Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

neata mamici sau zanici!


Mama ce ma oftic cand vad asa ceva"Ma duc sa ma apuc de cozonac" pai si cu Toma ce faci? ca as facea si eu un tort ,as fce o sarlota,niste rulouriumplute,nijte eclere,amandine,foi dar Rafael nu sta singur sau cu altcineva prea mult.

Azi il sarbatorim pe sot ,vine iar mama sa ma ajute imi vin nasii,fini,vitori fini (cunun in septembrie) si cativa prieteni si cea de-a 2-a pereche de nasi ai copilului k pt. noi tot asa au ramas.


Asa si acum sa raporteze cele 3 luni ale lui Rafael ca daca tot am fost la doc am facut si evaluarea.
Rafael: 7100 g,64cm,sanatos tun
Eu:68 de kg de la 86,fundul pe jeanta,sasele mele is pleostite da sa semene a clatite,ici colo vergeturi,semne de acnee pe fata,galbena ,palida nedormita etc. nu mai zic ca se termina capitolul,aaaaaa sa nu uit grasime pe abdomem la greu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Altesa Toma acum papa. Daca adoarme, il pun in pat si am cam o ora libera. Daca nu, sta cu tati la povesti sau il port cu mine in Boba. Petrecere frumoasa sa aveti! Si scoate-ti din cap prostioarele cu grasimi si alte celea.
Alice da da. 2 kg de la o luna la doua si 300 de g in urmatoarele 5 zile. Radu cat are acum? Presimt ca pe Rafael il intrecem cat de curand
Olga Leon cat are acum? La David cum a evoluat greutatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neatza!

Anda, lasa ca vine rapid din urma Filipone al meu si va intrece .
Ce mi-as dori sa fiu in bucataria ta acum
Spor la cozonaci!!

La multi ani Tudor de Matza!!

Lady, Paste fericit!

Miha,
Pt mine 25 februarie este o zi speciala: data nasterii mamei mele. Cat despre numerologie, pe mine mereu m-a "urmarit" cifra 3 (eu sunt nascuta pe 12 (1+2=3), Doru pe 21, Sara pe 9 (3x3), Filip pe 14 (4-1=3), iar eu si Doru ne-am cunoscut pe 3 septembrie 2001.. In fine, povestea poate continua, dar ma opresc aici

Mihacor sanatate!

Filip n-a mancat bib de aseara, de la ora 19. A papat titi dupa baitza, pe la 21.30, apoi in somn, la 3 si la 6. Iar acum, la 9 ii pregatisem un bib de LP dar l-a refuzat si a adormit. Astept sa se trezeasca si incerc din nou.

L-am cantarit aseara, sa vad daca in 2 zile de LP se vede ceva si pe cantar. Si DA, se vede! 150 g in 2 zile!! Oricum suntem tot "in pom", ca nu se face primavara doar cu o floare, dar sper sa continuam tot asa.. Acum are 5300 g. Peste 1 saptamana face 3 luni si pana acum, luna asta, a luat 500 g.

Sa aveti un we frumos!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ica vreau si eu filmuletul ala ptr hernie ca eu am sarit se pare peste el...avem si noi o mica hernie

aerelian merci de pontul cu magazinul titan

asa adriana...am pimit acum

mihaela te inteleg dar o sa fie bine...eu zic sa incerci sa privesti partea buna a lucrurilor: faptul ca v-ati "cunoscut" acum

lady Paste Fericit si distractie placuta!

carina......nu te iert fara o felie si noua

altesa sa iti traiasca sotul, sa fie sanatos!

LMA Tudor de mami matza!

alina tu vezi ce se lauda fetele astea? ...ia sa ii punem noi pe cei doi Filip impreuna si uite asa le-am depasit

i-am luat aseara un fluture-paturica de joaca si e innebunit...vorbeste cu ele se uita, le zambeste, se frichine asa spre ele...e durere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Neatza!

Pt mine 25 februarie este o zi speciala: data nasterii mamei mele. Cat despre numerologie, pe mine mereu m-a "urmarit" cifra 3 (eu sunt nascuta pe 12 (1+2=3), Doru pe 21, Sara pe 9 (3x3), Filip pe 14 (4-1=3), iar eu si Doru ne-am cunoscut pe 3 septembrie 2001.. In fine, povestea poate continua, dar ma opresc aici


Filip n-a mancat bib de aseara, de la ora 19. A papat titi dupa baitza, pe la 21.30, apoi in somn, la 3 si la 6. Iar acum, la 9 ii pregatisem un bib de LP dar l-a refuzat si a adormit. Astept sa se trezeasca si incerc din nou.

L-am cantarit aseara, sa vad daca in 2 zile de LP se vede ceva si pe cantar. Si DA, se vede! 150 g in 2 zile!! Oricum suntem tot "in pom", ca nu se face primavara doar cu o floare, dar sper sa continuam tot asa.. Acum are 5300 g. Peste 1 saptamana face 3 luni si pana acum, luna asta, a luat 500 g.

Sa aveti un we frumos!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


Da interesant cum va urmareste cifra 3, pana si data la care v-ati cunoscut 03.09.2001 ( ziua 3, luna 9=3x3, anul 2001 - 2+1=3) (am continuat eu calculul, ca tare straniu este si de al 6-lea simt....).

