Clubul "babelor" FIV-oase 26

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

la creier anaasta? auch ce chestie....

la inceputurile bucatarerilor mele....nu-mi reusea sa fac fasolea defel. mama radea de mine. o colega de la munca radea si ea.
o fierbeam de-mi iesea pe ochi. nimic nimic. acum am momente cand o pun la oala cu presiune.

colega mea imi spune ca o floare ca un crin ca ei ii trimite mama ei fasole. mda multumesc...eu o iau din aprozar/ piata/ supermarket si indiferent de unde am cumparat-o foarte des am avut ghinionul de a nimeri o fasole indaratnica.
mama la fel...facea rost de la bunica-mea dar nu-mi dadea si mie pentru ca nu ceream. nu ceream pentru ca mi-era mult mai usor sa-mi cumpar si nu-mi imaginam ca asta e sursa problemei.
moare bunica-mea. la ceva timp ma suna mama si-mi spune ca de aseara tot fierbe o oala de fasole cumparata si nu se inmoaie neam.
colega mea cumpara si ea odata din intamplare si mi se plange ca nu a reusit nici ea. aha! v-am zis eu...
ma feresc si eu de bicarbonat. v-am zis: o bag la oala cu presiune dar inca nu am reusit sa-mi inving teama fata de oala aia...asa ca am emotii de fiecare data:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Da, nu scrie, numai vezi tara de provenienta. Poate sa nu aiba dioxid de sulf, dar sa provina din SUA sau dintr-o tara care foloseste fertilizare la greu. Nu te cert, draga mea, doar iti spun ce am aflat si eu ca sa stiti si voi.


Sami, esti curajoasa. Eu nu mi-as putea tatua in veci pleoapa! Eu sunt o fricoasa si jumatate, e adevarat asta. N-as putea in veci, de exemplu, sa fac vreo operatie estetica. Sa merg eu de buna voie sa ma supun unor chinuri... auch! Prefer sa fiu stafidita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

E adevarat ca eu folosesc fasole proaspata si o gatesc doar toamna si iarna. Si atunci se fierbe in vreo 30-40 de minute si e buna, buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

sami stiam de simplificarea cu legea adoptiilor de ceva timp. am si sesizat ca femeile au inceput sa-si lase copiii pe calorifere/ in santuri/ la usile oamenilor de atunci.
mama mea m-a sunat de craciun sa-mi spuna ca a auzit la TV ca in iasi a fost lasat pe presul unei usi un copil si m-a intrebat ce faceam daca-l gaseam la mine? raspuns: consideram ca a venit mosul in sfarsit, il luam si ziceam ca e al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

ana si atunci pe care sa le cumpar???

nu doare la tatuat...parol,nu ai auzit ca si eu sunt o fricoasa si jumatate la durere si plang la doctor...dar la tatuat e altceva...si chiar nu doare.


sabina si eu m-am gandit la treaba asta si fara doar si poate as pastra copilasul gasit pe pres.

si oala sub presiune ma ingrozeste si pe mine...mi-e o frica de ea!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ce faceti dragelor?
Am mancat si astept Romanii au talent; va fi live si poate va fi mai interesant asa
Samira ai grija ce iti doresti, ca cine stie de unde sare "finuta". Fasolea e printre mancarurile mele preferate; face tata unaa bunaaaaaaa
Anaasta oi fi ti cum oi fi, dar stafidita ma indoiesc ca esti
Sabina sa stii ca si eu as fi zis la fel si as fi luat copilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu astept cu mare drag si oricum am zis ca in viata mea n-am sa refuz pe cineva care o sa-mi propuna sa botez un copilas.


vad ca toate am pastra copilasul de pe pres.


ooofff...fetelor...aseara intrasem iar in panica.
ma simteam obosita si sfarsita si ma gandeam ce-as fi facut daca as fi avut copil???cum as fi fost in stare sa ma ocup de el cand eu abia ma taraiam pe mine???
si iar am inceput sa-mi spun ca de asta nu-mi da DD bebe...ca stie ca n-as fi in stare de el




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira eu nu cred asta, asa sa nu te mai aud spunand chestii de genul asta, ia intreab-o pe Adina si sa vezi cita energie si rabdare capeti... invatam noi sa fim si mame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

mama mea nu intelege foarte bine ce inseamna FIV. e constienta doar ca are sorti mici de izbanda. ma suna de fiecare data cand la maruta este vreo vedeta care a facut FIV sau se vorbeste de endocrinologie/ ginecologie pe vreun post TV. ea inca spera la tripleti si treburi din astea.

astazi m-a sunat si mi-a spus ca are un ochi inrosit de la un vas de singe. a fost la farmacie sa ceara si ea un medicament ceva si de la farmacie au trimis-o sa faca un fund de ochi. sunt nitel ingrijorata. aveti ceva experiente? am obligat-o sa ia banala aspirina. are pomana saptamana asta pentru bunica mea si s-a consumat in stil propriu de la nimic. stiti cum e cu pachete la biserica, pomana, popa (in alta localitate decat unde sta ea) nu ma prea pricep dar ea intotdeauna vrea sa iasa bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adysor,ma cuprinde si pe mine teama uneori.

girls...plec 2 ore...sa-mi povestiti ce a fost misto la Romanii au talent.





Mergi la inceput