Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Irisucu a stat treaz de la ora 3 dupa-amiaza pana la ora 0,05 cu f mici pauze de atipit. Si de cand a adormit s-a trezit deja de vreo cateva ori . O fi ceva in aer de se agita astia mici ai nostri azi mai mult ca de obicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Dana te-am aprobat in semn de "like"... Sa fiti sanatosi ca sa va puteti bucura de bebelina, sa o cresteti mare si inteleapta. Doamne ce greu trebuie sa iti fi fost!!!
Deci Faith, in 2-3 ani daca te menti la actualul loc de munca, Beatrice va fi c.m.fericit copil. Imagineaza-ti cum va fi ea de tzantzosa (mandra in traducere pt non-ardeleni :D . Pe aceasta cale rog traducerea cuvantului "cumetrie". Ce e aia? Eu cunosc doar expresia "cumatra vulpe" si va rog nu radeti) in parc, la gradi, prin cartier stiind ca mamicutza ei lucreaza la Minimax: "Prietene da tu jucaria incoa, daca vrei sa mai ai Minimax cand ajungi acasa" :D
Bebe poate zbura cu avionul din ziua 1. Ideea e ca mama nu l-ar putea insoti mai devreme de 6 saptamani de la nastere(risc de tromboza). Eu am in plan o vacanta in Ro prin iunie-iulie, dar astept niste prietene sa decida perioada lor de vizita in Cipru si dupa imi iau bilet.
Vai Bia la noi norocul e ca doarme ziua binisor, in special daca e afara, dar oricum are reprize de cel putin 2 ore somn-1 ora gangureli, si tot asa. Noaptea e circ total. La fiwcare 1 ora vrea san. Frate, eu nu mai inteleg nimic. Sapt trecuta dormea si pana la 4 cu mami. De la 23 la 04. A fost un vis; s-a dus alea placeri! :p
Am uitat sa va spun ca bubitza pe pasa era de la servetelele umede. Gata cu servetelele pt noi. Acum ne balacim la chiuveta de fiecare data. Si avem un inceput de afta pt care am primit un gel. Pediatra a zis ca poate si de aia se frichinea si nervoza la san. Nu stiu ca eu, sincer, am avut un soc la aceasta descoperire. Nu am observat! Am venit acasa cu depresia mamei denaturate. Miercuri facem eco de sold fiindca mami a fost in corset de gips pt 2 luni, insa la mine a fost doar preventiv. Chiar imi zicea mami ca in anul in care m-am nascut era la moda displaxia de sold.
Hai sa vedem daca apuc si eu "niste" somn...

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Altesa da, la Paul au macarons, dar ai mei sunt mai buni ca nu ii fac industrial. Stai linistita ca nici Toma nu adoarme singur. Se vede treaba ca falcosii trebuie convinsi sa doarma - Rafi, Radu, Toma.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/


Nu numa falcosii!

Altesa stai linistita mama, ca eu is cu al treilea si habar n-am cum sa-l fac sa adoarma singur. Daca n-o aveam pe Daria, care-mi adormea fara probleme, sigur credeam ca eu sunt de vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Eu sunt obosita rau. La Mishu ori i-o revenit colicii, ori resimte si el stresul meu legat de vizita socrelei. Doarme foarte rau atat noaptea, cat si ziua. Revin in capitolul nou cu felicitarile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza!

O si un fresh pt mamici!

Rafael, Eduard, Filip, sa cresteti mari sanatosi si voiosi!

Dana, mamica puternica, sa-ti traiasca minunea mica!

Legat de batista bebelusului, nici eu nu folosesc, din aceleasi motive spuse de Mady si Carina. A mea pediatra a spus aceleasi lucruri cand am intrebat pt Eric si in plus ca distruge perii din nari. De aceea nici nu se mai gaseste de vanzare pe pietele de aici! De fapt aici nici nu se umbla/curata nasul daca nu sunt muci evidenti! Eu operatiunea curatat nasul zilnic fara sa aiba muci cum faceti voi n-am facut-o niciodata nici la Eric si nici la Sven. Lui Sven ii curatau nasul zilnic cand ii schimbau tubuletele, apoi cand a scapat de ele gata, nu i-a mai umblat nimeni la nas!

