Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Aly_k Si eu mananc de fata cu Beatrice. Si ea PARE ca se uita cu pofta la ce mananc dar garantez ca nu e asa!!! Nu are cum sa pofteasca la ce mananci tu, la varsta ei ea "pofteste" la laptic, nici macar nu cunoaste alte "gusturi de nancare" la care sa poata pofti.

Sper sa nu te superi, nu stiu cine ti-a spus sa ii dai sa guste ce mananci dar ori nu are copii, ori nu are cunostinte elementare despre asa ceva. Pai cum ar fi sa ii dai unui bebe care nici n-are dinti o bucatica mica de ceafa de porc? Ma opresc aici..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

georgia primele 3 zile de tratament a varsat putin apoi nu a mai varsat deloc,i-am oprit tratamentul dupa o sapt.si nu i-am mai dat 2 zile sa vad ce face si incepuse sa verse dar putin ,asa ca il dau pana termin cu el si daca e ok e super(acum chiar papam la orizontala ),iar daca va varsa din nou asta e ne chinuim asa pana la diversificare.


Ma scuzi ca nu am mai pus poze dar nici acum nu am reusit sa le descarc.


izish Rafael e botezat de asta am intrebat daca stiti ceva de impartasit ,eu l-am impartasit acum 3 sapt,ma mai duc si acum de paste si o sa ma mai duc dar chiar e musai la 2 saptamani?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

altesa noi pe rares il impartaseam saptamanal dupa botez, cu mici exceptii cand nu puteam ajunge iar acum incercam lunar dar nu ne iese tot timpul, bb e nebotezat deocamdata
ma apuc acum sa citesc si restul linkurilor ca am fost plecati

izish eu am zis sa incerc totul ca na...ma oftic sa stiu ca s-a putut ceva si nu am incercat

a supt de la mine cam 15 minute...nu stiu daca a iesit ceva si pe urma a bagat 140 ml...oau ..e adevarat ca de azi dimineata a bagat numai cate 60-80 dar acum , stam pe salteluta acum si ne hilizim




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

bulinutz e foarte bine al meu toata ziua azi a mancat 150 si atat.


nu rusesc sa-l fac sa pape zici ca-i e scarba ieri m-am muls ca nu mai puteam de nervi chiar sa nu le fie foame atata timp.

alik aceeasi prob.si la noi numai cand il apropi de san incepe si urla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

sa va povestesc si eu putin despre mine
Am 24 de ani si sunt in ultimul an la masterla Politehnica,norocul meu ca am continuat scoala ca asa iau idemnizatia.Eu eram impreuna cu sotul meu doar de 7 luni cand am aflat ca sunt insarcinata,anul trecut a 2-a zi de pasti am facut testl si am vazut 2 liniute,ma asteptam ca el sa nu fie asa fericit ca vom avea un copil,dar a fost foarte fericit.Am vrut sa facem nunta in octombrie,dar ne-am razgandit si am facut doar cununia civila,iar cununia religioasa o facem deodata cu botezul in 5 mai.M-am ingrasat 17 kg in timpul sarcini,din care 10 am dat jos,mai am 7.Stam in chirie la casa in Recas,langa Timisoara.Sunt singura la parinti si de aceea mai vreau sa fac un bebe,sa vad cum il conving pe sotul meu sa mai facem unul,ca el mai are 2 farti si nu mai vrea inca un bebe.
Am vazut si eu niste poze de pe picassa,sunt superbe
Fetele din TM ce faceti maine?eu tre sa merg pana la scoala in Timisoara,merg cu bubulina,poate ne intalnim la o plimbare in parc,daca nu ploaua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

anda cand o sa ai timp sa faci praji. pot sa fac si eu o comanda?

eu nu stiu ce mai are copilul asta ca azi m-a disperat a marait ,toata ziulica, abia am reusit sa-l adorm 30 de min pe zi si acum.

cand suge transpira in cap de se face leorca si vad ca a inceput sa traspire si pe spate,piept ai vostrii transpira cand papa?

Mai mult d atat can citesc ca puii vostri adorm singuri eu am impresia ca am esuat nu l-am invatat nimic bun,il car dupa mine peste tot cu scoica ca daca il las singur urla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Alik, in nici un caz sa nu ii dai ce mananci tu. Ei se uita, ca sunt curiosi, dar nu cunosc gusturile ca sa simte pofta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Altesa , copiii mei au fost impartasiti doar la botez. Eu nu sunt bisericoasa asa ca nu ii voi duce prea curand. Dar sfatul meu e sa il duci cand simti tu nu ca ti-a zis nu stiu cine ca asa se face.
Cu culcatul, stai linistita, nici ai mei nu adorm singuri, ca in filme :)) mara adormea leganata pana pe la 6-7 luni cand n-a mai vrut si de atunci adoarme cu mine (sau altcineva) langa ea. Ii povestesc, ii cant, sau doar stau. Si ea ma tine de mana
Radu adoarme cu capul pe umarul meu. Pana cand, nu stiu dar nici nu disper. Sunt ai mei imi place sa ii adorm, sa ii hranesc, sa ii schimb sa ii spal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Fete, problema cu urlatul la san am avut-o si noi sapt trecuta, vreo 2 zile chiar! Eu una cred ca a fost din cauza faptului ca am mancat multa ceapa verde, si s-a schimbat gustul laptelui. Cica tot ce e "puternic aromat" schimba gustul laptelui. Of ce m-am luptat si eu cu ea cele 2 zile, imi pierdusem rabdarea...

Azi am avut o zi f naspa. Acum s-a potolit Beatrice, care a plans de la 3 ziua... Mi s-a rupt sufletul, nu stiu parca niciodata nu am vazut-o sa urle in halul asta..groaznic!!! Si nu am reusit sa o calmez cu nimic!!! Acum sta cuminte in carut, dar nu stiu pt cat timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Apropo de biserica, nici eu nu sunt "bisericoasa" cum zice Alice. Eh, si nu mi-am facut acea molifta de 6 saptamni desi m-a batut mama la cap de nu stiu cate ori...de Paste fac 3 luni de cand am nascut. Eh, si ieri cand mergeam noi asa frumos spre botezul fetitei unor prieteni buni, mi-am dat seama ca nu pot intra in biserica.Asa ca l-am rugat pe al meu sa intre in biserica, si sa il roage pe popa sa imi faca molifta inainte de botez. Eu, imbracata cu o rochie care are o lungime decenta, doar ca eu daca sunt mai grasa acum decat inainte de sarcina, rochia vine ceva mai scurta (dar nu exagerat). Eh, si-l aud eu pe popa "dvs sunteti proaspata mamica? cu molifta?"..eu "da"..si-l vad aruncand o pernita pe jos chiar la intrarea in biserica, zicand in acelasi timp "haideti, puteti sa va puneti jos cu fusta aceea scurta, fara sa se crape?" Eu... zic "Da" si uite asa in timp ce zicea rugaciunea pentru lauze, eu eram un sac de nervi, cum isi permite un popa sa-mi faca observatii legate de imbracaminte, cand eu eram imbracata pentru o petrecere, un botez nu venisem la spovedit. Eu nu am nici o problema cu biserica..dar pe popi chiar nu ii agreez din diverse motive, iar ieri pentru inca o data mi-am intarit convingerile.

Mergi la inceput