M-am bucurat cand ai povestit ca a papat LM, ma gandesc la voi si va tin pumnii ca lui bebe Filip sa i se deschida apetitul. Esti o luptatoare, Alina !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Si eu ma distrez de conincidente numerologice. Datele de nastere ale copiilor mei sunt formate din 0,1 si 2. 22.10.2002 si 02.02.2012. Mai mult amandoi suntem IT-isti - sistemul binar.....
Alina abia astept sa ne ajungeti
Bulinut O felie: http://www.andaoana.com/2011/04/14/amintiri-din-copilarie-cozonac-cu-ciocolata/
Lady Paste fericit!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite bebe Alexandru de Matzaila noastra
- Paste Fericit Alina!
- Alice, io ies prin IOR mereu..de vreo 2-3 ori pe zi...ma duc pe la vreo 13:00, in functie de a doua masa a Ilincai...13-14...apoi ne intoarcem acasa, papam iarasi..si apoi iesim iar..pe la 16-17... si stau pana pe la 19-20...atunci se intoarce sotu de la serv si ne intal in parc sa mergem impreuna acasa..dar acu daca vine si caldura, vara cred ca o sa iesim si mai dimineatza dupa prima masa....cateodata ma mai car si cu laptele praf dupa mine si ii dau in parc....ma suni cand mai iesi
- despre mine ce sa va povestesc...am 26 de ani, am deja primul copil...si sunt f fericitaaa...am terminat ASE-UL, dar nu a fost un domeniu foarte placut mie, am incercat sa ma angajez dar cand nu mi-a convenit mie, cand erau banii prea putini, cand nu aveam experienta si tot asa...si m-am apucat de scoala de machiaj, unde am invatat foarte multe, am inceput sa descopar anumite lucruri despre mine, m-am schimbat putin si zic eu in bine...mi-am dat seama ce inseamna sa faci ceva din placere si cata rabdare si pasiune si timp poti investi...am un serviciu frumos, placut....in ceea ce priveste sarcina....noi suntem casatoriti de 4 ani..si nu ne-am gandit de la bun inceput sa facem copii, ne-am dorit, dar nu asa de mult...eu simteam ca nu eram pregatita...dar na..niciodata nu poti fi pregatita pt ceva...apoi,s-au schimbat lucrurile si am inceput sa ne dorim un copil...am inceput sa lucram dupa postul Craciunului din 2010..nu a fost sa fie....apoi a trecut ianuarie, februarie, martie, aprilie...am tinut postul Pastelui, cat am putut si in saptamana luminata, s-a intamplat minunea...deci nu ne-am chinuit prea mult...eram la o prezentare de moda, knd s-a intamplat sa ma apuce asha un rau mai deosebit...fetele imi ziceau ca arat naspa, desi eram aranjata, coafataceva ma trada...si ma gandeam..oare oi fi insarcinata??...asta era sambata...apoi luni dimineatza in drum spre serv mi-a dat Dumnezeu un gand..ia sa fac testul de sarcina..nici nu i-amspus sotului...si dupamasa, knd am ajuns acasa, mi-am facut testuuuu..initial, am vazut ca aparea si a doua liniuta, dar ce mi-am zis eu...aa.nu cred..mi se pare mie...( am mai facut teste de sarcina inainte si toate fiind negative acu mi se parea o minune )si vreau sa zic ca am aruncat testu la gunoi...dar dupa 10 minute...ceva nu ma lasa in pace..ma gandeam,oare trebuia sa las mai mult testu..si deshid usa de la gunoi...noroc ca nu se murdarise testu, ca-l asezasem in amabalaj..si m-am uitat iar...uupss...se vedea a doua lniuta mai accentuat...si atnci m-au luat toate emotiile...am sunat-o pe nasa mea imediat..si mi-a zis ca asa tre sa se vada si ca sa mai fac inca unu...am mai facut a doua zi dimineatza..si iesise si ala...ce sa mai...siiii ca sa fiu sigura suta la suta, m-am dus la o prietena la sanador si mi-am facut testu ala Hcg...parca...si acolo a iesit rezultatul cel mai sigurfericire pe capu nostru ce sa mai....sper ca nu v-am plictisit, vroiam sa va impartasesc si voua ce am trait...ma uit la ea acum...cum sta pe paturica pe patu nostru si gangureste, mai sughita..se uita in stanga in dreapta, am lasat-o pe verticala si dupa 15 minute o vad pe orizontala..ce sa mai...vedem cu ochii nostri cum creste si cum se dezvolta minunea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la noi e fun ca Ilinca s-a nascut in ianuarie, vlad e in februarie si eu in martie, deci 3 luni la rand sarbatorim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Bulinutz - ce paturica? ce fluture? detalii pls!
Fata mea a inceput sa pape si mese de 150 .. cam 2 mese pe zi le duce atat .. restul cam la 120. e bine si asa, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mady, pe unde va invartiti in parc?
Ileana, mersi :)))
Alina, alina, recupereaza si filipii vostri, sunt sigura

Anda, radu a avut la 2 luni 6400 si la 3 7200gr. Nu a mai luat decat 800 grame. Nu ca mi-ar parea rau. Mi s-a parut suficient. Ca daca lua iar peste kil ma termina cu spatele

Mergi la inceput