Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui mady_19

da aerlilian..am vazut si acolo hainutele..sunt tare frumoase si acolo


Pai bine ma, si mie de ce nu imi ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

Tare mult mi-am dorit eu sa nasc fie in 21.02, fie in 22.02. De cate ori vad ca ne scri si iti vad semantura ma gandesc ce frumoasa data de nastere are piticutul tau.
La multe lunite pt puiut Alexandru de Matza!!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mihaela, in curand o sa iubesti data in care e nascuta iris. O sa faci tot felul de legaturi cu ea, mai ales ca atunci iti vei sarbatori puiul

Ileana, macar prin cartier sa ne vedem daca nu in parc :)
Mady, tu cand iesi prin ior? Aveti un program? Te sun daca ma vad cu ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Fetele la noi e jale maaaare!!!!!
Maine pleaca mami Azi are 7 saptamani de cand e la mine. Si daca tot m-am uitat la ceas am vazut ca acum 6 saptamani, la ora asta, se chinuiau sa-mi monteze epidurala pt ceza...
Gata, is in butoi pana-n gat
Nu e vorba ca nu ma descurc sau ca mi-e frica de ceva, insa m-am apropiat fff mult de mami perioada asta si am avut puterea sa ne spunem cinstit si sincer tot ce ne deranjeaza in comportamentul celeilalte. Am ajuns sa ne cunoastem asa cum n-am facut-o in 27 ani. Noi suntem super vulcanice amandoua si ne certam din al doilea minut de cand ne intalneam. Ei bine, acum, de voie, de nevoie a cedat ea, am tacut eu, si-a inghitit opiniile ea, n-am mai facut observatii eu si uite asa am ajuns sa ne innodam lacrimile in barba acum.
In plus m-a ajutat psihic in ceea ce o priveste pe soacra-mea fiindca ai mei nu mi-au permis niciodata sa ma plang de ea sau sa o vb de rau, chiar si dupa ce ne-a facut anul trecut. Ei bine, acum a vazut si mami ca nu sunt paranoica. Efectiv ma ia cu stari de lesin cand o vad.. Mami ma mai linistea, m-a invatat sa o ignor, ma lasa sa-mi fac planuri cu ce ii voi spune si cum ii voi face, etc..
Acum voi fi singuuuurrrraaaa!
N-am efectiv pe nimeni aici. Prietena mea care a trecut peste problema la col si se chinuie sa ramana insarcinata, se va intoarce in tara cel mai tarziu anul urmator...
Off sper sa trec cu bine peste ziua de maine
Noapte buna fetelor

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Mihaela, in curand o sa iubesti data in care e nascuta iris. O sa faci tot felul de legaturi cu ea, mai ales ca atunci iti vei sarbatori puiul

Ileana, macar prin cartier sa ne vedem daca nu in parc :)
Mady, tu cand iesi prin ior? Aveti un program? Te sun daca ma vad cu ileana

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Iris d.n. 25= Theo d.n. 12+ Miha d.n. 13...mai frumos nici ca se putea

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete...eu de maine plec la tara, ca e Pastele catolic..peste o zi!acolo n-am acces la net, asa ca, daca sunt catolici/ce printre noi, zic de pe acum:Christos a inviat!


Eu sunt fosta ortodoxa, dar tin ambele Pasti!

Veste buna...sper/cred, Alexa refuza cu desavarsire sa mai pape LP, doreste doar san..e numai cu nasul in sanul meu...si tocaie ora si masa!

Rebecca a facut o alergie urata, e plina de bube..si ii curge si nasul...nu prea e in apele ei, a facut si o usoara febra!sper sa isirevina.in seara asta am adormit-o greu, cu plansete, fornaieli..etc..si acum o pazim..caci plange prin somn.

Miha..te imbratisez.


fete...scuze...ca n-am mai terminat ce aveam de zis, nominal!

Matza...te pup!

Cat despre mine...cand am timp, ma descriu

Miha...n-am uitat de "copii pesti"

gata....v-am pupat!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Paste fericit, Lady!
Sanatate multa Rebeccai! Si felicitari pt tzatzaleala :D

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Natalia de Adriana si Alexandru de Matzuca!!!

Si eu ma pregatesc de Paste si de aia nu prea am timp sa scriu.
Am vazut pozute minunate de Beatrix si Lexi
Alina felicitari pentru biberon.
Mihaela m#259; bucur ca te-ai apropiat de mama ta. Nu va fi usor fara ea, dar stiu sigur ca va fi bine si frumos doar in mica voastra familie. Stiu zona in care stai :-).

Noi am facut ieri vaccin. Nu a facut febra, dar l-a durut intepatura de la unul din ele.
Avem 6350 g si 60 de cm.

Merg sa ma apuc de cozonac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
La multe luni pisic Alexandru Tudor!

Wow Anda, da a pus ceva pe el, Toma.
Mihaela, sa vezi ce bine o sa iti fie doar cu familia ta. Iar pe mama ta o sa o ai mereu alaturi pt un sfat si o vorba buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaela, ne ai pe noi aici si viata o sa fie mai frumoasa!!!
Alice, vezi ca au hainute frumoase de bebei in Titan la et.1. Uite ca ti-am zis!
Faith, in Afi s-ar putea sa gasesti la Roccoco, magazinul de gravide. Am vazut acolo si sutiene pt alaptare, etc.
Lady, petrecere frumoasa! Ati botezat cumva fata sau saptamana viitoare?

Mergi la inceput