Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carina

Ghiulten eu va astept la Cluj felicitari pentru adormitul singurica. 600 g pe luna mi se pare ok mai ales ca in celelalte 2 luni a luat ff bine.
Altesa http://en.m.wikipedia.org/wiki/Macaron Sunt cele mai renumite prajiturele frantuzesti.
Ica, Faith eu am zis doar ce a spus neonatologul. Ca e asa sau nu, nu stiu ca nu folosim.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/


Cred ca am mancat de la magazinul Paul ... Oare alea sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Am 26, 5 ani Cu al meu sunt de 8 ani, eu terminam liceul, el era la master.
Am ales sa fac ASE-ul facultatea de marketing 50% din cauza ca facuse si el, si m-am gandit ca daca am nelamuriri ma va ajuta.Cand eram studenta in anul 2 , am inceput sa imi caut un job. Pana in anul 3 de facultate am schimbat vreo 2-3 joburi ...am zis ca fiind studenta o sa imi iau un job, dar sa fie unul care sa ma multumeasca si sa imi aduca experienta. In 2006, m-am angajat 3 zile pe sapt la o firma de contabilitate (la insistentele lui Sebi, ca eu detestam contabilitatea desi facusem inca de prin liceu) unde aveam ca si client canalul de desene animate Minimax. Dupa o perioada, am devenit angajata la Minimax, tot pe conta si am avut un alt advisor in special pe partea de fiscalitate. Au urmat tot felul de perioade, inclusiv stat la birou pana la 10 seara si de-astea. Cu chiu cu vai am terminat cei 4 ani de facultate, cu o lucrare de licenta facuta noptile stiind ca oricum diploma de marketing nu-mi va folosi la nimic, dar ma voi apuca de studii si pe conta. In 2009 m-am inscris la master la conta tot la ASE, intre timp firma a fuzionat cu alt reprezentant de canale TV in Romania. Lucrez de 5 ani in aceeasi firma, dar a trebuit sa trec prin tot felul de etape de restructurari Cand am terminat masterul eram insarcinata in cateva saptamani, si iar am trecut printr-o etapa "de vis" cu examenul de disertatie.

Acum detin dreptul de acces la stagiu de expert contabil, trebuie doar sa imi echivalez examenele date.

Bebele a venit dupa cam 5 luni deincercari, asteptari si neasteptari. Mi-a schimbat total viata, dar in bine De luna viitoare merg la serv, cred ca o sa fie tare greu si cu bebita asa mica. Dar ma voi descurca.

Cam atat despre mine, ca v-am plictisit destul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Nu mai bine iti vedeai de treaba si nu ziceai nimic de molifta? :)) ce se intampla daca intrai fara sa o faci? Eu asa am intrat, sincera sa fiu nici nu mi-am dat seama pana nu ati zis voi zilele trecute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

Am o dilema cu fetita mea: Are zile cand suge des si se agita la san tare tare si plange la el si trage de mine...de cateva ori am cedat si i-am dat lapte praf ca incercam sa ma mulg cu pompa si nu iesea nimic si deduceam ca nu am lapte destul si plange de foame...
Pe de alta parte toate articolele pro alaptare sustin ca trebuie sa ajunga laptele, ca se produce continuu si ca fiecare mama produce suficient pt puiul ei......

Ce sa fac??? ca parca face tot mai des asa...se agita la san si trage de mine ... si plange la san, il lasa, il ia iar si plange.......Si dupa reprize din astea dese de supt, vomita cateodata si jet....dar ea e vesela dupa ce vomita ...habar nu am!!!

Pediatra a zis ca dc ia in greutate sa nu-mi fac griji ca vomita ...Dar mie mi se pare ca vomita des..........

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)


mie vomitatul in jet mi-a dat de gandit ,ca si a mea vomita,nu mult dar suficient cat sa-mi fac griji;apoi daca nu vomita mult jet, cand o puneam pe umar dadea afara lapte cam la fiecare masa ,de imi curgea pe spate;identic facea si a mea la san ;am mers la dr si i-am facut eco de sold ,si am rugat medicul sa puna ecograful pe abdomen..si surpriza ..reflux gastro esofagian , care e naspa rau
sfat-uri poate te ajuta :ridica fata la verticala de mai multe ori in timpul suptului,nu o forta sa suga cand plange,pune-o pe o perna inclinata si da-i asa sa suga,manevreaz-o usor dupa ce papaceste ;da-i sa suga la verticala ,o tine cineva in brate si tu ii dai sa suga



Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca







Oare asta o fi si la noi????
Si ti-a dat ceva tratament pt reflux sau ce ti-a zis sa faci???

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Nu mai bine iti vedeai de treaba si nu ziceai nimic de molifta? :)) ce se intampla daca intrai fara sa o faci? Eu asa am intrat, sincera sa fiu nici nu mi-am dat seama pana nu ati zis voi zilele trecute

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Alice, sa fii sigura ca daca nu isi gasea timp sa mi-o faca intram asa "pe burta" ca doar nu ratam botezul pentru molifta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

faith si eu am un ghimpe impotriva preotilor dar nu incurc preotii cu religia...ei sunt niste ...m-am certat cu ei de cateva ori...

altesa si bb a fost usor ciufi azi...acum la-m bagat in casa ca inghetasem eu...el ar sta numai afara, acolo doarme fara nic un fel de fataiala fara nimic...

nu imi gasesc ce imi convine pentru iunie in bulgaria ...acum suntem 3 adulti si 2 cupii si ajung la niste preturi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Altesa da, la Paul au macarons, dar ai mei sunt mai buni ca nu ii fac industrial. Stai linistita ca nici Toma nu adoarme singur. Se vede treaba ca falcosii trebuie convinsi sa doarma - Rafi, Radu, Toma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

faith si eu am un ghimpe impotriva preotilor dar nu incurc preotii cu religia...ei sunt niste ...m-am certat cu ei de cateva ori...

altesa si bb a fost usor ciufi azi...acum la-m bagat in casa ca inghetasem eu...el ar sta numai afara, acolo doarme fara nic un fel de fataiala fara nimic...

nu imi gasesc ce imi convine pentru iunie in bulgaria ...acum suntem 3 adulti si 2 cupii si ajung la niste preturi


bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Bulinuta .... Iti arde de concediu
Si noi tot la bulgari vrem pt ca vrem apartament, iar la noi nu am gasit.. Si oricum la noi sunt niste preturi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ica da abia astept...ptr toamna am rezervat o grecie dar ptr iunie nu gasesc ce imivovine...sa va spun ca ma mananca sa bag si un disney? dar nu cred ca ma descurc cu bb asa mic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Tocmai mi-am achizitionat si eu salteluta cu samburi de cirese. La urmatoarea criza de colici o bagam in functiune sa vedem daca merge.
Bulinutza-pleci cu amandoi copiii in concediu? Nu de alta dar si noi vrem sa plecam cu amandoi, si nu avem nici un ajutor, vom pleca doar noi 4. Vroiam sa plecam in Turcia ca si vara trecuta, dar din cate am inteles, nu te lasa in avion cu copii mai mici de 6 luni, si noi nu o sa indeplinim conditia vara asta. Asa k ne-am decis sa plecam la noi in tara la munte si mai apoi la mare. Cum o sa faci cu mancarea lui bebe?

o seara linistita tuturor.

Mergi la inceput