Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui marryan

buna dimineata,

imi raspunde si mie cineve legat de apa, daca dati la bb si cum si cind o dati? si legat de kk

eu azi una bicata de fiime miriita si am atitea de facut...

Jade intrebai de reteta Cusma lui Guguta, eu tot din clatite o fac, insa nu pu frisca ca e fr grasa dar fac o crema obisnuita alba si deasupra rad ciocolata sau pun fulgi de ciocolata.





Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011




Marryan .. eu ii dau apa cam la 1 h dupa fiecare masa si daca vrea bea, daca nu nu , sau ii mai dau si cand o vad ca reactioneaza cand ma vede cu cana in mana..

Caca isi schimba culoarea si consistenta o data cu diverificarea.. noi mereu facem verzui acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

salutare !

ooka condoleante
ce papa bun pregatesti pt Paste ?

nanna pai ce nu si a facut lucioasa....ca e tunata din cap pana in picioare
au fost intr o zi in ziar lista cu pretul si interventiile ce si le a facut

seidana T in general mananca cam 100 , dar depinde ca e dupa chef
de ex , azi nici banana nu a vrut sa o manance ,de legume cred ca nici nu o sa se apropie
sa stii ca mie imi plac piureurile care i le dau
cum a cazut elenuta ? :((

michella acomodare usoara la servici

mariana , Anto este o frumusete ca de obicei

marryan merci mult si tie pt reteta
eu apa ii dau dupa fiecare masa solida , cu lingurita , ca altfel nu vrea
nu bea multa , dar eu zic ca simte nevoia sa o bea
stie ca dupa ce papa ne spalam la gurita si apoi trebuie sa bea apa
cunoaste lingurita si deschide gura maree maree
eu zic ca poti sa i dai , de ce nu ?
voi inca nu ati inceput diversificarea ?

ingeras si tie iti urez acomodare usoara la servici
cred ca iti este atat de greu sa stai departe de sasha :((
wooww 240 papa ?? ce mancacios ai !
tinem pumnii pt interventia mayei

may cum te impaci cu noua colega ?
ce ati hotarat cu vacanta ?






_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

May si eu parca vreau sa ii dau si sunt deacord ca va bea doar un pik acolo nu un litru, de multe ori cind beau apa si o tin in brate in acel moment, ea imi tine paharul cu minuta ei si se da se bea si ea..am tinut-o asa pina ieri cind iam dat un pik si a baut nu fr mult cam vreo 5 ml.

Seidana eu ieri cind am incercat prima data, i-am dat in timpul mincarii, si a mincat parca si mai mult piureu de legume..acum nustiu sa fie o coincidenta sau chiar are nevoie de putina apa...

La vaccin mereu pediatra imi accentua ca sa ii dau apa sa o hidratrezii

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut fetelor

Jade, Bunny, multumesc

Jade nimic nu fac, ca mi'e lene, o sa fac niste vitel pe post de miel, ca nu mai vreau sa cumpar si miel ca nu mai am unde sa'l depozitez pe langa sfertul de vitel. Dar, as vrea totusi sa fac: ciorba, stufat, friptura, oua, pasca, cozonac a la gabriela cara si cozonac normal si mai vaz eu ce alte bunataturi si paine biansur si drob si cu organe tot de vitel si cu ciuperci ah si am gasit o super reteta pe un super blog elegant foc de facut somon marinat si mustar de casa, iti ploua in gura si alta nu.

Legat de lapte, si mie mi se pare aiurea cu invechitul ca doar nu sta in sani laptele dintr'o zi intreaga ca ne'ar crapa zic eu, se aduna de pe undeva din lichide dar vine nu zace in sani, de unde vine oare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooka

salut fetelor

Jade, Bunny, multumesc

Jade nimic nu fac, ca mi'e lene, o sa fac niste vitel pe post de miel, ca nu mai vreau sa cumpar si miel ca nu mai am unde sa'l depozitez pe langa sfertul de vitel. Dar, as vrea totusi sa fac: ciorba, stufat, friptura, oua, pasca, cozonac a la gabriela cara si cozonac normal si mai vaz eu ce alte bunataturi si paine biansur si drob si cu organe tot de vitel si cu ciuperci ah si am gasit o super reteta pe un super blog elegant foc de facut somon marinat si mustar de casa, iti ploua in gura si alta nu.

Legat de lapte, si mie mi se pare aiurea cu invechitul ca doar nu sta in sani laptele dintr'o zi intreaga ca ne'ar crapa zic eu, se aduna de pe undeva din lichide dar vine nu zace in sani, de unde vine oare?

mami de Sofia 08.08.08 si de Zoe 20.10.11
Doamne ai grija de noi!


http://www.emamica.com/a/anatomia+sanului+in+producerea+laptelui+de+mama/67

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Eu am citit ca pana la un an nu se da apa. Dupa 6 luni, daca chiar e musai, se poate da, dar doar putintel. Nu mai stiu unde am citit si de ce se da doar dupa 1 an, dar explicatiile erau plauzibile.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

mi se par fff dragute activitatile de aici http://emamica.com/a/saptamana+27++bebelusul+la+sase+luni+si+trei+saptamani++++activitati+pentru+bebelusi/236
eu una o sa incerc sa le fac.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Anca, sa stii ca am citit si eu pe un site canadian ca mingea e f indicata la varsta asta, dar cica sa o rostogolesti de la mama la copil . Si daca mingea are si ceva beculet, e si mai bine.

Mamica ANTONIEI (26.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Ziua buna !
mamaaaaa ce soare e afara. M-a capiat! Luam o pauza la umbra...
Voi folositi creme de protectie pentru bebe? De care?
Al meu parca prea s-a rumenit in obrajori, desi l-am ferit de soare

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Jade, noua colega e f ok, oricum stiam asta dinainte ca i-am predat toate chestiile timp de o luna inainte saplec. dar pe mine ma enerveaza ideea ca nu mi-au adus o asistenta ci o colega :D
am intalnire cu directorul peste 2 sapt si am de gand sa cer sa fiu avansata :D
sa vedem.

cu vacanta ne-am razgandit ca implica prea multe chestii. am zis ca o sa mergem pe uneva prin Romania dupa nunta la care o sa fim nasi si o sa mergem in Tenerife la toamna cand o sa fie si Beatrice mai marisoara.


Ooka, condoleante

Mergi la inceput