Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

sei imi pare rau de constipatie, cereale pana la urma ii daiż treziri nocturneż

mikka eu caut orice marca de apa plata, slab mineralizata, unele mai mentioneaza ca-s indicate in ´dieta infantila´

lali cin te-a suparat mami asa rauż nu mai pune la suflet, la urma urmei nu poti creste copiii altora. si eu beau ness dupamasa pe la 5, d´ala green blend, si cand eau cola seara pe la 8, am pus-o, s-a dus somnul meu pana la 2-3 dimineata

ingeras mananca f bine sasha, fructe mancam si noi aceasi cantitate ca voi, doar ca, daca pun para iese pireul foarte lichid si mai bag cate-o juma de biscuite, acelasi lucru si pt racheel 13o-15o gr legume e f bine, nuż

flour sau zymafluor nu dau, nici la Dani n-am dat, si are 5 ani, si dintisori superbi si albi!

La noi e soare si frumos, facem mici la gratar in curte si alte porcarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

salutare

Jade noi am inceput diversificare pe la aproape 7 luni, dupa care a intrat in greva si nu vroia nimika, inchidea gurita strins si buzele si facea din nasuc" nuf nfu" ceva de genul cind iti curati nasucul, era haioasa dar eu o stresata...acum ca vazui pe aici ca se combina legumele cu banana...zic sa incerc si eu asa..si surpriza ia placut si maninca cite putin dar papa, avem o sapatamina azi de cind am inceput sa mincam, dimineata la 9:30 mar la abur cu o banana, dar ea papa un pik restu mami, apoi la 13:13:30 ii dau legume fierte cite o felie din toate si fac cam 2-3 linguri mari de pireu in el adaug o bucatica de banana si merge greu dar merge

eu ii dau sin tot timpul nu am inlocuit nici o masa ca nu pot, ea ma trage de haina sa ii dau tzitzi

Kora multumesc, e mai bine. vroiam sa te intreb ceva dar am uitat asa ca o sa imi aduc aminte si iti sriu imediat.

Pinkysor si eu am inceput sa ii dau apa...dar doar zarva a fost mai mare din partea sotului si soacrei...ca fata o scuipa nu brea...e bleah

Sei si Lera nu are nici un dinte si noi stirboase rau suntem

si noi am folosit o perioada izvorul alb.

legat de apa de la legume sau carne eu tot o arunc nu folosesc nimik.
vreau sa incerc sa ii dau ou de prepelita...dar nustiu de cind sa incep, poate sa astept 8 lunite care acusica le facem

azi la meniu am somon in sos de rosii, si supa de somon, iar la desert, cornulete cu creme de coacaza si zmeura, si mai am si clatite de facut

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Andreea... si noua ne e dor de tine, de ce asa rar pe la noi? cum mai sunteti?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



As vrea sa fie mai des, dar nu stiu cum sa ma impart. Andrei doreste toata atentia mea.

De 40 de zile nu am mai intrat, inainte sa moara socrul meu. Tare grea perioada...
Sotul a fost plecat mai mereu, statea cu el zi si noapte...greu, tare greu, si mult s-a mai chinuit.
Sambata mergem la pomana de 40 de zile.
Incercam sa reintram in viata reala. Noroc mare cu Andrei care ne lumineaza clipele.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

marryan ce festin la tine !!! Vin la voi la masa. Eu am facut o omleta cu ceapa verde Si atat !

Andeea_t condoleante

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eu sunt total confuzidata pe ziua de azi..ori am baut ori m am ramolit asa rau de nu mai inteleg nimic.. zau..cred ca azi am ceva.. sper sa nu fie permanent.
mac' sa vaz tina si nelinistit poate ma limpezesc la minti..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ooka si Andreea,condoleante

La ce ajuta zymafluor-ul ? Am vazut ca tot vb aici ,dar n-am auzit de el pana acum sau ia sa dau un search la nea gugal

Sei de la ce s-o fi constipat? I-ai dat banana,morcov ? Stiu ca astea constipa ,dar nu e o regula sa fie la toti copii asa

Lali ,las-o incetul cu ness-ul cred ca Teo e argint viu cand se joaca

Simmo,ti-as da cu placere niste kg daca-as putea ,mai bine mai slab decat gras .Mereu cand te vad ma intreb cum te descurci cu 3 copii ,eu cu unul n-am timp sa fac nimic ,imi consuma toata energia

Camady,ai noroc ca papa Eva san ,ce te faceai daca nu vroia nici ala ? Intr-un fel tot se alimenteaza ,imi pare rau ca e mofturici la papa,ai nevoie de multa rabdare cu ea . Parca Razvan tot asa a fost,nu ?
Mititica de ea, ofteaza la san !
Aaaa...felicitari pentru al doilea dintisor

Rachel, poate puneti toti mana de la mana si reusiti s-o ajutati pe surioara.Capul sus ca o sa fie bine
Ce mai face Anastasia? Ia mai bine in greutate dupa diversificare ?

