Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Salutare si de la noi,

Dbunny, jambierele le pui pe piciorus cand merge de-a busilea, in loc de pantalonas ca sa schimbi scutecul mai usor, seara sau dimineata cand e mai racoare, dupa 1 an se poarta pe maini... presupun ca merg si cu rochita.
Eu am si de lana asa: http://www.hiphip.ro/products/jambiere-din-lana-merino Astea le foloseam cu succes cand mergeam undeva cu manduca, pentru ca sunt foarte calduroase si nu se ridica asa cum fac pantalonasii, in plus Maia indoaie piciorusul mult mai usor ca sa stea in pozitia M.
Iarna ii dadeam ciorapei si jambierele si deasupra protectia si eram gata de drum :)
cand o scoteam din manduca nu arata prea fancy, dar important era sa ii fie caldut. Astea de lana le purtam si eu pe maini, era cald si fain :)

Eu o sa cumpar din asta http://www.plafar.net/produse/Bema-bio-natur-sun-crema-protectie-solara-spf-50-pt-copii-150-ml-flacon-bema-i740.html
as vrea asa, dar mi se pare cam scumpa http://www.organik.ro/cosmetice-bio-corp/protectie-solara-bio/crema-bio-protectie-solara-inalta-spf-50-40-g-gamarde

Ce ar trebui sa urmariti este sa aiba filtru mineral, nu chimic si fara parabeni parfumuri etc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ooka m ai omorat cu ce vrei sa faci de mancare
si mai si zici ca ti e lene pai cand ai chef si spor de bucatareala cate faci ?
eu nu s asa gospodina da' daca ai chef poate bagi niste linkuri sa ne inspiram si noi

may bravoo , nu te lasa
bea ce face ?

jambiere vazusem si eu la Lidl si m am tot cacait sa le iau sa nu le iau
pana la urma nu le am luat ca m am gandit ca poate puturosu' meu nu vrea de a busilea :D
(nu erau asa frumoase ca ale Lenei)

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu

Ionela, eu la altceva ma refeream cind intrebam, adica daca o tiu pe zoe la san laptele vine cam de 4-5 ori in 40 de minute, laptele ala de unde vine? Adica sanul fara sa fie supramarit in volum secreta pana la 200ml lapte per san, zic eu, in cazul nostru, eh, in timp sanul nu se mai umfla ca la inceput, e aproximativ normal, se mai umfla putintel insa cantitatea de lapte secretata e mai mare.

May

Jade, pai cind ma organizez dau si linkuri, ca friptura o fac dupa o metoda proprie fara o reteta anume, ciorba o sa o fac ca pe cea de miel insa cu vitel, reteta e in familion, pot sa dau la cozonaci. Iar situl e de la Lena, ceva cu becaskitchen sau asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Fetelor, sunt curioasa, voi dati zymafluor copiilor?

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Ce zi superba! M-am si bronzat putin Iar strugurasii nostri au simtit aerul primavaratic printre degetelele picioruselor (am pus foto cu ei).

Nanna, Pinky m-am tinut de cuvant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Buna seara,

Mariana - super pozele! In primul rand cele facute cu familia voastra! Anto e un frumos, cum stiam, pozele sunt foarte reusite, pacat ca nu ai pus mai multe
Si pozele de azi si de ieri sunt superbe! Ce haiosi sunt cu talpitele goale...hehhehehhe!

Dbunny - multumim de aprecieri! Pentru alegerea numelui am avut ca inspiratie chiar o colega de-a noastra, mamica de strugurasa Am vazut postarea ei pentru prima data cu o zi inainte sa nasc si am stiut ca acela va fi numele fetitei mele ...desi ii alesesem alt nume cu cateva luni inainte sa nasc

Si ieri si azi au fost intr-adevar 2 zile ffff placute, doar ca orele au zburat cam repede. Noroc cu strugurasii nostri ca ne-au amintit prin chiote ca si maine este o zi!
Inez a fost singura fetita la toate intalnirile, in plus toti baietetii sunt blonzi, ea singura brunetica!

Sunt asa de obo incat nu imi mai amintesc nimic din ce ati mai scris, desi citesc tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

adevarul ca avem copii tare frumosi(cra cra).
Noi nu am mai putut ajunge azi, si tare imi pare rau, dar saptamana viitoare sigur ajungem in tineretului, ca o am pe nepotica la mine si tre sa o duc la topoganu ala mare.
Noi azi am stat la noi in parc, am pus cateva pozici.Tare mult ne-am mai bucurat de soare.De maine incepe agitatia la mine in casa si nu mai pup eu stat in parc de la doua la opt.Dar poate iesim la un gratar ceva, sper.

Va , sper sa mai am timp sa intru, de fapt maine dimineata sigur ne auzim.
noapte buna

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salu

Ionela, eu la altceva ma refeream cind intrebam, adica daca o tiu pe zoe la san laptele vine cam de 4-5 ori in 40 de minute, laptele ala de unde vine? Adica sanul fara sa fie supramarit in volum secreta pana la 200ml lapte per san, zic eu, in cazul nostru, eh, in timp sanul nu se mai umfla ca la inceput, e aproximativ normal, se mai umfla putintel insa cantitatea de lapte secretata e mai mare.

May

Jade, pai cind ma organizez dau si linkuri, ca friptura o fac dupa o metoda proprie fara o reteta anume, ciorba o sa o fac ca pe cea de miel insa cu vitel, reteta e in familion, pot sa dau la cozonaci. Iar situl e de la Lena, ceva cu becaskitchen sau asa ceva.

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


Care site ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Va pup strugurime!

Tare, tare dor de voi imi este!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

o oaie ..doua oi... promit ca nu mai beau ness dupa-amiaza!!!!

Mergi la inceput