Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

atat spun... Azi nu sunt in apele mele,am tendinte agresive,agresive rau. Am baut ness-ul ala ieri si am adormit azi la 10.30 . Dupa o ora si jumatate de somn intrerupt am citit " Nu ,nu ,nu ,sa ne intelegem! Nu ii mai trebuie lapte de la 6 luni!" . La cat am luptat eu sa alaptez,si la cat am scris si noi aici credeam ca se stie clar ca laptele nu e ceva despre care sa putem spune ca "ce nevoie mai are de el de 6 luni!"... Dar ,na ,nu mai zic nimic,mai bine sar mesajele de genul. Stiti cum fac copiii " la la la la" cu degetele in urechi cand nu vor sa auda ceva? Asa incerc eu sa fac cand citesc ceva cu ce nu sunt de acord! Iar la faza "ar trebui sa se mai informeze iar sunt socata. La astfel de afirmatii as astepta si ceva documentatii,sa vaza si ochiu' meu ce anume am sarit,de unde nu m-am informat.

Imi pare rau cand aud de copii care trebuie operati , de oameni bolnavi care nu au bani deajuns pentru tratamente.

Va pup,maine mai intru,ca azi is ciufuta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Camady.. vreo 2sapt nu voia san, acum cere dupa 1-2 h de la masa solida .. bravo pt dintuci, noi suntem stirbele odiseei

Ingeras.. si sa nu fie bun laptele dupa 6 luni, eu tot nu as priva-o de placerea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka eu ii dau aqua carpatica si izvorul alb, are NO3 putine (adica reziduuri-am un lapsus cum sa zic -ingrasamintele toxice din pamant-)

si mie mi-i se zie sa nu-i mai dau lapte dupa maxim 1 an, ca deh copilul e mare... eu "lalala" vb lui Lali.. am zis minim 18 luni -Doamne ajut-o pe mami sa fie buna de lapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

noi suntem tareeeeee constipate desi am renuntat de 3 zile la fe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Sei, multumesc mult pt raspuns, am notat si o sa ii iau si eu din astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Lali, mai tii minte cand scriam (cand avea bb vreo 3 luni) ca sunt disperata ca nu mai am lapte suficient? ei bine, mi-a revenit in cateva zile atunci si de atunci m-am tot rugat: sa am lapte pana la 4 luni, pana la 5 luni, pana la 6 luni. Iata ca am ajuns la 6 luni si inca mai am lapte, deci nu, nu ma iau dupa nimeni si voi continua sa-l alaptez cat pot de mult.
Nu are de unde sa fie informata (nu era vorba de ceva ce am spus EU, ci altcineva, daca nu s-a inteles!), nu sta pe net si cu atat mai putin nu citeste forumul sau nu stie ce am scris noi aici, deci sa nu exageram.
Pe vremea cand noi eram mici, mamicile incepeau serviciul la 4 luni sau chiar la 3 luni.
Ideea era ca in opinia unora, nu mai zic cine, ca nu are sens, LP este la fel sau mai bun decat LM daca mama nu il alapteaza (ca nu are cum, nu ca nu ar vrea) zilnic. Dar ce mulg congelez, deci nu pierd nimic, absolut nimic. Si ma mulg tocmai ca sa intretin lactatia, sa nu pierd laptele. Cat o sa mai pot.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Camady.. vreo 2sapt nu voia san, acum cere dupa 1-2 h de la masa solida .. bravo pt dintuci, noi suntem stirbele odiseei

Ingeras.. si sa nu fie bun laptele dupa 6 luni, eu tot nu as priva-o de placerea asta

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Mi-am amintit de ceva
Sei cand fata nasei mele avea 9 luni si niciun dinte s-a dus disperata la pediatra. Aceasta s-a amuzat copios si i-a zis sa stea linistita ca nu a mai vazut copii fara dinti
O sa vina si dintisorii, in ritmul lor

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Apa plata eu folosesc izvorul alb si borsec

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Andreea, ajung saptamana viitoare (miercuri probabil) la niste amici care stau in Confort City. Ne vedem la o plimbare cu picii?


mamica de Iannis si de bebe Dimitris


DAAAAAAAAAAAAAA!

Joi sunt in curatenie generala, dar miercuri aici sunt:)

Ati avut intalneala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Apa plata pentru noi borsec si pentru Andrei de la hummana.



Mergi la inceput