Oana , ce nu intelegi mami ?


Stiu ca se da un pic de apa dupa ce a papat mancarica sau e fff cald .Eu am incercat sa-i dau Nourasului cu lingurita si sticla ,dar scuipa tot si se stramba.


Mai e vreun struguras care nu sta bine in fund ? La noi nici gand ,se clatina si se impinge pe spate , in schimb sta in picioare cateva secunde daca se tine de patut sau de mine,ii place la nebunie Eu n-o prea pun ca mi-e frica






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

marryan ce festin la tine !!! Vin la voi la masa. Eu am facut o omleta cu ceapa verde Si atat !

Andeea_t condoleante

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


klau cu mare drag ca invit pe toate, eu nu am nimik deosebit, doar ca imi vine sotu din delegatie azi seara si i-am facut specialitatile preferate

alayna nici Lera nu sta in funduleti, delok, si pediatru mi-a zis sa fac masaj....dar eu nu ii fac nimik ca ea isi are ritmul ei...in schimb se rostogoleste si incearca sa mearga in patru labute nici gind sa stea in fund

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Masaj la spatic sau cum ? A mea oricum a fost puturoasa la statul pe burta,la rostogolit si alte activitati .

Eu nici n-am pus-o in fundulet pana acum ce-i drept ,am evitat s-o fac .
Zic si eu cum zicea Ionela, are toata viata inainte sa stea in fundulet




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Ooka si Andreea,condoleante

La ce ajuta zymafluor-ul ? Am vazut ca tot vb aici ,dar n-am auzit de el pana acum sau ia sa dau un search la nea gugal

Sei de la ce s-o fi constipat? I-ai dat banana,morcov ? Stiu ca astea constipa ,dar nu e o regula sa fie la toti copii asa

Lali ,las-o incetul cu ness-ul cred ca Teo e argint viu cand se joaca

Simmo,ti-as da cu placere niste kg daca-as putea ,mai bine mai slab decat gras .Mereu cand te vad ma intreb cum te descurci cu 3 copii ,eu cu unul n-am timp sa fac nimic ,imi consuma toata energia

Camady,ai noroc ca papa Eva san ,ce te faceai daca nu vroia nici ala ? Intr-un fel tot se alimenteaza ,imi pare rau ca e mofturici la papa,ai nevoie de multa rabdare cu ea . Parca Razvan tot asa a fost,nu ?
Mititica de ea, ofteaza la san !
Aaaa...felicitari pentru al doilea dintisor

Rachel, poate puneti toti mana de la mana si reusiti s-o ajutati pe surioara.Capul sus ca o sa fie bine
Ce mai face Anastasia? Ia mai bine in greutate dupa diversificare ?

Oana , ce nu intelegi mami ?


Stiu ca se da un pic de apa dupa ce a papat mancarica sau e fff cald .Eu am incercat sa-i dau Nourasului cu lingurita si sticla ,dar scuipa tot si se stramba.


Mai e vreun struguras care nu sta bine in fund ? La noi nici gand ,se clatina si se impinge pe spate , in schimb sta in picioare cateva secunde daca se tine de patut sau de mine,ii place la nebunie Eu n-o prea pun ca mi-e frica






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






Nici Maia nu sta in fundulet. Eu nici nu o pun decat in brate sprijinita.
In picioare tot o tin putin doar cateva secunde si o tin de sub brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna la amiaza spre seara

nu stiu ce i cu mine , am o stare de nervi maxima , capul ma doare de nu mai pot , T a fost toata ziua super mega bazait , numic nu i convine
e tensiune maxima in casa

rach imi pare rau pt surioara ta :(

oana ce mai face mur ? nici o prostioara nimic ? :D
nu te impuscaaa

camady felicitari pt dintisor
imi pare rau ca eva e tot mofturoasa la papica
dar bine ca bea laptic

mikka frumoasa traditia cu reuniunea familionului
eu apa i am dat borsec ca asta bem noi
pana acum nu mi am pus problema daca i buna sau nu

seidana imi pare rau ca iar aveti probleme cu kk
nici cu para nu merge ?
crezi ca fierul a constipat o ?
T a devenit un kakacios , face de 3 ori pe zi

andreea condoleante
ma bucur tare sa te revad ! de elly mai stii ceva ?

marryan si T a avut doua sapt in care nu a pus gura pe nimic
pur si simplu refuza sa deschida gura , o tinea inlcestata cum ma vedea ca ma apropii de el
nici lapte nu vroia , il hraneam doar in somn
acum si a mai revenit , nu mai este mancaciosul de alta data , dar sunt multumita si asa

alayna nici T nu sta bine in fund , inca are nevoie de sustinere/sprijin
si el este mai mare decat Noura cu o luna jumate
chiar nu este cazul sa te ingrijorezi


_


de T 7+


Mergi la inceput