spus!Si pe mine ca nu mi-am dat seama! Si ca nu te-am sunat!
E normal ( oarecum, cred) sa treci prin astfel de momente, ai fost in ultimele luni incercata cum poate alte persoane nu sunt intr-o viata! Draga de tine! Trebuie neaparat sa incerci sa ai grija de tine, sa nu te mai lasi mereu pe ultimul loc - asta nu este o solutie! Nu pe termen lung!
As mai spune multe, dar...poate nu e locul! Te sun maine! Ai grija de tine!

Altceva nu mai pot sa scriu acum. Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Buna seara,

Hayat- ai grija de tine,(o imbratisare)...incearca totusi sa ajungi ,plimbandu-te, la un laborator pentru ati face niste analize.Din cate stiu eu ,carenta de vitamine,mai ales cele care fac parte din complexul B,conduc la aparitia anxietatii.Ai un motiv in plus avand deja fixata data interventiei,trebuie sa fii puternica si linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Seidana-imi pare rau ca Elena e racita,sper sa va treaca repede!Intr-adevar ne-am plimbarit un pic,abia cand am ajuns acasa am vazut ca balerinii mei din negri au devenit gri... magici penttru Elena

Pinkisor - multa sanatate si pentru printul tau!

Nanna mika-cu siguranta te vei descurca onorabil la nanasit...fiind deja mamica de 2 fetite !

Oana iasi-unt fara sare e foarte bun cel de la President(light),dar daca s-a obisnuit deja cu uleiul mai bine ala pe care l-ai gasit tu

Mikka-a trecut supararea?Dar bubitele Mariei?

Michella -asa e cu repetivitatea,am observat si eu la Sarah.

Azi mi-a cazut si mie piscota mica din patul meu.Dormea ,ma asteptam sa mai doarma macar o ora dupa ce i-am dat sa pape ...in schimb eu palavrageam la telefon si ea s-a trezit si impingandu-se in picioruse a ajuns la mrginea patului si am cules-o de pe jos.A urlat de numa,saracuta...dar s-a linistit f repede,ceea ce ma face sa cred ca s-a speriat mai tare.S-a si lovit ,nu f tare caci a cazut pe perna care trebuia sa o opreasca,dar eu am uiat ca nu mai am un bebe mic pe care unde-l pui ,de acolo il iei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Fiindca noi maine plecam la Resita va urez alaturi de cei dragi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata ,

Creola , incep sa imi deau seama ca nu prea sunt copii care sa nu fi facut cunostita cu podeaua si plonjeurile din pat.

Am gasit un unt nesarat in carrefour cu 85% grasime. nu e president e ceva danez. 8.5 ron a costat - 200 gr

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput