Bucurii de sept-oct 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
In sfarsit a venit soarele si aici, sper sa tina cat mai mult, s-o pot duce pe Maria la piscina, asa cum i-am promis.
Ieri a venit mama la noi si va sta 3 saptamani, timp in care ajutorul ei va fi foarte binevenit, mai ales ca si Maria a inceput vacanta la gradi deci are nevoie de cineva care s-o ajute sa nu se plictiseasca.
Voi cum ati petrecut weekendul?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

buna dimineata!

ce ma bucur ca se incalzeste si la noi vremea desi fetele din romania cred ca sunt satule de canicula.am avut 16 grade sambata si 18 duminica dara macar nu a mai plouat.

am fost cu matei la padure,la vreo 20km de noi si ne-am plimbat vreo 3 ore,iar inainte de plecarea acasa am trecut si pe la locul de joaca.

azi de dimineata am avut prg de spalat geamurile si acum ca am terminat am facut o pauza de cafea.

lexi ce bine ca e mama pe la tine,a mea ajunge abia in septembrie si matei deja numara cate zile,saptamani...nopti mai are de dormit pina vine buni

samabata plecam si noi in concediu,in alpi anul acesta,la Garmisch-Partenkirchen si Oberammergau.sper sa tina vremea cu noi ca e prima oara cand ajungem pe munte impreuna cu matei.

ma intorc la sortat haine,situra ce tocmai s-a terminat.
sa aveti o saptamana frumoasa!

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neatza fetelor

osna, am vazut ca si tu esti pasionata de bucatareala ca si Xandrinne
lucky me ca nu prea ma pricep, ca eram cred obeza

lexi, apropo de bucatareala, am reusit sa slabesc 1,5 km sapt trecuta Am redus mult cantitatile si am folosit din principiile dietei dukan, adica am mancat iaurturi degresate, fff putina paine si doar neagra, oua fierte, nu am mancat deloc cartofi, orez, paste, doar salate, gratar, nu zahar si dulciuri, seara uneori nu mai mancam nimic, sau dimineata si merg zilnic pe jos minim 20 minute. Sincer, la cat efort am depus, ma asteptam la mai mult, dar e bine si asa. O sa continui cel putin pana pe 3 aug cand plec la mare, unde o sa mai scap la o bere dar si dupa. SPER sa am vointa.

am fost cu Vlad la control cu gipsul, i l-a pus la loc pt alte inca 14 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Lilina, off, ce nasol cu ghipsul. Abia astept sa ne spui ca ati scapat de el! Felicitari pentru kg in minus, la cat mai multe! Eu inca huzuresc, cat timp alaptez nu ma apuc de dieta. Si inca nu am ganduri de intarcat.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

lilina nasol cu ghipsul,dar nu inteleg de ce i l-au pus din nou?nu era vindecat inca?

nu am mai bucatarit cam de multicel ca sotuleste la dieta si pe deasupra e plecat de 2 saptamani in delegatie.eu cu matei mancam cate o supa,ciorbita sau spaghetesi desertul preferat pepene...dar parca nu e asa bun ca cel din piata luat de la olteni

pina la jumatatea lui august nu mai dau prin bucatarie decat pt chestii rapide si sotul a decretat:fara desert!



mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

da Osna, nu era vindecat, de la inceput ne-a zis ca va sta 3 sapt. dar totusi la chemat la control la 2 sapt. era inca umflata mana si il durea. Ce nu inteleg eu e de ce mai trebuie inca 14 si nu doar 7 zile. In fine, sper sa isi poata indrepta mana, ca saracutul nu putea cand i-au scos gipsul si il durea. Am intrebat daca se face vreo terapie dupa si mi-au spus ca de obicei nu se face. Vom vedea cand ne ducem ... desi noi in weekendul ala avem rezervare la mare dar fara copil ori mergem inainte cu o zi, ori dupa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

salutare fetele

lilina sanatate multa lui vladut!
noi am venit de la cumparaturi si ne pregatim sa o taiem in parc soare afara.

va pup!

mamica fluturasului Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna

osna, la noi a batut foarte tare vantul azi noapte si azi e tot asa, mare vajaiala si innorat, dar vad ca nu ploua

am mai dat jos 0,5 kg i'm so happy, sa ma biciuiti, sa nu ma lasati sa le pun la loc !!!

puup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Felicitari, lilina, tine-o tot asa! Am vazut la tv ca a fost vant puternic pe la mare. Nu stiam ca si in Bucuresti e asa...


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

lexi, noi am chemat echipa de interventie si acum ne uitam cum taie un copac mare care s-a rupt si s-a intins peste niste fire electrice.
au venit super repede si tot cioplesc la el

Mergi la inceput