Eu sunt superfericita! Sper sa nu-l deochi dar Sven de 2 nopti doarme de la 22-23 la 6, parca nu-mi vine sa cred ca doar nu i-am facut nimic! Uitasem cat de bine e! Is superfresh in dimineatza asta!
Apoi, imediat ajunge si frate-miu din Spania cu familionul , mai inainte se apropiau de Luxemburg. El are o minune de baiat Darius de 4 ani, v-am mai zis eu nascut cu 690g, sanatos tun si o fetita, Carla de 9 luni sanatoasa si grasa.

O saptamana minunata va doresc, bulgarasi cuminiti, mancaciosi si spor la pregatirile de paste!














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

[quote]citat din mesajul lui CristinaGoji

Eu sunt obosita rau. La Mishu ori i-o revenit colicii, ori resimte si el stresul meu legat de vizita socrelei. Doarme foarte rau atat noaptea, cat si ziua. Revin in capitolul nou cu felicitarile.

Uf, imi pare rau! Sper sa treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Pfoai am de recuperat.
Alice suntem bine, papam crestem probleme sau schimbari majore nu avem.
Noaptea ne trezim sa papam de 3-4 ori , dar adormim rapid la loc

ieri l-am tuns....eu cu Ady, minte ne mai trebe, am chinuit saracul copil si l-am ciuntit.Nu ne placea ca luase popa din patru parti la botez si arata ciudat... poate il finisez azi.

Anda, mi-am facut si eu paturica Patchwork lui Gruia. cand a vazut-o dadea cu pumnii in ea si radea, ce i-a mai placut

va pup si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Beatrix multumim de cafea!

Prin zona si eu, dar ce chef de scris aveti greu va ma prinde lumea.
Ieri am lasat-o pe cea mare care adormise in masina la Dedeman in parcare si cea mica maimutica la maman in brate.
Ce scumpe sunt corpurile de iluminat wow

Alice macar daca va mutati des nu aveti timp sa adunati prea multe lucruri nefolositoare. Eu cred ca fac parte din grupul "colectionarilor"- era o emisiune pe ZoneReality si adun de nu se mai poate. Nu te stresa inca daca nu a nimerit un deget in gura pe care sa il foloseasca des.

Vreau sa inchiriez apartamentul si vorbisem cu o cunostinta dar i se pare prea mult 250 de euro pentru un apartament cu 2 cam langa Mall dotat cu absolut orice vrei, pana si la masina de spalat vase cred ca renunt ca ma gandeam sa o iau. Acum sunt intr-o dilema sa dau anunt sa bag niste necunoscuti? imi garanteaza cineva ca ea nu imi distruge lucrurile chiar ea? ca doar nu sta singura ci mai aduce pe cineva sa stea.
Mai bine as lasa cu 200 de euro la fini care stau intr-o garsoniera mica cu 170 si intr-o zona raufamata.
Da ma simt aiurea cu toata situatia asta. Preferam sa las asa apartamentul acum ma gandesc ce pot lua din el ca si asa bani de mobilat toata casa nu vor fi.

Lady unde umbli, la plimbare?

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Anca noi dam in chirie ap. 2 camere in centru, la 5 mnute de mers pe jos pana chiar in buricul targului cu 220 e. E drept ca e semi-mobilat. Nu stiu cum e la Iasi, dar la noi au scazut chiriile, inainte in blocul nostru chiriile erau intre 350-400 e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

buna dimineata , scriu repede ca azi plecam , bagaj inca nefacut da
Izish83 pernuta gasesti la magazinele dm din Real -scuze daca au mai raspuns si alte fete dar atat am apucat sa citesc gata fug sa fac bagajul sa vad daca mi -am pastrat dexteritatea
pup




















luat

Mergi la inceput