Strugurasi de Sept-Oct 2011 *51*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

buna...

temperatura 38 cu 2 la adiel poate sa fie doar de la dinti? (sunt doi care sparg gingia); ca nu are alte simptome..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui simmo

buna...

temperatura 38 cu 2 la adiel poate sa fie doar de la dinti? (sunt doi care sparg gingia); ca nu are alte simptome..


mami de boboci Marcu (febr. 2006) + Madalina (ian. 2010) + Adiel (sept. 2011)


Da,daca nu are alte simtome poate urca si mai mult temperatura de la dinti. Comprese cu apa la temp camerei,dezbracat... stii .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui simmo

buna...

temperatura 38 cu 2 la adiel poate sa fie doar de la dinti? (sunt doi care sparg gingia); ca nu are alte simptome..

<hr noshade size="1" />mami de boboci Marcu (febr. 2006) + Madalina (ian. 2010) + Adiel (sept. 2011)


Da,daca nu are alte simtome poate urca si mai mult temperatura de la dinti. Comprese cu apa la temp camerei,dezbracat... stii .

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


mecic, lali! nu are nimic altceva; si aseara a fost putin febril, si azi-noapte ceva-ceva..., dar i-am luat-o adineauri ca era mai caldut si sa vad cat e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Ziua buna, fetelor!

Asa ca info, ptr cine intereseaza - revista 'baby' vine la pachet cu o carticica 'Ingrijirea copilului de la 0 la 5 ani' scrisa de la Lilian Leistner.
Din ce am citit pana acum imi place- si ceea ce spune despre nastere, alaptare, co-sleeping, diversificare si altele.

Noi ne-am bucurat de vremea frumoasa de aici. Am plecat la plimbare la ora 10.30 si ne-am intors acum juma de ora

si un w/e placut in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Lali, ma mananca talpile sa fac o plimbare in Constanta, spre sfarsitul lunii. Ne intalnim?
Da' de asta nu mai fugi sa nasti dupa intalnire,da?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Lali, ma mananca talpile sa fac o plimbare in Constanta, spre sfarsitul lunii. Ne intalnim?
Da' de asta nu mai fugi sa nasti dupa intalnire,da?



mamica de Iannis si de bebe Dimitris


nu mai fug sa nasc,promit!

Apropos de nascut... de azi la ora 11 am inca o surioara! A nascut concubina tatalui meu,o fetita de 3400 gr. Maine merg la spital sa o vad. Daca spun ca ma bucur ca e sanatoasa ,si chiar ma bucura venirea ei pe lume sunt smintita? Cativa care stiu povestea,stiu ca din cauza ei mama s-a sinucis,ca din cauza ei m-am certat cu tata de n-ori , au spus ca am o tigla lipsa din acoperis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Kora, de la 10, 30 si pana acum? Bravo

In Craiova bate rau vantul.Noi am fost doar 30 de minute afara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Lali, ma mananca talpile sa fac o plimbare in Constanta, spre sfarsitul lunii. Ne intalnim?
Da' de asta nu mai fugi sa nasti dupa intalnire,da?



mamica de Iannis si de bebe Dimitris


nu mai fug sa nasc,promit!

Apropos de nascut... de azi la ora 11 am inca o surioara! A nascut concubina tatalui meu,o fetita de 3400 gr. Maine merg la spital sa o vad. Daca spun ca ma bucur ca e sanatoasa ,si chiar ma bucura venirea ei pe lume sunt smintita? Cativa care stiu povestea,stiu ca din cauza ei mama s-a sinucis,ca din cauza ei m-am certat cu tata de n-ori , au spus ca am o tigla lipsa din acoperis.

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Lali dar surioara ta nu are nicio vina.De ce sa fi smintita?
Felicitari

Dar stau si ma gandesc acum... Oare o sa vina si vreun fratior?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Citat:
citat din mesajul lui Kora_B

Lali, ma mananca talpile sa fac o plimbare in Constanta, spre sfarsitul lunii. Ne intalnim?
Da' de asta nu mai fugi sa nasti dupa intalnire,da?



mamica de Iannis si de bebe Dimitris


nu mai fug sa nasc,promit!

Apropos de nascut... de azi la ora 11 am inca o surioara! A nascut concubina tatalui meu,o fetita de 3400 gr. Maine merg la spital sa o vad. Daca spun ca ma bucur ca e sanatoasa ,si chiar ma bucura venirea ei pe lume sunt smintita? Cativa care stiu povestea,stiu ca din cauza ei mama s-a sinucis,ca din cauza ei m-am certat cu tata de n-ori , au spus ca am o tigla lipsa din acoperis.

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


Lali copilul nu are nicio vina. Si tu ai simtit asta pentru ca esti mama.

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Lali felicitari pentru matusica Teodorei cum spun fetele bebe nu are nici o vina ,dar pe concubina n-as putea s-o iert nici dupa 100 de ani
P.s : daca dormi o noapte intreaga pe o parte ,nu te trezesti cu mana intepenita/amortita ??? Eu DA ! Asa ca nu mai "radea" de mine

Simmo ,e normal sa faca bebe febra cand apar dintisorii plange ? se freaca cu manuta la gingii ?

May vad ca va chinuiti cu carutul indiferent ca e landou sau cu fata spre lume . Nu trebuia luata in brate cand facea urat ,tre sa vb cu bona ca nu stii ce face ea in lipsa ta ,probabil ii face orice pe plac ,o rasfata si cade pacatul pe tine la sfarsit .
Imi spunea o tipa ca un copil de dezvata de anumite obiceiuri in doar 3 zile . Noura vroia tot timpul in brate si am dezvatat-o imediat, atragandu-i atentia cu ceva nou ,jucarii,fosnaiam pungi ,ii cantam si asa uita de...brate
Daca impinge bona carutul ,mergi in fata ei sa te vada ,vorbeste-i , jucati-va ceva de genul...vai ma prinde Bea !! fa orice sa-i distragi atentia ,daca nu...da-i jucaria preferata sa se joace si pune-o in carut prin casa ,nu numai tu chiar si bona .
Parca spuneai zilele trecute ca atunci cand vii de la servici o tii numai in brate ,pui masa ,strangi masa,mananci cu ea in brate si probabil ai invatat-o asa ,hai ca se poate dezvata ...curaj !





Am gasit site dragut despre diversificare , un tabel cu alimentatia bebelusilor si retete

http://diversificare.ro/alimente/2011/06/tabelul-diversificarii-alimentatiei-pentru-bebelusi-si-copii/





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput